Přístupy od 9.5.1999

Last update:
9.5.1999, 23:59
Emulators CZ Logo, vytvorene Zdenkem Musilem

 

  

Novinky:
[Aktuální]
[Archiv novinek]

Ostatní:
[Links]
[Articles]
[Download]
[Game History Line]

Arcade Emulators:
[Callus]
[JAS-SYS1]
[M72]
[RAGE]
[Raine]
[System 16]

Home Computers:
[Amiga]
[Amstrad CPC]
[Commodore C64]
[Commodore C128]
[Commodore +4 (C16/C116)]
[Commodore VIC20]
[MSX]
[Sinclair ZX80/81]
[Sharp X68000]

Konzole/Handheld:
[Arcadia 2001]
[CD-i]
[Neo Geo]
[Gameboy]
[Gameboy Color]
[Sega 32X]
[Sega CD]
[Sega Game Gear]
[Sega Master System]
[Sega Saturn]
[PC Engine]
[Virtual Boy]

Kontakt:
  ICQ #2562871
evilmind@pech.net

  

Freedom of Speech
CLEAR - IDSA Boycott

Archiv novinek: 2.5.-8.5.1999

 

  8. května 1999
  New releases
Bomberman_Fantasy_Race_USA-Accession
Marvel_Super_Heroes_vs_Street_Fighter_PAL-Interpol
Poy_Poy_2_PAL-KALISTO
Street_Fighter_Alpha_3_USA-Carnage
Tai_Fu_Wrath_Of_The_Tiger PAL-PSF
Triple_Play_2000_PAL-PSF
PSX
PSX
PSX
PSX
PSX
PSX
1 CD
1 CD
1 CD
1 CD
1 CD
1 CD
  Free Amiga Games!!!!

Skvělá amigácká stránka Back 2 The Roots získala povolení od Gremlin, Activision a Kingsoft k vystavení  jejich A500 her k volnému downloadu (ne že by tam nebyly už předtim... :-) ). Jsou to první 16ti bitové komerční hru, uvolněné jako free. Tleskám!!
Mezi uvolněné herní tituly patří třebas: R-Type, Katharsis, Ghostbuster 2, Battle Tech... smé kvalitní tituly.

