Přístupy od 11.4.1999

Založeno v říjnu 1997
Last update:
11.9.1999, 23:59
Emulators CZ Logo, vytvorene Zdenkem Musilem

Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000.

 

  

Novinky:
[Aktuální]
[Archiv novinek]

Ostatní:
[Links]
[Articles]
[Download]
[Game History Line]
[The Guardian]
-
Arcade Emulators:
[Callus]
[JAS-SYS1]
[M72]
[RAGE]
[Raine]
[System 16]

Home Computers:
[Amiga]
[Amstrad CPC]
[Commodore C64]
[Commodore C128]
[Commodore +4 (C16/C116)]
[Commodore VIC20]
[MSX]
[Sinclair ZX80/81]
[Sharp X68000]

Konzole/Handheld:
[Arcadia 2001]
[CD-i]
[Neo Geo]
[Gameboy]
[Gameboy Color]
[Sega 32X]
[Sega CD]
[Sega Game Gear]
[Sega Master System]
[Sega Saturn]
[PC Engine]
[Virtual Boy]

Kontakt:
  ICQ #2562871

  

Freedom of Speech
CLEAR - IDSA Boycott

Archiv novinek: 19.8.-10.9.1999

 

  8. září 1999
  New releases
All_Star_Tennis_99_USA-TC
MAME32 0.36 beta 4
N64
Emu
3552 kB
2562 kB
  Krátce z domova i ze světa
Nový 32x dump na Genesis Power - Brutal Unleashed: Above The Claw.

Po opravdu velmi dlouhé době vyšel oficiální MAME32 port, ke stažení v Releases.

Raine opět aktualizováno, tentokrát o zajímavé info o skryté hře v posledním releasu - Gekiri Dan. Pro její zpřístupnění je třeba do raine.cfg přidat řádky:
[romlist]
#enable gekirindan
aracorn_rox_j00 = 67890
Potřebnou ROM lze získat (překvapení) na Romlist, který byl zázračně aktualizován. Délka - 6MB.

Na oficiální stránce UltraHLE bylo potvrzeno, že se opravdu pracuje na nové verzi... To je asi nejlepší událost, která mne dnes potkala.

RetroFX ještě pořád NIC... :-(

A i jinak se vůbec, ale vůbec nic neděje...

 

  7. září 1999
  New releases
Arcade.Legends.3D-DVN
ClrMAME Pro beta 3
Hot_Wheels_Turbo_Racing_USA-KALISTO
PC
Util
PSX
22 MB
321 kB
613 MB (1 CD)
  The Impact - fámy a pověsti
sfexp_1.jpg (41522 bytes)Opravdu velmi zajímavý rozhovor s Atilou je na Retrogames. Krom toho, že Atilovi Retrogames patří :-), je to především betatester projektu, o kterém se nyní hodně mluví - The Impact. Rozhovor je opravdu zajímavý, zatím stále platí informace, zveřejněné před nedávnem - release o vánocích. Překvapilo, že emulátor je údajně zcela hotov (jinému bych to nevěřil, ale Atila snad nekecá), a release se odkládá z nedostatku dumpů her, běžících na podporovaném hardware: Namco System 11/12, Taito FX1 a Capcom ZN1/ZN2. Jediné, co jsem se v rozhovoru nedozvěděl, je jak je to vlastně se Street Fighterem EX 2+. Přestože obrázek z něj byl na stránce dalšího z betatesterů, a ani jeho podporu zatím nikdo nepopřel, porušuje tato hra základní zákon Impactu - nepodporovat hry novější než 1997. Navíc ani Capcom ZN3, na kterém hra běží, není v seznamu Impact zájmu... Divné, zkusím se Atily zeptat na iRC sám.
Mimochoden na iVilDeDově stránce je k vidění screenshot z dalšího dumpu - Street Fighter EX+. Jeho zmenšenou verzi ostatně vidíte v rohu tohoto okna.
  Krátce z domova i ze světa
Nový 32x dump na Genesis Power - NBA Jam TE.

Raine bylo aktualizováno dnes ráno o další informace o novách hrách - Gun Frontier (dobře vypadající vertikální střílečka), Knight Boy (US verze Kiki KaiKai ohlášeného minulý týden), a bootleg verzi The New Zealand Story.

