Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
21.10.2000, 18:30

Přístupy
od 22.10.2000:

  

Pokemon TV Guide #004
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


Souboj se Samurajem (Challenge of the Samurai)

04pic.jpg (5941 bytes)V úvodu Ash vtipkuje na téma Mistiny averze vůči hmyzu. Slovní hříška Caterpie - Cow-terpie s kravím kostýmem při překladu krava-terpie je lehce nesmyslná, ale i ten kdo anglicky umí je tak vysátý celonočním sledováním olympiády, že ho překladatel nemůže nijak vytočit. Zpět k ději. Na scéně se objeví další hmyzí Pokémon, Weedle. Protože i on je přitahován Mistinou nohou, Misty prchá do lesa. Tam po chvíli potkává fakt divnýho tlustýho kluka s mečem v masce samuraje (dále jen Samuraj). Ten se shání po trenérech Pokémonu z Oblázkového města, což Misty nejdřív nedocvakne, ale po chvíli už ano - Samuraj jde po Ashovi! Utíká zpět ho varovat.
04pic2.jpg (3310 bytes)Když Misty prchla, Ash se Weedla pochopitelně pokusil chytit. Pošle na něj nejprve Pikachu, ale ten ho rozkošně ignoruje a vesele si spí dál. Protože jinak není moc z čeho vybírat, posílá Ash bojovat Pidgeotta. Tomu se opravdu podaří v nerovném souboji Weedla notně pošramotit, ale než ho může Ash chytit do Pokéballu, vyruší ho Samuraj a vyzve ho na souboj. Zatímco se vykecávají, Weedle úspěšně zdrhá, což Ashe dost nakrkne. Samuraj vyvolává Pinsira, krabího (?) Pokémona, proti kterému se Ash pokusí postavit osvědčeného, leč z předchozího souboje vyčerpaného Pidgeotta. Fiasko. Pidgeotto je vrácen do Pokéballu, a na scénu poprvé přichází Metapod.
04pic3.jpg (4068 bytes)Pinsir se ho pokusí rozmáčknout, ale Metapod použije svou speciální vlastnost zatvrdnutí a pochroumá krabovi klepeta. Samuraj ho proto povolává zpět, a nasazuje - taky Metapoda! Souboj dvou Metapodu je opravdu úžasný. Ze scény, kdy proti sobě stojí dva chlapci, a vykřikují hlášky jako "Zatvrdni!", "Pořádně se zatvrď!" či "Maximální tvrdost!" by měl jistě pan Freud radost, a to by ani nemusel vidět obraz. Divák u TV ale obraz vidí, a tak může sledovat Misty v plavkách a rozkošného Pikachu ve slunečních brýlích, jak chytají bronz zatímco oba Metapodi proti sobě hodiny zuřivě tvrdnou. Po lese se zatím pohybují také Rakeťáci ve svém speciálním protižihadlovém tanku, a hledají Ashe. Toho ale dřív najde veliký roj Beedrill, zřejmě povolaný uprchlým Weedlem, před kterými celá společnost svorně prchá. Všichni krom Ashova Metapodu - toho jeden Beedrill před zraky bezmocného Ashe unáší pryč do lesa. Při zoufalém útěku ho dokonce náhodou znovu najdou, položeného pod stromem plným Kakuna. Než mohou cokoliv podniknout pro jeho záchranu, Kakuny se hromadně začnou proměňovat v Beedrily, a útěk pokračuje. Nakonec je zachrání Samurajova chaloupka v lese, kde se ukryjí a přečkají noc. Tu si tráví kolektivním snižováním Ashova sebevědomí. Samuraj přizná, proč chtěl bojovat s někým z Oblázkového města. Tři trenéři odsud už ho totiž porazili (to jsou ti tři co narozdíl od Ashe první den nezaspali a dostali od profesora Oaka Pokémona), tak si chtěl trochu napravit sebevědomí. Což se mu údajně zadařilo, protože Ash je naprostá nula, která navíc nechala svého Pokémona ve štychu.
04pic4.jpg (4513 bytes)Nabuzený Ash se ráno vypraví na sebevražednou výpravu za Metapodem. Jeho vychytralý plán prostě sebrat potichu Metapod a zdrhnout bere za své ve chvíli, kdy se objeví Rakeťáci se svým obehraným požadavkem na vydání Pikachu. Hlasitá deklamace jejich vstupní rýmovačky probudí Beedrilly. Ash jen těsně unikne roji, které se vrhá na nešťastné Rakeťáky. Ani jejich speciální tank jim nepomůže, protože ho v mezičase sežrali Weedlové. Ash mizí s Metapodem v náručí, a slibuje mu že už nikdy žádného svého Pokémona neopustí. Ty řeči asi na Metapoda zaberou, protože ve chvíli, kdy je Ash ohrožen osamoceným Beedrillem, vrhá se do boje a láme mu žihadlo. Přitom jeho schránka utrpí trhlinu. Ashova starost o jeho zranění je zbytečná - rána jen urychlila přeměnu Metapoda v Butterfree. Nicotně vypadající motýlí Pokémon pak na Ashův příkaz uspí všechny - Beedrilly i Rakeťáky. Samuraj je ohromen jak Ash ovládl Butterfree ihned po její přeměně, a odstupuje od pokračování souboje. Škoda, já bych ještě pár minut bitvy Metapodů snesl. Ash, Misty a Pikachu definitivně opouštějí Chromový les, a pokračují do Cínového města...


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000