  GameBoy News
Ok, jsou tu slíbené krátké pohledy na nové hry z předevčírem. Vezměme to podle abecedy, a hned na začátek je tu tedy Barbie_Ocean_Discovery-GBC-DUZ. Pochopitelně hra od Mattela, a pochopitelně tak stupid, jak jen to je možné. Barbie plave, loví mušličky, a kompletuje svoji výbavičku. Jak já toužím po hře, kde bude Barbie, pokud možno i s Kenem, vystupovat coby oběť, rozstřílitelná na cucky...
Black_Bass_Lure_Fishing_GBC-MNC od Banesta taky nenadchnul. Rybářské  hry prostě suxx na všech systémech, a speciálně tahle si tu nevysloužila ani obrázek.
Dino_Breeder_3-JAP-GBC-NIL. Bez japonštiny nechytačka. S největší pravděpodobností se jedná o jakousi variaci na Tamagotchi s drakem. Ke hře samotné je třeba se proklikat 11ti minutami japonských textů v intru, které nejde přeskočit, což mi způsobilo prudkou depresi. Škoda, od nejdelší hry v této várce, zvíci přes 1.2mb zipped, jsem tedy čekal více.
GameBoy_Gallery_3-JAP-GBC-NIL. Kompilace obsahuje ECG, Green House, Turtle Bridge, Mario Bros a Donkey Kong Jr. Vše v původních GB barvách. V emulátorech je z nějakého důvodu problém se zobrazením některých sprajtů.
KoushienPocket-JAP-GBC-EUR^NFL. Takový nemastný neslaný baseball. Japonština tentokrát není na závadu, ale hra se docela špatně hraje, zejména v poli mi přišlo že bych tedy mohl ovládat hřáče dřív, než se sám dostane k míči, což nemůžu. Navíc jsem byl vyoutován na foulbally! Myslím, že snad není kurňa tak těžké implementovat, že třetí foulball není strike.
Lucky_Luke-GBC-EUR_NFL. Nefungoval mi v žádném emulátoru. Nejúspěšnější byl jako obvykle DBoy, který alespoň zobrazil hlášku, že tato hra může být hrána pouze v GBC. Zajímavé, možná nějaká anticopy protekce? Škoda, zatím stále nemám GBX abych to mohl zkusit.
Namco_Gallery_2-EUR-NFL. Další kompilace, jako jediná ze všech her není pro GBC (i když GBGallery 3 na tom co do barevnosti je stejně). Obsahuje Galaxian, Tower of Druaga, dvě verze DigDug, a nějaký opravdu skvěle hratelný baseball, který jsem podle japonského názvu nedokázal identifikovat. Nicméně hraje se úžasně, zejména v porovnání s čerstvou zkušeností s tím výše uvedeným zmetkem..
NHL_Blades_of_Steel_GBC-MNC. Hokej. Trochu připomíná starý FaceOff na PC. Nezaujal.
OhastaYamachan&Reimondo-JAP-GBC-EUR^NFL. - jednoduchá, ale docela zábavná arkáda.
Roadsters_98_GBC-EUR&NFL. Dost dobrá variace na Micromachines. Zpočátku jsou tratě lehké, a soupeři slabí, nicméně postupně přituhuje. Jede se jen na jedno kolo, takže každá chyba může být fatální. Trochu záludné je, že některé předměty na silnici nejdou přejet, ač na to na první pohled nevypadají (od 4. levelu). IMHO spolu s Namco Gallery a SuperBreakOut je to nejlepší hra z dnes popisovaných. BTW všechny díly Micromachines by se měly objevit na GBC co nevidět, na E3 se bude předvádět 1&2 Twin Trubo, a podle popisů to zatím vypadá skvěle. Jasný favorit pro síťovou hru...
ROX_GBC-EUR-NFL. Variace na Tetris s dominovými kostkami. Nic moc.
Shogi2-JAP-GBC-EUR^NFL a ShogiOh-JAP-GBC-EUR^NFL jsou patrně dvě různé verze jakési japonské deskové hry, kterou jsem samozřejmě prudce nepochopil.
Super_Breakout_GBC-Int_NBC. Klasický BreakOut (majitelům PC spíše známý jako Arcanoid). Krom obvyklého způsobu hry se dá hrát také double - se dvěma pálkami nad sebou a dvěma míčky (horní pálka je zdola průchozí), ovšem je to nestíhačka, udržet oba míčky ve hře. Cavity mod obsahuje opět dvě pálky, tektokrát jen jede míček a další dva míčky, které je nejprve nutno osvobodit. Docela kewl idea, ve chvíli, kdy osvobodím míček, ten původní prostě pustím protože už beztak pekelně zrychlil. Krom zrychlovaní se postupně zmenšuje i pálka, škoda že tu nejsou nějaké bonusy. Posledním způsobem hry je tzv. progressive. A ten je teprve super! Zeď pomalu sjíždí dolů, přčemž zmizí až cca dvě řady nad pálkou - pochopitelně pokud se v tomto prostoru nachází míček, je rychlost hry poněkud hektická...:-) Zeď ovšem sjíždí dolů jen při odpalování míčku, takže je nutno ho co nejčastěji vyslat do některé z četných mezer ve zdi... Všechny modifikace původní hry mi přisly opravdu dost zábavné, a především originální.

barbieo.jpg (18551 bytes) rox6.jpg (22182 bytes) dinobreed3.jpg (24324 bytes)
Barbie Ocean Discorevery, Rox6 a Dina Breeder 3

namcogal2.jpg (37891 bytes) namcogal2_2.jpg (27108 bytes) gamcogal2_3.jpg (20295 bytes)
Namco Gallery 2 - menu, baseball a Galaxian

NHLBlades.jpg (18165 bytes) shogi2.jpg (24247 bytes) superbreakout.jpg (13093 bytes)
NHL Blades of Steel, Shogi 2 a Super BreakOut

roadsters.jpg (39879 bytes) ohasta.jpg (28906 bytes) koushienpocket.jpg (11586 bytes)
Roadster 98, Ohasta a Koushien Pocket

  Krátce z domova i ze světa
Po kruté celonoční  pařbě Expandable se dnes vydávám na inet s jediným cílem - sosnout trainer. Vím že vyšel stejný den jako rip, a opravdu nutně potřebuju víc credits. Yeah i know... i suxx...