 

  5. září 1999
  New releases
HASH
JFF 0.24
Looney_Tunes_GBC-MNC
MAME 0.36 beta 4 Fixed
Rockman2_JAP-KALISTO
Wipeout_3_PAL_CRACKED-PARADOX
Emu
Emu
GBC
Emu
PSX
PSX
143 kB
61 kB
164 kB
1734 kB
223 MB (1 CD)
546 MB (1 CD)
  MAME 0.36 beta 4
Čtvrtá beta nové MAME byla celkem očekávána kvůli zajímavé skladbě nových ohlášených her. Autoři varovali, že Namco System 1 driver je zatím dost pomalý, ale musím říci - něco takového jsem opravdu nečekal. System1 hry, kterých je mezi novinkami asi polovina, běží maximálně cca 5 fps na P200 (s default fremeskipem). Obzvláště ve srovnání s již dost fousatou verzí JAS-SYS1, kde je vidět, že emulovat se S1 dá v plné rychlosti se zvukem i na slabších strojích... A tak jsou imho dominantou nového MAME zejména hry logické - Cachat mne opravdu nadchnul, je opravdu zábavný a docela těžký. Z dalších her (kompletní seznam níže) se mi líbí Splatterhouse, Rollergames, Dragon Spirit a Hot Chase (přestože zatím zcela nefunguje).
BTW - některé podporované hry se objevily v minulé verzi Raine, a naopak třeba Cachat a American Horseshoes budou v Raine přístím. Toto prolínání umožňuje pěkně porovnat kvalitu kodu MAME a Raine...

Nové hry: Bottom of the Ninth, Detana!! Twin Bee, Rollergames, Surprise Attack, Shadow Land, Dragon Spirit, Blazer, Pacmania, Galaga '88, Marchen Maze, World Court, Splatter House, Rompers, Blast Off, Dangerous Seed, World Stadium 90, Pistol Daimyo no Bouken, Souko Ban Deluxe, Fighting Hawk, Raimais, Champion Wrestler, Puzznic, Plotting, Palamedes, American Horseshoes, Cachat, Ark Area, WEC Le Mans 24, Hot Chase.

ROMS: tady jsou všechny bez S1, S1 jsou na Arcade ROM Heaven. SYS2064 je ode dneška zase aktualizován, takže si určitě stáhněte poslední fixfile. Na Retroplay jsou ROM i fixy.
Pokud si sosnete MAME od jinud než odsud, a MAME MERGE (či jiná ROM utilita) vám bude hlásit chybějící soubory v S1 hrách, máte chybnou verzi. MAME vyšlo v binárním tvaru v noci dvakrát, podruhé byla opravena právě tato chybka.

Nečekaně brzo je tentokrát k dispozici i unofficial MAME32, ke stažení na této stránce.

cachat.jpg (20094 bytes) roll0002.jpg (15822 bytes)
Na prvním obrázku je Cachat. Skvělý logický rychlík, variace na Locomotion, která imho svůj zdroj inspirace překonává. Kostky padají zhora v neúprosně rychlém tempu, hráč ovládá kurzor a snaží se otáčet pole tak, aby bylo vytvořeno souvislé potrubí - které vzápětí zmizí. Bodová hodnota pak závisí na barvě tekutiny, kterou se podařilo do potrubí pustit...
Druhý screenshot je ze hry Rollergames. Kdysi jsem tenhle "sport" sledoval na satelitu, a počítačové zpracovaní je skoro stejně zábavné. Stejně jako v reálu se střídají mužské a ženské týmy, a získávají body především za masakrování soupeře. Enjoy...

  Just for Fun 0.24
JFF je multiarcade emulátor, který po pravdě řečeno nemám moc rád. Vím že je težké, se v době MAME nějak prosadit, ale přece jen emulátor, který nemá žádnou speciální vlastnost a podporuje jen hry, co už jsou jinde... Je to prostě "for fun only" :-)
V této verzi přibyla podpora Penguin-Kun Wars (což je taková fakt dost šílená hra s házením balonků), čímž se počet podporovaných titulů zaokrouhlil na 20. Výčet novinek v dokumentaci je tradičně stručný, a prostý všech technických detailů, takže se dozvíme jen že krom nové hry by měl fungovat zvuk ve třech dalších.
Všechny podporované ROM jsou k dispozici na EmuViews, či na Retroplay.
  HASH 1.0b1
První public beta zbrusu nového emulátoru GB/GBC. Je pro W9x, zatím bez zvuku, podporuje i všechny verze GB. Po prvním seznámení musím říci, že je to na první release velmi slušné. Trochu možná pokulhává rychlost, a pochopitelně ta absence zvůků je citelná.
Program má velmi jednoduché, ale dost dobře vyřešené GUI, kde se sice nedá naprosto nic nastavit, ale to nemusí být mnohdy na škodu. Docela potěšila kompatibilita, ačkoliv se o ní autoři nijak zvláště nezmiňují, nenarazil jsem na žádný problém při zkoušení posledních releasů.
Homepage.
  Krátce z domova i ze světa
Ještě stále nevyšel RetroFX... :-(

Další verze SNES9x by měla mít konečně Direct3D podporu.

