Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
21.10.2000, 18:30

Přístupy
od 22.10.2000:

  

Pokemon TV Guide #003
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


První chycený Pokémon (Ash Catches a Pokémon)

03pic.jpg (20005 bytes)Ash si nezapamatoval svůj nezdar s pokusem o chycení Pidgey v prvním dílu, a pokouší se bez pomoci Pikachu polapit Caterpie, hmyzího Pokémona housenkovitého vzhledu. Kupodivu se mu to ale přesto daří. Ze samé radosti nad svým úspěchem Caterpie hnedle zase vypustí z Pokéballu, aby se mohl chlubit před Misty. To ale narazí - Misty předvede hysterickou scénu, v jejímž průběhu se přizná ke třem věcem, které na světě nejvíc nenávidí - mrkev, papriku a hmyz. Moudrá to žena! Minimálně hmyz ale její antipatie zjevně neopětuje, a Caterpie se k ní neustále lísá. Misty je však děvče neústupné, a tak putuje raději v bezpečné vzdálenosti od zbytku družiny. V noci se odehraje dojemná scéna mezi Ashovými Pokémony, Caterpie líčí Pikachu svou touhu evolvnout v Butterfree (svou o dva řády vyvinutější motýlí formu). Dlouhá dojemná scéna. Moc dlouhá. Když fňukání Caterpie končí, nastává ráno. Misty se probudí s obličejem jen několik centimetru od spící Caterpie, což ji dost rozhodí. Vyprudí housenku tak, že ta se definitivně klidí do Pokéballu (kde měla ostatně být už dávno kdyby Ash nebyl pošuk). Následnou další hádku Ashe a Misty přeruší přílet Pidgeotta (vylepšená verze neškodného Pidgey).
03pic2.jpg (4444 bytes)Nezdolně naivní  optimista Ash se ho pokusí opět sám lapit. Nedaří se, a tak se konečně rozhodně že uposlechne rady všech, co do něj už třetí díl seriálu hustí informaci že Pokémoni se chytají soubojem s jinými Pokémony, a povolá do boje Caterpie. Poslat housenku na ptáka ale zjevně není příliš geniální nápad, a tak nebohá Caterpie dostává těžce na prdel, nebo na to co mají housenky místo ní. Ash ji povolá zpět do Pokéballu na poslední chvíli, a vyšle do boje Pikachu. Ten jedním ze svých elektrických útoků Pidgeotta opravdu ochromí a Ash ho konečně může lapit a získat tak prvního Pokémona bojem. Hádka Ashe a Misty potom konečně propuká v plné míře (Misty toho zjevně ví o Pokémonech o hodně víc než Ash). Bohužel se hádají na chvíli, protože v lese se objevují znovu Rakeťáci - Jessie, James a Meowth. Jak se zdá, česká verze básničky, která každý jejich příchod vždy oznámí, bude znít takto:
My chráníme svět pře velkou zhoubou,
před láskou krásou štěstím a touhou.
To ta největší jsou totiž zla,
co kdy naši zemi ovládla.
Jessie, James, zlí rakeťáci už jsou zase tady,
a zmaří vám všechny vaše snahy.
Meowth: se vším všady.

03pic3.jpg (3868 bytes)Rakeťáci pochopitelně přišli pro Pikachu, a poměrně naivně povolávají dva své Pokémony, kteří již jednou neuspěli - Ekanse a Koffinga. Koffing použije na Pikachu bahenní útok a oslepí ho. Ash tedy nasazuje Pidgeotta, který se chvíli proti přesile docela snaží, ale jen chvíli. Když je přemožen stává se Caterpie Ashovou poslední šancí. Nejprve oslabí nepřátele záchvatem smíchu, který je postihne při pohledu na ni, a potom použije svůj vláknový útok ke spoutání Ekanse, Koffinga i Meowth. Rakeťáci prchají, Ash oslavuje další vítězství. V jeho rámci se pokusí přimět Misty, aby přehodnotila svůj vztah k hmyzu, a pohladila si Caterpie. Ale Caterpie, která zřejmě úspěšným bojem získala pytel experience, se bleskově zakuklí a promění se ve své druhé vývojové stadium - kukloidní Metapod. Kolem ohromené Misty ještě profrčí vosí Pokémon Beedrill, čímž ji vyzývá k urychlenému opuštění Chromového lesa. Ale Ash by si ještě rád chytil nějaké další Pokémony... Snad příště.


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000