Dextrose dnes zveřejnilo obrázky z neveřejné bety TRWIN - nového emulátoru N64. Vypadají úžasně! Vzhledem k dobrému jménu Dextrose (i když emulátorům tam moc nefandí) se téměř s jistotou nejedná o fake.

Zany Video Games Quotes

 

 

  7. května 1999
  New releases
Barbie_Ocean_Discovery-GBC-DUZ
Black_Bass_Lure_Fishing_GBC-MNC
Dino_Breeder_3-JAP-GBC-NIL
GameBoy_Gallery_3-JAP-GBC-NIL
KoushienPocket-JAP-GBC-EUR^NFL
Lucky_Luke-GBC-EUR_NFL
Namco_Gallery_2-EUR-NFL
NHL_Blades_of_Steel_GBC-MNC
OhastaYamachan&Reimondo-JAP-GBC-EUR^NFL
Ridge_Racer_Turbo_USA-KALISTO
Roadsters_98_GBC-EUR&NFL
ROX_GBC-EUR-NFL
Shogi2-JAP-GBC-EUR^NFL
ShogiOh-JAP-GBC-EUR^NFL
System16 DX 0.80
Super_Breakout_GBC-Int_NBC
Star_Wars_Pod_Racer_USA-IND
GBC
GBC
GBC
GBC
GBC
GBC
GBC
GBC
GBC
PSX
GBC
GBC
GBC
GBC
Emu
GBC
N64
454 kB
122 kB
1226 kB
488 kB
291 kB
199 kB
308 kB
144 kB
71 kB
1 CD
43 kB
28 kB
92 kB
83 kB
271 kB
567 kB
26 MB
  System16 DX v0.80

Patrně poslední verze DirectX portu skvělého DOS multiarcade emulátoru. Autor si totiž údajně omylem vymazal zdrojáky, a nenachází v sobě dost vůle dělat všechno znovu. Čemuž se nedivím. Tahle jediná zachovalá binary verze, co mu zůstala, není ještě zcela hotová. Tj. doporučoval bych používat DOS verzi, beztak běží v DOS okně bez problémů.
Odkaz v releases ukazuje pouze na update, je třeba mít nainstalovánu poslední DOS verzi 0.82, a také pro jistotu poslední DX 0.79 (stačí *.hlp).

  Krátce z domova i ze světa
Technická připomínka. Pokud aktualizuju denní tabulku vícekrát denně (což se většinou děje), přibývají nové zprávy v této rubrice "Krátce..." dolů, stejně tak samostatné oddíly věnované novým releasům či zásadnějším událostem se objevují zhora dolů, tj. nad rubrikou "Krátce...". Já jen aby bylo jasno.

Vřele doporučuji skvělou PC arkádu Expandable. V podstatě něco jako Commandos ve 3D, neuvěřitelně hratelné, se spoustou skvělých vizuelních efektů... Stravil jsem nad ním poslední 3 hodiny, a dneska to vidím asi až do rána...

Na Bleem page se uvadí, že zatím pouze 1% uživatelů chce vrátit peníze. Celkem se to asi dalo čekat, Bleem zase nestojí tolik, aby se těm, co už zaplatili, nevyplatilo počkat... Mimochodem - takhle vypadá originální CD, je vidět že někdo si natolik věří, že se nepodaří cracknout EXE, že věnoval dostatečnou pozornost i ochraně samotného CD. Čas odpoví... [g]

Po dvou systémech oznámených včera, dnes MESS oznámil podporu dalších dvou - Amiga a TG16. Pomalu se začínám těšit na release, i když poslední verze v emulaci žádné systému nebyla lepší než specializované programy...