Rozhovor s Antiriadem, jedním z autorů Raine, je na Kinoxu.

Začíná nám ECTS v Londýně, těžko ale lze očekávat, že se tam objeví něco nového pro GBC, co nebylo k vidění minulý týden na NSW99.

 

  4. září 1999
  New releases
ClrMAME Pro Beta 2a
Hu-Go 1.01
NeoMAME 0.36b3 release 2
VICE 1.1
WinVICE 1.1
Wiz81
Util
Emu
Emu
Emu
Emu
Emu
316 kB
454 kB
451 kB
2734 kB
1790 kB
278 kB
  Hu-Go 1.01
gradius2.jpg (7197 bytes)Očekávaný relaase skvělého TG16 emulátoru, s několika velmi kontraverzními novinkami. Tím mám na mysli především podporu ISQ a BIN formátů. Ponechám-li stranou ne zcela pochopitelné velikostní omezení, je tu na prvním místě otázka využitelnosti. Udávaná úspora místa u ISQ je minimálně 50%, čili asi jako ZIP. Opravdu stojí úspora trochy místa na disku za vývoj vlastního formátu, který se navíc rozbaluje při spuštění v paměti (že to nezpomaluje nežeru)? Využitelnost BINu nevidím už vůbec - na co skladovat na disku audio stopy, když je nelze přehrát, a navíc když mohu ten BIN vypálit a vzniklé CD pak používat ve všech třech nejlepších TG16 emulátorech... Ale to jsou jen drobnosti, Hu-Go se lepší každou novou verzí, a pomáhá v budování pověsti TG16 jako nejlépe emulovaného stroje historie. BTW - ilustrační obrázek je z ISO ripu Darius 2.
Novinky:
 • Better ISO/CD support
 • Support ISQ (Hu-Go! specific compressed ISO files) (only if code <280 Mb for now)
 • Support BIN (plain raw dump from CD, not only code track) it's only a nice hack for now, I don't use CUE so it's limited to 1 code track <280 Mb for now.
 • ISQ and ISO can be chosen from the file selector
 • Saved game have slightly changed so that you could encounter some rare problems with it
 • Can now choose which CD drive to use
 • Support US encoded roms (thank to David Michel)
 • More gamepads should be supported
 • Screen better centered
 • Improved debugger
 • Added a spanish documentation (already present in version 1.00 but not precised since then)
 • Added a FAQ
 • Corrected a bug that could cause some segmentation fault with ISO files
 • Added a 800x600 screen mode for very very refractory screens
  VICE 1.1 & WinVICE 1.1
Jako obvykle, velké věci vycházejí zásadně o víkendu, abych je musel tahat dialupem a pak stejnou cestou posilat na emu.cz. No budiž, už jsem zvyklý.
VICE je nejlepší freeware (IMHO) emulator osmibitových Commodore počítačů. Nejsem žádným fanouškem C64, a tak jen výpis novinek bez osobních dojmů (krázeno):
 • The datasette emulation supports saving to TAP images now.
 • Autostarting TAP tape images has been improved.
 • C64: Fixed a bug in the REU emulation. GoDot now works.
 • C64: Atomic Power cartridge is supported now.
 • C128: 80 column screen is emulated now. Currently the hardware cursor is missing, but Infocom adventures and GEOS128 work.
 • C128: REU emulation is available now.
 • VIC20: New datasette emulation.
 • VIC20: True 1581 emulation works now.
 • PET: New datasette emulation.
 • CBM-II: New datasette emulation.
 • New 8050, 8250 and SFD1001 emulation using D80 and D82 disk images.
  The virtual drive emulation, image contents lister and monitor block commands fully support G64 disk images.
 • C1541: G64 disk image format is fully supported now.
 • WIN: There is a disk/tape image contents lister now.
  Wiz81
Emulátory ZX80/ZX81 se v dnešní 3D době moc nenosí. Proto objevení zbrusu nového projektu zvláště potěší. Navíc jde o první native windoze program - normalně woknům moc nefandím, ale existující emulátory ZX80 mají občas trochu problémy s udržením správné rychlosti, tvrdošíjně odmítají běžet v okně, a i jinak vzdorují snahám o jejich spouštění v DOS okně. Hmm, teď jsem si vzpomněl na mrtvý projekt MTMW - tak druhý native windoze emulator... ;-)
Kvalita emulace je na první release docela uspokojivá, pěkné je ovládací menu v liště napravo, možnost jednoduchého obarvení obrazu je taková příjemná blbůstka. Trochu mi vadilo, že po spuštění programu je pohyb kurzoru myši omezen jen na okno emulátoru. Opruz je i vyžadování max 16bit barev.

