Emulators CZ Logo, vytvořené Zdeňkem EMH Musilem Přístupy od 27.3.1999


Index novinek: 1.1.1998-15.1.1997

 

13.ledna 1998, 13:00
Dalsi verze X68000 - 0.19 - vylepsuje podstatne FM syntezu, pridanou v minule verzi. Emulace zvuku se jiz podle autoru velmi blizi originalu, coz bohuzel nemuzu nijak posoudit... ;-)
Zajimava stranka, obsahujici mnozstvi cheatu na MAME hry, je tady.
Informace o MSX emulatorech se tu nikdy moc neobjevovali, protoze MSX je shit, nicmene tentokrate mne okurkova sezona donutila - DOS emulator BRMSX 1.84


12.ledna 1998, 9:00
Z26, emulator Atari 2600, prinasi ve verzi 0.88 predevsim podporu zvuku pres SoundBlaster.
SNEmul - v nove verzi Alpha 4 jsou ty to novinky:

  Hardware emulation:
   HiROM support
   Mode 7 support (zooms, rotations, ...)
   Many bugs fixed within the CPU and hardware emulation
   New SNES hardware stuffs implemented
   All the video modes of the SNES are now supported!

  Graphic User Interface:
   General display speed up
   New full-screen mode (use ESC to switch back to GUI)
   Nice icons ;-)
   Dynamic ROM loading with a file selector (many peoples asked for it!)
   Dynamic frame-rate setting
   More PC video modes
  


9.ledna 1998, 23:50
Podle ocekavani vysla Win32 verze MAME.


8.ledna 1998, 11:00
NEW MAME is OUT!!!
Po nekonečně dlouhém čekání byla dnes konečně vypuštěna verze 1.30 nejlepšího a nejrozsáhlejšího multiarcade emulátoru. DOS verze je tady, zdrojáky tady, verze pro ostatní operační systémy se objeví v nejbližších dnech. Přibylo 94 (!!) nových her, a celkem je už podporováno 346 her a jejich variant. Kromě toho obsahuje nová verze tradičně mnoho fixů na již dříve podporované hry - potěší zejména opravená grafika v GunSmoke a Sidearms, přidaná hudba ve více než deseti hrách, highscore v mj. Gunsmoke a Black Tiger, atd. V hlavním programu se vrací zpět používání pravého Alt+Ctrl (yeessssss!!), bylo vylepšeno nastavování klávesnice obecně, přidán parametr pro uložení pohybu joysticku a jejich přehrání (it's a showtime now :-)) ), a spoustu dalších věcí.
Seznam nově podporovaných her: 005, 10 Yard Fight (Japanese), 1943 KAI, Alpine Ski, Amidar (Scramble hardware), Arkanoid (Japanese), Arkanoid (U.S.), Armored Car, Astro Blaster (Set 1), Astro Blaster (Set 2), Astro Fighter, Astro Fighter (Set 2), Black Dragon, Break Thru, Break Thru (Bootleg), Bubbles (Red), Bump N Jump, Burnin Rubber, Circus , Circus Charlie (Set 1), Circus Charlie (Set 2), Colony 7 (Set 1), Colony 7 (Set 2), Cosmic Monster, Crazy Kong (Alca), Donkey Kong Junior (Japan), Eliminator (2 Player), Eliminator (4 Player), Exciting Hour, Exerion, Fire Trap, Fire Trap (Bootleg), Food Fight, Frenzy, Frenzy (Alternate), Future Spy, Gauntlet, Gauntlet II, Ghosts and Goblins Japanese, Gunsmoke (Capcom), Gunsmoke (Japanese), Hyper Olympic, Hyper Sports, Iron Horse, Jack the GiantKiller, Joust (Green), Joust (White/Green), Joust (White/Red), Jumping Jack, Legendary Wings (Japanese), Major Havoc (Set 1), Major Havoc (Set 2), Major Havoc (Return to Vax), Make Trax, Mat Mania, Mega Force, Mikie, Mine Field, Monster Bash, Mr. Du, Pinball Action, Pootan, Qix 2, Quantum (Set 1), Quantum (Set 2), Radar Scope (Working), Robot Bowl, Robotron (Yellow/Orange), Roc N Rope, Rolling Crash, Root Beer Tapper, Rope Man, Sarge, Shaolins's Road, Side Arms (Japanese), Space Fury, Space Fury (Set C), Space Odyssey, Space Phantom, Space Invaders Part 2 (Taito), Spectar, Sprint 2, Star Force (New Set), Star Trek, Super Pacman (Namco), Super Piero, Super Zaxxon, Swimmer, Tac Scan (Original), Targ, Tempest Tubes, Tip Top, Track and Field, Traverse USA, Vastar, Zektor.