Jedna stránka jménem NeoGeo Review Center už kdysi existovala, a stála opravdu za prd. Tahle nová page s ní ale nemá naštěstí nic společného...

Přístí týden vyjde nová MEKA, údajně doplněná o emulaci Colecovision.

Arcade Warehouse je stránka, kde si lze koupit klasické arkády. Mnohé ceny jsou akceptovatelné, bohužel  obávám se že doprava do ČR by stála víc než celý coinop...

 

 

  6. května 1999
  New releases
Puzzle_Bobble_2X-PARADiGM PC 3 MB
  Bleem is NOT out...

Hlavní událostí noci mělo být vystavení EXE pro Bleem na webu autorů. Na tuto událost čekali zejména nešťastníci, kteří už za Bleem zaplatili, a mají teď doma jen poněkud drahé instalační CD DirectX. Nestalo se tak. Srdceryvné nářky na bleem.com prozrazují jen jediné - autoři prostě nestihli program včas dokončit. Zklamaným majitelům CD teď nabízejí možnost vrácení peněz na speciálně k tomu účelu zřízeném mailu.
Po posledním na efekt zvoleném datumu (5.5., 5:55) už nyní autoři neslibují vůbec nic. Těžko říct kdy se EXE objeví, ale myslím že kdy byl projekt nějak hodně blízko před dokončením, datum by oznámili... Nicméně obrovské množství zejména náctiletých rozzuřených hráců, kteří během noci zavalili nadávkami většinu webovských boardů (na iRC naštěstí nemůžou, nikdo jim ho nenakonfiguroval), je patrně brzy donutí alespoň přibližné datum oznámit.

  GameBoy News
V noci vyšlo neuvěřitelných 11 nových her, a jelikož času je málo, budu se jim blíže věnovat o víkendu.
  "Pařba století" skončila
K trapnosti celé této akce, pořádané časopisem Score, jsem se tu myslím už vyjádřil dostatečně. 65 hodin, které vítěz vydržel nespat, je nakonec celkem slušný výkon. Nicméně zajímavé je, jak hodnotné ceny získal: ve dvou podáních, nejprve je níže citace z webu Score, a hned pod ní slova slova šťastného vítěze z guestbooku na Jaydee...

Absolutním překonáním světového rekordu skončila akce Pařba století. Martin Václavský dotáhl novou hodnotu na neuvěřitelných 65 hodin a právem získal počítač PIIs Rivou TNT věnovaný firmou Finet.

VaCi
Tak sem vyhral prarbu stoleti a ukazal tem supakum ze www.score.cz co je to parba! vitezovi slibily nadupany PII, vite jak vypada podle scoraku dabelsky PII??? - I333 Celeron, 64 RAM, nejmensi dostupny disk na trhu, zakladni deska s integrovanou sound card (ten shit ani nehraje jenom to prska do bednicek) akorat me tam dali TNTcko rivu, nic vic nic mene, podle nich je tohle nadupana PII :)!!! jedina pozitivni vec na cele akci byla ta, ze sem si neskutecne dobre zaparil AvP.
  Krátce z domova i ze světa
Stránka multicomputer emulátoru MESS se přesunula sem. Zároveň byla aktualizována o obrázky ukazující emulaci dvou nově přidaných strojů - Enterprise 128k a CPC6128.

A-Saturn page se přesunula sem.

Nový skvělý NeoGeo dump - Last Blade 2. Tentokrát jsou autory NeoCharity, kde je také ke stažení z deseti mirrorů. LB2 je zcela aktuální nová coinop akce, a tak se nelze divit velikosti 32mb zipped. Ta také způsobuje, že probojovat se na některý z mirrorů není nic lehkého - osobně mi nefungoval ani jeden, naštěstí je hra už k dispozici i na iRC. Na webu je ke k sosnutí také updatovaný neogeo.drv do KBMAME.

Opravdu cool záznam z dalšího jednání v Senátu o brutalitě videoher, o kterém jsem psal někdy včera, je tady. Obsahuje i funny RealAudio. Jinak na stejný problém trochu jinak se dívá i Bludr ve svém prvním editorialu na quake.cz.