BTW vhodná příležitost vzužít mail, co jsem nedávno dostal - Matthew's ZX81 Page je teď přesunuta sem.
  Magic Engine Update
Homepage jednoho z vůbec nejlepších existujících emulátorů, Magic Engine, byla aktualizována. Já sám jsem tuto stránku nikdy aktualizovanou neviděl - když jsem se o emulátory začal zajímat, byla stránka neaktuální, a ostatně poslední verze 0.91 tam není vystavena dodnes. Update stránky je ovšem významný především proto, že se potvrdily všechny pověsti o finální verzi 1.00. Opravdu bude vytvořena DirectX verze, a objeví se skoro určitě dříve než DOSová. Krom vylepšení emulace (pravděpodobně bude kompatibilita blízko ke 100%) je asi nejvýznamnější změnou podpora Supergfx. ISO images podporovány nebudou - ME ale má CDROM emulaci už několik let, takže rozhodně za Hu-Go a HU6280 ani v tomto nezaostává.
Na  homepage je graficky znázorněn průběh prací na verzi 1.00, údajně bude aktualizován několikrát týdně.
  Krátce z domova i ze světa
RS Place releasli Pleasure Goal k public downloadu, přesně jak bylo slíbeno. Doporučuji stahovat z tohoto webu, je to rychlejší čekat než bude volno na RS FTP. Hra je podporována poslední verzí NeoMAME a KBMAME s aktualizovaným neogeo.drv. BTW - hra není nic moc, nebo alespoň mne to nebavilo, příliš malé hřiště a moc velkej chaos...

Na iViLDeDu je DOST překvapivá informace týkající se projektu The Impact - screenshot ze Street Fighter EX 2+, hry z letošního roku, běžící na velmi výkonném ZN3 board od Capcomu. Přitom prvním nejsvětějším pravidlem tvůrců Impactu mělo být neemulovat nové hry... Každopádně, na ten obrázek se podívejte, vypadá fakt pěkně.

Novou Win verzi SNES9x jsem tu asi předevčírem poněkud přechválil... :-( Problémy s 3dfx neustaly, program je stále nestabilní, navíc přibyly divné chyby v emulaci zvuku, který byl v předchozí verzi ok. Navíc ani s vychvalovaným SuperFX supportem to není tak slavné. Nakonec jsem se přistihl, že nejraději mám DOSovou verzi 0.96... Novou verzi 1.22a, přinášející nepodstatný V3 fix, proto ani nevystavuju k downloadu.

Gamepics je server vystavující pouze screenshoty z her na různých platformách. Jistě zajímavá idea, doufejme že se  provozovateli podaří vytvořit  nějaký dostatečně reprezentativní vzorek obrázků...

Druhá beta Pro generace ClrMAME už mne nenechala chladným, neuvěřil jsem tentokrát pověstem o možných destruktivních chybách, a odhodlaně jsem ji zkusil (scan only pochopitelně). Mno. Je to lepší než původní verze ClrMAME, která se na některých zipech prostě zhroutila. Pro verze ohlásí korektně nepodporovanou verzi zipu. Budiž, těch pár her si přebalím. Bohužel celý program i tak nepravidelně padá (třeba při uzavírání scan logu), a avizovaná úžasná rychlost se také nějak nedostavila.
Kdyby i přesto někdo chtěl ClrMAME zkusit, je k dispozici download v Releases.

Minulý týden jsem trapně zapomněl udělat hyperlink na The Project TurboX, kde si lze stahnout TG16CD verzi Looma. Dále tu mám několik linků, posbíraných ze zaslaných mailů/icq minulý týden. Všem zasilatelům děkuji, něco bylo kvalitní, něco méně, a nejvíce mne asi potěšil link na SAP - Slight Atari   Player. Jde o přehrávač hudby z Atari XE/XL (emuluje POKEY chip a 6502). K dispozici je W9X player, netscape plugin a také zdrojový kód. Musím říct, že to zní proklatě dobře - Hubbardovo Int.Karate jsem si ještě pamatoval z dávných dob na kolejích, kde můj spolubydlící 800XL měl... Určitě SAP zkuste, zvláště máte-li rádi SID či AY muzacs.

