Emulators CZ - Logo vytvořil Zdeněk Musil

Poslední update:
30.10.2000, 18:30

Přístupy
od 30.10.2000:

  

Pokemon TV Guide #009
  Novinky

  Arcade emulátory

  Domácí počítače

  Konzole

  Handheldy

  Ostatní

  Kontakt
    ICQ #2562871
   
  Vyhledávání

Nic v menu nevidíte?  
Klikněte SEM!


Tvrdá lekce (The School of Hard Knocks)

Družina pokračuje v cestě do Rumělkového města, a udělá si přestávku na svačinu. Mno, svačinu - Brock nezapře, že zvyklý se starat o své sourozence, a tak je jeho batoh doslova našlapán nejrůznějším stolovacím vybavením (včetně pokémoního servisu). Na lenocha Ashe tak zbude jen nasbírat dřevo na oheň, což jde s nechutí uskutečnit kamsi do mlhy.

V lese sice nenajde dřevo, ale zato potká skupinu studentů Pokémonové Akademie, kteří právě šikanují prváka Joa dotazy s pokémonovou tématikou. Panečku, to je něco pro Ashe, s jeho zákonně dobrým přesvědčením - okamžitě se pokusí zasáhnout. Situaci celkem zvládá v rovině dialogu, když tu se na scéně objeví Misty, a začne zkušeně provokovat, a obzvláště boduje větou: "To jsi odvázný když si troufáš na pět kluků. Já počkám tady stranou, budu tě povzbuzovat, a nakonec odtáhnu tvoji mrtvolu.". Studenti Akademie ale na Ashe kašlou, takže rvačka se bohužel nekoná... Přichází Brock (míchá těsto na palačinky), a spolu s Misty vysvětluje Ashovi co je Pokémonová Akademie zač. Jak se zdá, jde o školu pro bohaté děti, které se po absolvování Akademie dostanou přímo do Pokémonové ligy, a nemusí tak pracně shánět odznaky. No - těžko hledat něco, co by Ashe víc naštvalo... Ale něco se přece najde, Joe vypráví o vysoké úrovni školy, o tom jak každý začátečník v ní je lepší než někdo se dvěma odznaky... Ash se rozhodne, že to pořádně vytmaví místnímu studentskému vůdci, aby ukázal že s jeho dvěma odznaky není začátečník, a že šikanování rozhodně trpět nehodlá. Joe má náhodou její fotku s sebou - ano, je to totiž cool manga děvče Gisella... :-) Ash udělá nešťastně vtip na ošklivé holky, a rozzuří Misty. Misty vyráží do budovy školy hledat Gisellu.

To vše sledují dalekohledem Rakeťáci. Jak se zdá, také studovali na této škole, ovšem, ehm, s nevalnými úspěchy. Byli jasně nejhorší v historii školy, takže je jasně vidět, že jejich dosavadní ubohé výsledky nejsou jen dílem náhody.

Joe vede naše přátele za Gisellou, přičemž se zmíní že i když je nejhorší ze třídy, někoho se dvěma odznaky by porazil snadno. Což hned v praxi předvede na jednom ze školních simulátorů. Misty, stále ještě notně nažhavená, ho tedy vyzve na skutečný souboj - Starmie vs Weepinbell. Starmie i na suchu v klidu vyhrává a je Joe bezmocně zírá. Konečně přichází Gisella, a opravdu nechutně se vytahuje. Nejdřív na Joeho, pak na Misty. Proti Starmie nasadí Gravelera, pokemona nevhodného pro boj s vodními, aby prezentovala že její pokemoni jsou na tak vysoké úrovni, že snadno vyhrají i tak. I po souboji, kdy se všichni přesunou k bazénu, Gisella pokračuje v neustálém poučování a vychloubání, přičemž hlavním cílem se tentokráte stává Ash a jeho "netrénovaný domácí mazlíček" Pikachu. A tak rychle začíná další souboj - uražený Pikachu vs Cubone.


Jelikož elektrické útoky Pikachu nijak nezabírají, Ash ze zoufalství navede Pikachu aby dělal opravdu odporné ksichty - viz obrázek! Cubone pak použije útok svým kostním bumerangem, a vypadá to že Gisella opět snadno zvítězí. Pikachu se ale zázračně vzpamatuje, a začne používat vskutku nezvyklé neelektrické útočné techniky - lechtání, kousání, otočení Cuboneho lebky. A tak Ash vítězí!

A tuto chvíli si vybrali Rakeťáci pro svůj obvyklý příchod na scénu. Tentokrát si tady ovšem příliš nepobudou. Dokonce ani nestačí povolat žádného pokemona, a jsou zahnáni palbou neotevřenými pokebally studentu akademie. Potupa.

Epizoda končí happyendovou selankou, kdy se všichni mají hrozně rádi, a Ash s přáteli může tak s klidným svědomím pokračovat v další cestě do Rumělkového města.


Nahoru
© Emulators CZ - založeno v říjnu 1997. Grafický design - © Petrex Webdesign
Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000