GlideUnderground a EmuHQ obdrželi falešné výhružné dopisy, vyzývající jménem 3Dfx/Nintenda k odstranění glide wrapperů / N64 emulátorů...

Nové zajímavé info na Nemu64 homepage.

SNES9x už vyšel i ve zdrojáku, Sparc a Solaris verzích. No tak teď už snad vyjde i ta DOSová verze, kruci...

V malé zprávě na IGN se objevila trocha informací o nové Nintendo konzoli, nyní pojmenované Project Dolphine.

Crusaders of Might and Magic je název nového RPG od 3DO, zjevně ideově vycházející z jejich M&M série - tentokráte ovšem pro PSX. Obrázky na IGN vypadají docela dobře...

 

 

  5. května 1999
  New releases
DBoy 0.50
DGen 1.01
Grand_Theft_Auto_Directors_Cut_USA-INTENSE
MAME32 0.35b12
Emu
Emu
PSX
Emu
104 kB
167 kB
1 CD
2 MB
  DGen 1.01

Vskutku nepodstatný update windoze emulátoru Genesis. Tragická rychlost stále zůstává, a navíc autor prohlašuje, že nějakou dobu teď nebude mít na další vývoj vůbec čas.
Novinky:

 • Added DGEN.INI file.
 • Lots of graphical and playability glitches sadly.
  DBoy 0.50
Nová verze nejlepšího GBC emulátoru. Nejzásadnější změnou je asi podpora zipped romek a RTS, nicméně velikost GBC dumpů je imho akceptovatelná i v rozpakovaném tvaru...
Novinky:
 • Added support for gzipped roms *.gbz w/ -gbz
 • Added support for multiple RTS (real time saves)
 • Define key for saving w/ -savekey
 • Define key for loading w/ -loadkey
 • Define Save Directory w/ -savdir
 • Define RTS Directory w/ -rtsdir
  Krátce z domova i ze světa
Nová hra pro NeoGeo, poměrně překvapivě dumpnutá lidmi kolem Japan ROMS - Quiz King of Fighters. Ke stažení je zde, velikost necelých 9mb. Download z jejich superslow a superfull sajty není nic lehkého, lepší je si počkat až se soubor trochu rozšíří na obvyklá místa...

Bleem CD už by mělo od včerejška docházet i těm, kdož si ho objednali v Evropě. Podstatnější než mít CD ovšem momentálně je, zda-li autoři splní sliby a dnes vystaví EXE na webu. Stát by se tak mělo někdy po půlnoci našeho času.

V noci vyšel SNES9x 1.19 pro Mac, tak snad už BRZO sakra bude aktualizován i DOS port... Pardon my french.

Midway Game Locator je zajímavý počin, umožňující vám lokalizovat oblíbený coinop kdekoliv na světě. Zvláště vhodné pro závisláky, kteří si tak mohou naplánovat trasu dovolené bez nebezpečí, plynoucího z těžké hráčské abstinence. Zatím je v databázi jen několk nejnovějších her, ale nápad je to jistě zajímavý. Test databáze (proč mne jenom výsledek ale vůbec nepřekvapil?):
Games in Czech Republic
No games found.

Je tu konečně oficiální MAME32 0.35 beta 12.

V cestě za kratším URL jsem využil free poskytovatele a zaregistroval si redirector emulators.wtf.com. Uvidíme jak se osvědčí...

 

 

  4. května 1999
  New releases
NeoRageX 0.50c Emu 334 kB
  NeoRageX v0.50c

S největší pravděpodobností poslední bugfix rls NeoGeo emulátrou před vydáním něčeho opravdu inovativního. Novinky:

 • Sound bugfixes for some games that had problems before.
 • Autofire option.
 • Ability to select/deselect all objects in Shotfactory.
 • And some other small fixes.
  GameBoy News
Společnost Kemco, která na E3 bude předvádět Spy vs Spy v GBC verzi, na který se opravdu VELMI těším, údajně tamtéž představí i Daikatana! Bohužel PCčkáři nebudou závidět, nepujde překvapivě o dokonalou konverzi 3D hry :-), ale údajně spíše o něco jako Zelda. Mno. Já čekám spíš něco jako ve stylu GBC Turok 2...