Genesis Power releasuje s neúprosnou pravidelností, a zastavit je může asi jen to, že 32x her zase není tolik, a asi jim brzo dojdou... ;-) Dnes tu máme NFL Quarterback Club.

 

  2. září 1999
  New releases
Hole_in_One_Golf_GBC-MNC
Hybrid_Heaven-USA-TC
Madden_2000_USA-TC
Pokemon_Snap_AUS_PAL-SP
RC_Revolt_PAL-SP
Shadowman_PAL-SP
SNES9x 1.22 Win
WWF_Attitude_pal-NIL
GBC
N64
N64
N64
N64
N64
Emu
N64
-
-
-
-
-
-
499 kB
-
  GameBoy News
Úmyslně jsem se minule nezmínil o nástupci GBC, pracovně nazvaném GameBoy Advance. Informace na Nintendo Space World 99 přece jen nebyly z nejkonkrétnějších, a pověsti o různých vylepšených verzích přístroje s podsvětleným displayem, zabudovaným telefonem apod. se objevují s měsíční pravidelností. Dnes ale Nintendo oficiálně oznámilo jakési bližší specifikace, které se tak objevily na většině velkých světových herních webu. I tady... :-)
CPU: Memory embedded 32-bit RISC CPU (CPU core design by ARM)
LCD: Reflective TFT Color LCD
Display Size: 40.8mm x 61.2mm
Resolution: 240 x 160 pixels
Maximum colors to be displayed simultaneously: 65,000
Size: Approximately Height 80mm / Width 135mm / Depth 25mm
Weight: Approximately 140g
Power Supply: 2 AA Alkaline batteries
Battery life: 20 hours continuous play.
Release date: August 2000 Japan, Winter 2000 US & Euro
Že bych seděl omráčen úžasem, to tedy ne. Ze všeho nejvíc mne zajímá podsvětlený display - kdo GBC má, ví proč, a ten s jistotou GBA mít nebude. Crap.. Hodně důležitá je zpětná kompatibilita se všemi přechozími GB - ta se cení. Znamená to tedy i stejný format carts, celkem rád bych věděl jaká bude maximální kapacita...
Nintendo vyzdvihuje zejména možnost se pomocí mobilního telefonu připojit na inet. Propagované využití: multiplayer, downloady nových her (to se mi moc nezdá, jak by je chtěli zapsat), nintendo chat. Příslušné zařízení pro připojení k inetu by ovšem mělo být dostupné v budoucnu i pro GBC, ale rozhodně ne dříve než bude zahájen prodej GBA. Nintendo trošku tlačí trn v patě - pro konkurenční WonderSwan se už příslušný HW prodává, a ačkoliv není WonderSwan jinak žádný hit, svůj díl japonského trhu si díky chytrému marketingu a dobrým hrám utrhl... Navíc teď Bandai přichází se zajímavou ideou cartridge se zabudovaným radiovým přijímačem, který krom své primární funkce může sloužit pro příjem dat vysílaných na speciálně k tomuto účelu zřízené FM stanici. Ta nostalgie, připomíná mi to doby, kdy jsem si stahoval nové hry pro Sinclaira z polských radiostanicí, či pitomoučké výukové programy z české televize... :-))
Ale od WonderSwanu zpět ke GBA. Veškerý software pro GBA bude vyvíjet společnost Mobile 21, stejně jako pro Dolphin. Už teď jsou přislíbeny (zatím nespecifikované) možnosti vzájemného propojení, příklad PocketStation táhne...
  SNES9x 1.22 Win
Po anábazi minulé verze, kdy se Win port objevil až po několika týdnech existence všech ostatních verzí, je zpoždění za první Mac kompilací tentokráte pouhopouhé 2 dny! Už na první pohled je viditelná změna - 3dfx a non3dfx verze, tak nesmyslně vzniklé minule, se zase spojily do jediného programu. Zajímavě znějí sliby ohledně vylepšení SuperFX emulace, kdy nyní údajně všechny (!) SFX hry fungují. Nemám teď možnost toto odvážné tvrzení ověřit, neb ke svému SNES archivu se dostanu až zítra večer, ale je-li to pravda, SNES9x se opět vrací na trůn krále SNES emulace, tak trapně před nedávnem přenechanému ZSNESu... Hlavně ovšem doufám, že mi program nebude tak tragicky padat, jako poslední 3dfx only verze.
BTW - Mac verze programu je už aktualizována na 1.23...
  Sunset Update
MSoft zaslal nějaké obrázky z běžícího Mario Kart na Sunset - první, druhý, třetí. Komentář:
Zdar,
posilam nejaky obrazky z toho noveho N64 emulatoru. Rychlost byla 6 fps a zvuk zadny. A s
wapovalo to jak blazen. Konfigurace jako obvykle AMDk6/2 450, 64 MB, Ati Rage Pro Turbo AGP 8 MB.

