Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
28.3.1999, 18:30

Přístupy
od 11.4.1999:

  

Emerson Arcadia 2001
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!

 

Emerson Arcadia 2001je herní konzole, vyráběná společností Emerson Radio Corporation od roku 1982. Technologicky byla na úrovni konkurenčních strojů té doby - Atari 2600, Intellivision či Odyssey 2. Narozdíl od nich se ale nedočkala zaznamenatelného komerčního úspěchu - konzole se vyráběla asi dva roky, prodávala se jen minimálně a zcela zanikla při velkém krachu trhu s videohrami v roce 1984. Za tu dobu pro ni vznikla necelá čtyřicítka her - vesměs konverzí známých hitů té doby pod hlavičkou firmy Emerson (Invaders, Jungler, Raiders, Breakout).
Už dnes ma Arcadia především sběratelskou hodnotu - za pár let, stejně jako další rare konzole první generace (Fairchild Channel F, RCA Studio II, Entex Adventurevision), může ovšem přinést svému majiteli malé jmění... ;)

Hardware
Hardware
Srdcem systému byl 8mi bitový procesor Signetic 2650, RAM: 28kb, další info se mi zatím získat nezdařilo. Zajímavostí je, že krom originálního 12V DC adaptéru se mohla použít i autobaterie.

Emulátory
Emulátory

Emerson Arcadia Emulator
poslední verze: Release 1 (27 kB) z 30.7.1998
Homepage
Afaik jediný existující emulátor, navíc se objevil až v červenci 1998 - patrně v důsledku opravdu malého rozšíření konzole. Originální archiv emulátoru původně obsahoval image 12 her, od verze Beta4 ovšem nejsou šířeny spolu s emulátorem. Všechny hry si ovšem můžete stáhnout zde. Zatím emulátor nemá zvuk, barevná paleta není také příliš ok a plně hratelné jsou asi jen čtyři hry...

Odkazy
Odkazy
Classic Gold - tady se dá ještě Arcadia stále koupit, včetně her
Emerson Museum

| Evilmind |


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000