Dalším známým jménem, které se objeví na E3, je Test Drive 6, o kterém si ostatní platformy mohou zatím nechta jen zdát... :-)

Krom fixu na jeden z Prince of Persia trainerů žádný nový release. Do konce týdne se ale s jistotou objeví Bust-A-Move 4, NBA In the Zone 99, NHL Blades of Steel 99 a pro masochisty Barbie Ocean Discovery.

Po prvním celém čtvrtletí, kdy se GBC prodával, obchodníci bilancovali - prodej v kusech zvýšen o 228% (zisky o 336% a to v tom ještě nejsou rabaty českých prodejců), prodej software si polepšil o 200% v kusech (+265% zisky). Pro mne osobně je celkem překvapivé vysoké procento prodaných původních GB, zahrnutých v těchto číslech - více než 30%. U her je to dokonce 60%, ale tam se to dalo čekat, přece jen mnoho titulů je zajímavých i když (nebo spíš právě proto že) nejsou v color variantě.

Anouncované nové barevné kombinace GBC se všude v Evropě objeví ještě tento týden. Tedy všude... ehm ehm... no u nás ne! Nintendo CR potřebuje odbrzdit, jediným updatem je přepsání March na End of April, a to už taky prošvihli.

 

  Krátce z domova i ze světa
Ultimate Patcher updatovali cheat.dat pro MAME na verzi 8.2b (225 kb).

SMS Power má další nový dump - Penguin Land.

Jaydee má nový cool design (hlavně ta TV v levém horním rohu).

Reality Boy se zřejmě slušně vyvýjí, na jeho homepage jsou obrázky z Water World, který v minulé verzi vůbec nefungoval.

Krom dvou zbrusu nových projektů emulace Atari Jaguar, o kterých jsem se tu už zmínil, byly znovu zahájeny práce na Jagged, emulátoru jehož vývoj byl ukončen již před rokem. Tehdy emuloval 2 CPU ze 4, takže před konkurencí by stále mohl mít jakýsi náskok... Neoficiálně se mluví i o dalším projektu, kdopak z těchto čtyřech asi vyhraje...? Já, protože si budu moct zahrát konečně Tempest2000! :-))

Pokračování Oddworld serie pro PSX2 - vcelku rozsáhlý článek na GameSpotu, já na něj tedy původně klikal jen proto, že tam měly být obrázky... No nechal jsem se napálit, je tam jen logo, nicméně článek je docela zajímavý a na poměry GameSpotu skutečně dlouhý.

Preview na remake Space Invaders na IGN, verze pro N64. Vypadá to docela cool, hlavně cooperative mód je imho dobrá věc. Jestli nic jiného, tak tohle si do emulátoru pořídím...

Jak se zdá, diskuse nad brutalitou videoher dostaly v USA konkrétnější rozměr. Senátor Jack Wagner ohlásil, že hodlá iniciovat v Kongresu zákon, zakazující prodej her, spadajících do kategorie brutálních, mladistvým do 18 let. Tím, kdo bude hry hodnotit, se má stát Entertainment Software Rating Board (ESRP). V návrhu (který už Wagner v Kongresu přednesl) se mj. argumentuje svědectvím jakéhosi plukovníka, který přirovnává firstperson střílečky k metodám, jaké se používají při výcviku skutečných zabijáků... :) Dobrá reklama. Dále je tu zmíněno, že brutalita v hrách je větší než ve filmech. No s tím se snad dá souhlasit, ovšem reálnost takovýchto výjevů je imho naprosto nesrovnatelná... Nu, ať si to američani užijou...