Na homepage projektu se dnes objevila divná zpráva:
Earlier I released a verson of Sunset© from 5/15/99. That version ran a good number of games but not too far. I have now come across Sunset© from 5/5/99. Both versions with compat put together makes it 67 working games, not bad for a fake emu, eh?
To chápu tak, že v každé verzi fungují jiné hry, a uživatel jako má zkoušet štěstí? Jako joke dobrý. Bezradnost Moonlintu po odchodu hlavního programátora je jasně viditelná - nemají co nabídnout.
  Krátce z domova i ze světa
Bohužel, RetroFX nevyšel... :-( Důvod není znám, ale k downloadu na homepage prostě zatím není. Pevně doufám, že vyjde dnes v noci, protože o víkendu bych asi přece jen neměl moc chuť stahovat 46mb velkou demoverzi...

newspaceinvaders.gif (17680 bytes)Chystaný remake Space Invaders, o kterém si lze více přečíst zde na 3DFiles (a nejen přečíst, především je zde 3.5mb dlouhé video s ukázkami ze hry) vypadá opravdu hezounce. Nádherné výbuchy, renderovaná grafika, bossové (!), multiplayer (!!!). Nicméně nevím, jestli to bude ještě zábava (snad ten multiplayer), přece jen hra bude asi na dnešní poměry trochu příliš jednotvárná...
Nižší kvalita přiloženého obrázku je způsobena nižší kvalitou videa, ze kterého pochází.

Objevil se nový emulátor ZX81 (Wiz81), ale protože bych ho nerad odbyl be řádného vyzkoušení, info bude až zítra v noci.

Nový 32x dump z Genesis Power - Virtua Racing Deluxe.

 

  1. září 1999
  New releases
MAMEMERGE 2.41 Util 318 kB
  Krátce z domova i ze světa
Podle nových informací na HU6280 bude nová verze podporovat nejen originální CD, ale také ISO image - což lze kvitovat s povděkem, třebas moje CDROM ani originální TG16CD nepřečte, jak jsem měl možnost o víkendu zkusit... :-(

Taký druhý nadějný TG16 projekt, Hu-Go, přináší na své homepage nové informace - release je plánovám na pátek, a také je zde compatibility list s 37 funkčními hrami (v ISO). BTW některé releasy opravdu stojí za to - doporučuji obzvláště Gradius 2.

Na výborné C64 stránce COMMODORE WIRE jsem se dozvěděl o live interview s geniálním Rob Hubbardem, mým oblíbencem. Bude se konat 29.září ve čtyři ráno našeho času na radiu KDVS (realaudio possible), kde je všemu kolem SIDů vyhrazen pravidelný pořad... Záznam interview by měl být později k dispozici i coby záznam na výše zmíněné stránce.

Časový posun jsem opomněl započítat včera, takže díky němu se dema na RetroFX dočkáme u nás také až v zítřejších ranních hodinách   - pokud se zase něco nepříjemného nestane...

Dnešní chudičký update padá z větší míry na vrub eMPyho z BonusWebu, neb kvůli jeho roš'tárnám jsem většinu svého času věnovaného brouzdání po webu trávil nad updatem Guardiana... I když - ten jediný emulátor GBC, co dnes vyšel, do zítra taky počká... ;-)

 

  31. srpna 1999
  New releases
Duke_Nukem_Zero_Hour-AGGRESSION
Medarto-Zagarani-SGB-OS
Puyo_Wars-GBC-EURASiA
SNEeSe 0.35
WWF_Attitude_USA-TC
N64
GB
GBC
Emu
N64
25 MB
200 kB
100 kB
305 kB
---
  GameBoy News
I když -IND release dlouho vypadal podezřele, Pokemon Yellow opravdu vyšel - začal se údajně s předstihem prodávat v Austrálii. Po mém velmi příjemném překvapení z Pokemon Pinballu (hraju ho už měsíc a pořád mne to baví) hodlám dát šanci i na můj vkus přehypovanému RPG a pořádně ho vyzkoušet.

Konečně se objevily informace o víkendovém Nintendo Space World 99 i na nejaponských webech. Tedy ovšem krom Nintendo USA - ti mají moc práce s pronásledováním pirátů, a navíc - každý přece umí japonsky, a může si tak přečíst rozsáhlé, co několik hodin aktualizované zpravodajství na Nintendo JAPAN webu... [grin]
Asi bezkonkurenčně nejlepší zpravodajství je tak na Nintendojo. Bohužel, o předváděných GBC hrách ani zde není mnoho informací.

