Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
21.10.2000, 18:30

Přístupy
od 23.10.2000:

  

Pokemon TV Guide #005
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


Zápas v Cínovém městě (Show Down in Pewter City)

Ash a Misty se blíží k Cínovému městu, a potkávají chlápka jménem Flint, který prodává kameny. Flint si všimne, že Pikachu už zase mele z posledního, a nabídne jim doprovod do místní Pokémoní nemocnice. Tam potkávají dvojče zdravdotní sestry Joy z Chromového města, které se zcela logicky jmenuje taky Joy. Eh. V nemocnici si Ash všimne reklamního plakátu Pokémoní Ligy, a pochopitelně se okamžitě chce zúčastnit. K tomu ale musí nejprve porazit místního šampióna Pokémoního stadionu, Brocka, a získat od něj odznak.
05pic2.jpg (5155 bytes)V souboji nasazuje Brock kamenného hada Onixe, Ash lstivě vysílá vyzdraveného Pikachu, netuše že elektřina na kamenné Pokémony příliš nezabírá. Pikachu to sice tuší, ale marně se snaží naznačit roztomile, že použítí jiného Pokémona by bylo vhodnější - Ash je neoblomný. Jelikož ale Onix po chvíli boje svírá Pikachu takovým způsobem, že Ash ho ani nemůže povolat zpět do pokéballu, nakonec se musí vzdát. Smutně odchází pryč, a přemýšlí jak by na Brocka vyzrál s svojí, proč si to nepřiznat, pateticky slabou sbírkou Pokémonů.
05pic.jpg (15536 bytes)Znovu potkává Flinta, a ten mu vysvětluje jaký že je Brock úžasný trenér Pokémonů, který je nechce ani tak trénovat jako spíš chovat... Leč nemůže se účastnit žádných turnajů, protože musí zůstávát v Cínovém městě a starat se o svých deset sourozenců - matka jim umřela a otec odešel trénovat Pokémony do světa. Dramatická zápletka, předvídavější divák už tuší rozuzlení... Spolu jdou k Brockově domu a sledují Brocka jak kmitá u vaření, zašívání, a jiných odporných čiností. Flint pak nabídne Ashovi, že mu pomůže Brocka porazit - nabitím Pikachu na maximum. Odtáhne ho do opuštěné vodní elektrárny, kde už není ani voda, a připojí dráty na Pikachu. Ash roztáčí ručně, nebo spíš nožně, vodní kolo, a za chvíli Pikachu jen srší energií. Na scéně se znovu objevuje i Misty, která neustále nabízí svojí pomoc, a je neustále odmítána. Když uraženě odchází, prohodí poznámku "proč nepoužije i moje pokemony, měl by to snazší...". Ha! Teď už je jasné, proč toho Misty tolik o Pokémonech ví, divák se už jen tetelí co to má v batohu, a taky kdy je konečně ukáže. Pokémony.
05pic3.jpg (4079 bytes)Nastává čas vrátit se zpět do tělocvičny a zkusit znovu vyzvat Brocka. Tentokrát vyvolá Ash Pidgeotta, a Brock Geodude, dalšího kamenného Pokémona. Pidgeotto se naprosto nechytá, a tak ho Ash nahrazuje sršícím Pikachu. Ač je Geodude z kamene, takové síle elektrického výboje neodolá, a tak ho Brock povolá zpět a vyšle osvědčeného Onixe. Chvíli to vypadá na docela vyrovnaný souboj - Pikachu srší blesky (až zapálí tělocvičnu), Onix ho oplátkou drtí ve svém sevření. Nakonec se Pikachu vybije, a zápas tak spěje ke stejnému výsledku jako ten předchozí. Brock vyzve Ashe aby se opět vzdal, protože nechce Pikachu ublížit, ale zatímco Ash bojuje se svým egem, opět ho postihne nezasloužené štěstí. Oheň spustí protipožární systém, a voda - tu nemají kamenní mazlíčci rádi. Oslabený Onix by se dalšímu elektrošoku neubránil, ale na Ashe se sesypou Brockovi sourozenci, a vypuká opravdu  nechutná scéna s dialogem několika zákonně dobrých přesvědčení. Nakonec se Ash rozhodne raději vzdát, než aby nevyhrál fair, a odchází.
Na cestě ho dohoní Brock, a dá mu přece jen odznak, který měl získat za jeho poražení. Flint se v další odporně melodramatické scéně odmaskovává jako Brockův otec. A tak Brocka už nic nedrží v Cínovém městě, a může s Ashem a Misty vyrazit vstříc novým dobrodružstvím...


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000