 

 

  3. května 1999
  New releases
ClrMAME 1.36
DosUAE 0.7.5d
Puma_Street_Soccer_PAL-Paradox
Silent_Hill_FINAL_JAP-DVNpSX
Emu
Emu
PSX
PSX
120 kB
628 kB
1 CD
1 CD
  GameBoy News

V souvislosti s fakty minulých dní (N. nebude vyrábět ekvivalent SGB pro N64, nový GBC s větším displayem na podzim, nový hi-tech handheld vyvýjený pro rok 2000) se objevily různé znepokojivé úvahy o budoucnosti GBC. Především po upřesnění, že hi-tech handheld NEbude zpětně kompatibilní. Jak vážně to vlastně Nintendo myslí s další podporou GBC? Asi není nutné se bát o nejbližší budoucnost, ale co bude za rok? Prodej GBC je afaik zatím uspokojivý, navíc konkurenční stroje se stále prodávají pouze v Japonsku. Přece jen ale je GBC určeno hráčům spíše mladšího věku, a ti jsou zmlsaní 3D hrami na PC/konzolích, a malý LCD display je příliš neláká...

Žádné další zajímavé releasy, pouze několik trainerů na hry z minulých dní.

  ClrMAME v1.36
Opět nová verze MAME ROM manageru s víceméně nepodstatnými úpravami. Nyní by se měl autor údajně trochu odmlčet, a v další verzi přinést opravdu podstatné  změny. To jsem tedy zvědav. Každopádně to nijak nevadí - všechny současné ROM managery využívají jako zdroj dat report z MAME.EXE, takže není nutno je aktualizovat při každé nové betě.
Novinky:
 • finally: solution for the pignewton problem (aka block problem aka....)
 • ClrMame- & backupfolder is protected against fix-unneeded check
 • fixed bug:ClrMame won't stop if you press the stop-button while receiving data from mame

  DOSUAE 0.7.5d
Jedinou změnou od poslední verze je updatovaná dokumentace, takže není nutné sosat pokud máte poslední verzi, kde k nějakým změnám opravdu došlo - 0.7.5b2.
  Krátce z domova i ze světa
Mojí skepsi nad výročním remakem PacMana (a také dalších starých arkád), chystaného nechvalně známou firmou Hasbro, poněkud zmírnily tyto obrázky na Avaultu. Nemuselo by to být tak špatné...

Jde fáma o druhém nadějném projektu emulace Atari Jaguar - Cheetah. První, pravděpodobně neveřejná verze pro betatestery, se objeví už tento měsíc.

Za pomoci nové verze RomCenter jsem se  o víkendu opravdu hodně přiblížil ke stavu vlastnictví všech správných MAME romek (dialupem dovniř proteklo skoro 100mb). Nicméně musím vyjádřit znepokojení nad tím, co všechno se mění v téměř každé nové betě BEZ TOHO, aby o tom byla zmínka v dokumentaci. Porovnáním sestav seznamu požadovaných ROM, generovaných MAME.EXE, vyjde najevo, že tuhle byl jeden soubor ubrán, tu přidán... Pakárna.

Neuvěřitelně trapná akce Score, halasně ohlašovaná jako "Pařba tisíciletí", "nejdelší pařba pro Guinnessovu knihu rekordů" a jinými lživými hesly, se ukázala nebýt aprílovým žertíkem, a byla včera opravdu zahájena. Každou hodinu mají přestávky, a hrají se náročné hry typu Commandos a Bladur's Gate, které nedovolí hráči byť jen na chvíli odpoutat pozornost od obrazovky... [VERY big grin] Jinými slovy, jde o soutěž "jak dlouho vydžím nespat", která nemá s hraním her vůbec, ale vůbec nic společného.

 

 

  2. května 1999
  New releases
DGen 1.0
DGen 1.0 without sound
Grand_Theft_Auto_London_1969_USA-Kalisto
MAME 0.35 beta 12
PKEmu v1.1
Prince_of_Persia_GBC-MNC
Emu
Emu
PSX
Emu
Emu
GBC
170 kB
170 kB
1 CD
1383 kB
285 kB
151 kb
  MAME v0.35 beta 12

Někdy o půlnoci našeho času se objevila nová beta MAME. Do půl hodiny ji někdo zkompiloval (link výše ukazuje na lokální kopii této unofficial kompilace). Nově podporováno je 13 her, mj. skvělý Salamander a mnou velmi očekávaná Combat School a 8 nových klonů. Z ostatních novinek opravdu VELMI potěší zkrácení load time u velkých NeoGeo her, což musím říct vskutku na mém ubohém 48mb funguje... 
K vzteku je, že má rok již připravená ROMka Combat School samozřejmě neobsahuje PROM, takže musím sosat znovu.  Nu což, jdu spát, uvidíme ráno.
Aktualizována byla také MAM WiP, cool screenshoty.

