Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
21.10.2000, 18:30

Přístupy
od 23.10.2000:

  

Pokemon TV Guide #008
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


Cesta do pokémonové ligy (The Path to the Pokémon League)

Družina pokračuje v cestě, tentokrát do Rumělkového města, kde Ash doufá v získání dalšího odznaku. Cestou narazí na jakéhosi nešťastníka s Rattata, kterého Ash porazí tak rychle že to skoro ani kamera nezachytí - a hbitě si spočítá, že tohle je už jeho desátý vítězný zápas! No, já myslím že si drze započítal tu spoustu nedokončených matchů, nicméně to Ashovi nijak nebrání opravdu nechutně se vytahovat, zejména se svými (zdarma získanými) odznaky. Poražený kluk se zmíní, že Ash je tak dobrý, že by možná mohl porazit i trenéra jménem A.J. (čti ejdžej). Ten má vlastní stadion, neschválený Pokémonovou ligou, a jeho zápasové skore je zatím 98 vítězství a žádná porážka. To kupodivu Ashe nezastaví, a ten nažhaven na další zápis vyráží na A.J. stadion.
A.J. je sympatickej drsoň s tmavě zeleným přelivem, který intuitivně odhalí v Ashovi naprostého hlupáka. Přesto, nebo možná právě proto, přijme jeho výzvu, a zápas začíná. A.J. povolá zemního Pokémona Sandshrew. Ash, od minulých zápasů nadupaný teoretickou přípravou, si myslí jak chytře vybere létajícího pokémona, který je proti zemnímu většinou ve výhodě. Většinou. Tenhle Sandshrew je proklatě dobře trénovaný, a naprosto hravě porazí Butterfree i Pidgeotta, a získá svému trenérovi 99. vítězství. Ash nechápe jak mohl prohrát (pche) a drze nadhazuje ideu podvodu. Vloudí se do stanu, kde A.J. trénuje svoje pokémony - a nestačí zírat! Není to podvod, je to tvrdý dril - Sandshrew právě trénuje skoky do vody (zemní pokémoni vodu nesnášejí), Butterfree trénuje ve vzduchu s Beedrillou, Rattatové proskakují obručí, a nad tím vším dohlíží A.J. a práská bičem. To je něco pro idealistu Ashe! S nadšením odpůrce McDonalds a s nevelkou inteligencí téhož se pokouší hledat na tomto způsobu tréninku cosi špatného a nemorálního, a pro jistotu se hned vrhá na A.J.. Ostatně on sám přece netrénuje Pokémony vůbec - a v jedné chvíli je Pikachu celkem správně označen A.J.em za VYPASENÉHO... :-)) Misty a Brock ovšem jeho odpor zdaleka nesdílí, a raději správně koukají, co by se tady mohli přiučit. Zajímavý je třeba posilovač svalů, který má Sandshrew na sobě, nebo speciální strava přizpůsobená na míru každému z pokémonů. A.J. líčí, jak dlouho trénuje Sandshrew, svého prvního Pokémona, aby mu pomohl stát se nejlepším trenérem všech dob - a dlužno podotknout, že k tomuto cíli má zjevně blíže než Ash.
08pic.jpg (5138 bytes)Hádka A.J. a Ashe se střídá s roztomilými nehodami Pikachu - nejprve, inspirován posilujícím Sandshrewem, zkouší Pikachu zvednout činku, a potom si dokonce nasadí jeho posilovač svalů. Zkroucen pružinami do kuličky si mimoděk pomůže - ve velikém balonu se totiž na stadion přikradou Rakeťáci, a hledají ho! Poměrně nepochopitelně si ho ve tvaru koule spletou, a unesou místo něj Sandshrew.
08pic2.jpg (11447 bytes)A.J. organizuje pátrání, Ash razí teorii že Sandshrew mu utekl sám a pokouší se přesvědčit ostatní jeho pokémony aby se přidali k němu, kde se budou mít mnohem lépe. Celodenní nuda v Ashově pokéballu ale zdá se nikoho neláká, a tak se vzpoura nekoná. Sandshrew nakonec sám uprchne neschopným Rakeťákům, a vrací se na stadion - následován Meowthem, zakousnutým mu do ocasu. A tak jsou prozrazeni i Jessie a James... Teprve nyní odříkají svou básničku, a vzápětí urazí A.J. hláškou o "druhořadém Sandshrew". Ten je tedy oba vyzve na svůj stý zápas. Je to divné, ale záporní hrdinové přijímají fair boj, a povolají do boje, to byste neuhádli koho - Ekanse a Koffinga. Provařená dvojice vzdoruje naspeedovanému Sandshrew jen chvíli, a závěrečným útokem, při němž způsobí dosela slušnou trhlinu v zemi, ta malá potvůrka zažene i samotné Rakeťáky. A.J. dosáhl stého vítězství, a může vyrazit za svojí cestou do Pokémonové ligy. Ash a spol také odcházejí - vstříc novým, ještě báječnějším dobrodružstvím...


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000