Emulators CZ

Poslední update:
21.10.2000, 18:30

Přístupy
od 23.10.2000:

  

Sega 32x
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


32x logo

Informace o hardware a historii Sega Genesis 32x najdete na samostatné stránce, věnované Sega Genesis.

Galerie
Galeriee

Emulátory
Emulátory

Ages
poslední verze: 0.29a (275 kB) z 7.5.2002
Homepage
Druhý 32x emulátor, byť to bylo jen o pár hodin. Od verze 0.22 emuluje Ages také Segu CD. V současnosti všemi běžnými vymoženostmi vybavený program, který ovšem trpí několika nepochopitelnými zkraty. Především je to v dokumentaci avizovaná nutnost zkonvertovat všechny hry do raw bin (pomocí Genesis utility UCON), a přejmenovat na .32x. První verze nevyžadovaly správnou koncovku, ovšen ty poslední už se s defaultním .BIN nespokojí - což vnímám jako jasné šikanování uživatele. Navíc 32x dumpy se běžně šíří především v SMD (Super Magic Drive) formátu, takže jeho nepodporování se dalo tolerovat v prvních verzích emulátoru, ale po více než roce už to začíná být důvod zamyslet se nad jiným programem... Rychlost emulace je bohužel ještě o znatelný fous horší než u GENSXu, a to i s vypnutým zvukem, který je mimochodem emulován dost špatně. Autor tvrdí, že narozdíl od konkurence přepisuje zvukový driver sám od samého začátku, takže to bude už jen lepší. V každém případě vám 1GHz stroj na plynulou emulaci nestačí. Kompatibilita současné verze je zhruba na úrovni GENSXu - alespoň pokud jde o počet funkčních her. Většina je funkční jen částečně nebo vůbec, jiné zamrzají po pár minutách hry, spolehlivě funguje jen několik titulů (Black Thorne - jak naschvál funguje hra, která je na PC úplně stejna :-) ).
Stejně jako GENSX potřebuje AGES 32x bios, i když má také funkci "bios faking", kterou ovšem zatím i sám autor nedoporučuje příliš používat. Jména dumpu BIOS souborů jsou poněkud jiná než pro GENSX, takže stahujte zde fungující kopii. Pokud chcete využít i emulaci "obyčejné" Genesis, budete potřebovat ještě tenhle system rom.

GENSX
poslední verze: 0.96 (264 kB) z 13.8.2000
Homepage
Historicky první 32x emulátor - tehdy ještě pod jménem Vegas. Snesitelně rychlý až cca od PII/500 a přiměřeného množství RAM. Emuluje dobře zvuk, v současné verzi lze spustit cca polovinu existujících her, povětšinou ovšem s menšími či většími problémy.
GENSX emuluje také Sega Megadrive.
Ke spuštění programu budete potřebovat také kopii 32x biosu.

Odkazy
Odkazy

Zdaleka nejjistějším způsobem, jak se dostat k hrám, je IRC. Vše potřebné o jeho používání se dozvíte zde.

Genesis Power - zde byla většina her pro 32x dumpnuta, a zde je také stále najdete k downloadu...
32x roms palace
Eidolon's Inn

| Evilmind |


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000