  Krátce z domova i ze světa
Na emulation64 je jakýsi velmi stručný compatibility list pro Sunset, bohužel poněkud mdlé kvality, bez řádného rozlišení jaké další chyby se i ve vypsaných hrách ještě objevují.

V celkem velmi očekávaném demu RetroFX se na poslední chvíli vyskytly jakési zásadní chyby, takže zatím stále není na homepage k dispozici. Release je tak opět o den odložen - na zítra...

 

  30. srpna 1999
  New releases
BEY_BLADE_GBC-OS
CC-SakuraV1.0-GBC-OS
Doreamon-DX10-SGB-OS
DQ-MonstersV1.16-OS
Kaseki-Reborn1-SGB-OS
King-Of-Golf-GBC-OS
Pac-Man_GBC-MNC
Pokemon_Yellow_ENG_GBC-IND
Pokemon_Yellow_ENG_V1_CartFix-CPL
Premier_Manager_64-PAL-IND
Purikura-Pocket2-SGB-OS
Purikura-Pocket3-SGB-OS
QuarterbackClub2000-USA-TC
Revelations_The_Demon_Slayer_GBC-MNC
Shadow_Man_Fix-TC
Studyboy-Kokugo2-GB-OS
Sunset Beta
GBC
GBC
GB
GB
GB
GBC
GBC
GBC
GBC
N64
GB
GB
N64
GBC
N64
GB
Emu
1400 kB
200 kB
100 kB
700 kB
200 kB
1 MB
100 kB
500 kB
50 kB
12 MB
300 kB
400 kB
11 MB
200 kB
50 kB
200 kB
370 kB
  Virtual Boy 1.6
Po dlouhé době update jednoho z nejlepších GB emulátorů minulosti. Bohužel Marat Fayzullinovi poněkud ujíždí vlak, a především emulace GBC je u VGB dost podprůměrná. Při čtení seznamu novinek se nezdá, že by se něco změnilo, i když některé problémy s kompatibilitou zjevně vyřešeny jsou. Bohužel zkusit nelze - jako obvykle jsou ke stažení jen verze pro všemožné Unixy, a jediná W95 je za peníze. Takže buď koupit, nebo počkat na jistě brzkou warez verzi.
Novinky:
 • Now refreshing SGB frame when new characters are loaded.
 • Fixed video and other timings relative to the CGB CPU speed.
 • Fixed recognition of CGB cartridges (SuperMarioBrothersDX, etc.).
 • Fixed sprite drawing code.
 • Changed processing of pending interrupts in CPU emulation.
 • CGB DMA now ends by putting FFh into transfer length register.
 • Made CGB draw background if only sprites are enabled.
 • Fixed display blanking to fill display with correctly sized values.
 • Added source to get Bung Xchanger to the documentation.
 • Fixed current directory name in VGB-Windows.
 • Added *.GBC pattern to VGB-Windows file requester.
 • Changed video state changes (FinalFantasyLegends work again).
 • State file changed to v.2 due to CPU state changes.
 • VGB-Windows uses multimedia timer to sync screen refresh.
  Sunset Beta
Na cokoliv, pocházející od Moonlit Coalition se od jisté doby dívám dost skepticky. Konkrétně je to od doby jejich flameware s UHLE, kdy se původně seriozní komerční firma vybarvila v bandu náctiletých idiotů. Po roce vychloubání a chvástání máme poprvé možnost podívat se na jejich dílo - dubnovou (!) betaverzi Sunsetu, N64 emulátoru. Dubnovou proto, že údajně hlavní programátor odchází pracovat na jiný projekt (podle jeho vyjádření, které se objevilo na některých auditech, to není pravda), a tohle je nějaký hmatatelný výsledek jeho práce, ve které už pokračuje někdo jiný, pochopitelně někdo mnohem lepší... [grin]
Na mém počítači ovšem emulátor (download v releases) nejde ani spustit. Neustále se hroutí s roztodivnými, mnohdy velmi originálními chybami. A nejsem zdaleka sám, ačkoliv na homepage projektu je poměrně úctyhodně vyhlížející compatibility list, pravda si bude trochu jiná. A tohle má být lepší než UHLE.. hahaha. No nic, je to jen 400kb, tak zkuste štěstí, třeba zrovna vám program fungovat bude.