  DGen v1.0
Zbrusu nový emulátor Genesisu. Je pro windoze/diretx. Autorem je Dave, známý jako stvořitel DTMNT, skvělého single arcade emulátoru. Bohužel porovnání s dosud nejlepšími emulátory KGen/Genecyst nedopadá pro DGen dobře. Hlavně tedy ta rychlost. Sám autor doporučuje cosi s PII, a dobře ví co dělá - na P200 (kde oba jmenované běží bez problémů) je program opravdu nechutně pomalý, nebál bych se použít slova nepoužitelný. Autor krátce po obdržení prvních ohlasů na své dílo na homepage publikoval verzi, zkompilovanou bez podpory zvuku. Nemám ale pocit, že by to nějak příliš pomohlo. Každopádně v releases jsou ke stažení verze obě.
Doufejme, že až autor vyřeší své problémy s diskem (check txt inside archive), bude se věnovat především optimalizaci, protože při téhle rychlosti nemá smysl bavit se o nějaké kompatibilitě...
  PKEmu v1.1
pkemu.jpg (11667 bytes)Poket Station Emulátor (PKEmu) není, v rozporu s informací kterou jsem uvedl včera, vůbec fake. Ještě včera jsem měl pouze emulátor, který nic moc nedělal. Dnes jsem ale získal první tři hry, a opravdu fungují. V reálu jsem PS nikdy neviděl, takže těžko mohu soudit nakolik je tato emulace původní, nicméně jak můžete vidět na přiloženém obrázku, grafika zhruba odpovídá typické PSX kvalitě... [grin]
Musím říct, že ač jsem předem znal specifikace PS, přece jen jsem od 32bit RISC CPU čekal něco více, byť display má jen 32*32 bodů.
Archiv v releases obsahuje i REG soubor, který je nutno importovat před spuštěním programu, a ze záhadného důvodu se distribuoval zvlášť.
Výše zmíněné hry je možnos táhnout na homepage emulátoru (mají každá jen 8k).
  Krátce z domova i ze světa
Jestli to moje nové telefonní číslo není opravdu tarifikované I99, tak asi vyhlásím osobní bankrot... Včera jsem vysel na iRC přes 13 hodin.

Bleem - tak změna, nakonec to nebude dneska (ne že bych to čekal.. grin), ale efektně 5. května v 5:55, timezone opět blíže neurčena. Trapné...

popgbc.jpg (19407 bytes)Noční rls Prince of Persia pro GBC je opravdu super, vypadá to že jde o přesnou konverzi, alespoň podle prvních dvou levelů. Postava hlavního hrdiny je animována skoro tak dobře jako na PC, trošku méně líbiví jsou možná jen nepřátelé... Každopádně s GBX by to mohla být jasná volba do autobusu. :-)
Naproti tomu včerejší SD Hiryuex je vcelku nic moc mlátička, s velkým výběrem skoro stejných postav, nejvíc připomínající Int.Karate. Musím ovšem uznat, že se to docela dobře hraje, a to se mi zatím žádná bojovka na GBC nelíbila...

Všechny potřebné ROMky do nového MAME jsou ke stažení zde.

sixtyEMUfour je nový emulátor N64, zatím na stránce není nic ke stažení ale autoři slibují brzký release první bety. Ještě k N64 - objevil se update UltrahleINI, dokonce s podporou 3 nových her, ale protože je zase neoficiální, a zase od někoho úplně jiného, rozhodle jsem se ho nevystavit. Odteď tu, v rámci snížení hladiny chaosu,  budu upozorňovat pouze na oficiální INI releasy.

Novinky od 25.4. do 1.5.1999 byly přesunuty do archivu.