Nová verze emulátoru X68000 - 0.18 - přináší jako hlavní novinku podporu FM zvuku.


7.ledna 1998, 18:00
Na http://hardware.pairnet.com/mame/video/ se lze podívat na testy videokaret v MAME. Testovací metoda je celkem zajímavá, a výsledky také - je třeba koupit Hercules Stingray 128 :-)).
MAME Parallel Project, o kterém jsem psal včera, dnes vydal bugfix včerejšího releasu - nějak chlapcům nefungovala vůbec podpora joysticku, což u verze založené specielně kvůli tomu poněkud překvapí. Ke stažení je tady.


6.ledna 1998, 09:00
dZ80 - Z80 disassembler v nové verzi 1.30 pro DOS i pro Win95.
Minulý měsíc se dala dohromady skupina programátorů, a založila MAME Parallel Project. Použili poslední zdrojáky MAME a začali vyvíjet vlastní verzi - momentálně je venku Alpha 7. V podstatě jim jde především o podporu vícero joysticků, připojených přes paralelní port. Což je jistě chválihodné - nicméně si myslím, že nebylo nutné hned dělat nejakou speciální verzi, vývojový team MAME by jistě přivítal, kdyby jim dodali jenom příslušný driver...
CartX - sada utilit pro editaci SNES, TG16, GameBoy a Genesis ROMek. Vše ve verzi 1.4.


5.ledna 1998, 11:00
Takže se poprvé shledaváme v novem roce 1998. Během vánočních svátků, kdy jsem stránku neaktualizoval, se vcelku nic zvláštního nedělo - za zmínku stoji snad jen nová verze Fellow 0.32 a nová verze Nesticle 0.43.
V průběhu ledna nás (doufejme) čekají velké změny - celková změna vzhledu stránky, lehka změna obsahu, a především stěhování na jiný server.
A co je nového v novém roce ve světě:
PSEmu 0.2.0 - opět nová verze emulátoru Playstationu, ja si snad budu muset někde sehnat nejake PSX CD, abych ho konecne vyzkoušel. Je tu snad někdo, kdo čte tyto řádky, a má nějaké praktické zkušenosti? Veškere postřehy a hodnocení jsou . No a teď - what's new:

   CPU:   added BGEZAL and BLTZAL commands
   CPU:   speeded up
   VESA:  VESA routines rewritten and speeded up
   GTE:   many bugs corrected
   ALL:   a lot of minor bugs removed
   Plně hratelné by nyní měly být: Hardcore 4x4, TogeMAX, Testdrive 4,
   Xevious 3D.
  
Nová DOS verze Amiga emulátoru UAE 0.6.9c.
MadNES 0.95 - mnoho vylepšení, ale pořád nesahá ani na dohled úrovně, na které již dávno je Nesticle od Bloodlust.
Autoři vynikajícího emulátoru System16 se ne a ne rozhoupat k nějakemu releasu. Však poslední verze vyšla už někdy vloni :-), a na jejich stránce se stále provokativně objevuje pouze radostné juchání nad podporou další hry - Out Run, Super Hang-On - ale kde nic tu nic... Nicméně včera se na jejich stránce přece jen objevilo cosi zajímavého - benchmarky rychlosti (fps) jednotlivých her pod různým hw. Na P233 jim to běží docela dobře :-), nicméně osobně by mě velmi zajímal výkon nějaké hry, kde se emuluje dual 68000. Benchmark Super Hang-Onu ovšem patřně z taktických důvodů chybi...
XNES, jeden z mnoha DOS emulátorů NESu, již nebude dále vyvíjen. Autor se rozloučil zpřístupněním zdrojového kódu.Stránka je optimalizována pro prohlížeče firmy Netscape, rozlišení 800x600, font Verdana a CP1250
(C) 1997