BTW - i další MC emulátry (SNES, NES) mají daleko k dokončení, a co si budeme namlouvat - kdo nedokáže po roce práce ukázat alespoň částečně funkční NES emulaci, těžko si může troufat na N64.
  Krátce z domova i ze světa
Další hrou v Raine bude Kiki Kai Kai, dost divně vypadající "kultovní" hra. O jaký kult konkrétně jde nevím, ale asi to bude něco dost strašidelného... :-)

Pokud se chcete sami přesvědčit, že NeoGeo KOF99 zatím není dobře dumpnut, můžete si příslušných 80MB, sosnout z Home of KOF99. Ještě k NeoGeo - GeoShock vystaví 3.září k downloadu nový dump (tj. ne lame redump jako obvykle) Pleasure Goal. Patřičná verze NeoMAME podporující krom tohoto i další nové dumpy je ke stažení už nyní.

Genesis Power chrlí 32x dumpy v nezmenšeném tempu - Virtua Fighter 32x.

Vyšla první beta nové Pro generace ClrMAME - ke stažení na homepage. Úmyslně ji sem nevystavuji, údajně není příliš stabilní a na iRC jsem zaslechl cosi o tom, že obsahuje i bugy způsobující vymazání ROMek (autor to vehementně popírá). Nemám rozhodně chuť riskovat obsah svého /MAME adresáře, takže ClrMAME nebudu zkoušet dokud se nedostane Pro verze z beta stadia...

Na Arcade ROM Heaven jsou už připraveny všechny System1 dumpy, které by měly být podporovány novou betou MAME.

 

  29. srpna 1999
  New releases
WinSTon 0.2r2 Emu 180 kB
  WinSTon v0.2r2
Poslední verze emulátoru Atari ST v tomto roce přináší (alespoň dle dokumentace) mnohá zásadní vylepšení. Rychlost emulace, slibovaná hned v bodě jedna, se opravdu zlepšila slušně...
Novinky:
 • Much faster emulation(sometimes as much as twice over previous versions)
 • Much improved sound. No sample support yet (Sorry, next version).
 • Fixed full screen display bug(incorrect colours).
 • All major territory TOS versions should now run OK, complete with floppy/hard-drive access.
 • Alt/Ctrl/F10 keys now mapped correctly.
 • Smoother mouse movement.
 • Much better MFP emulation. Colour effects etc... are much more stable. Expect to see Spectrum 512 pictures working in the next version!
 • Selectable overscan modes. You can now disable the borders when running full-screen.
 • Always ask before Reset' toggle. With this disabled the emulator will reset each time you put a new disc image in floppy drive A. (You can hold SHIFT when you click the Floppy A icon to alternate modes)
 • Auto scale for Low resolution. Doubles the size of a low resolution screen while running in a Window(speed depends on your graphics card performance).
 • Sync display with Video card option. Many menu scrollers appear 'jerky' in normal mode. This is due to PC monitor refresh rates not being 50Hz, as on the original ST. This option forces the emulator to sync with the monitor(usually 60-70Hz). Scrollers will appear smoother, but as the emulator is running faster sound/controls may not work correctly. This option was added simply to make reading scrolling messages easier on the eyes!
 • While in 'Cursor Joystick Emulation' mode you can hold any Shift key to revert the cursor keys back to their original function.
 • Window position is stored into the registry.
 • Many more bugs fixed.
  Krátce z domova i ze světa
Většina dalších stránek na tomto webu (krom news) není příliš aktuální. Rád bych postupně všechny nedostatky odboural, a první vlaštovka je už tady - stránka Raine je konečně aktualizována v souladu s poslední verzí emulátoru, v přehledu je všech 127 her a také screenshoty z drtivé většiny z nich...

Update MAME WiP, očekávané info o driveru pro Namco System1 boardy. To lze jistě jen uvítat, protože JROK nevypadá, že by ještě někdy svůj System1 emulátor updatnul... :-( Možná už v příští betě MAME se lze těšit na Pacmanii, Galagu88 či Dragon Spirit. Krom System1 má MAME team i funkční Taito System L driver, čímž začne asi MAME fušovat do her emulovaných v Raine... Těžko lze asi očekávat stejně kvalitní emulaci jako v Raine, ale alespoň jim snad bude fungovat Raimais, který mi v Raine nejede a nejede...

Už zase se mluví o tom, že by se měla objevit co nevidět finální 1.0 verze Magic Engine. Myslím že naposled šla tahle fáma kolem v květnu, kdy se dokonce odkudsi vynořil jeden z autorů, a slíbil ji do týdne. Tak žeby napodruhé?

Máte zájem o original soundtrack z King of Fighters 99 (btw ani jeden z existujících NeoGeo dumpů není ok)? Tak prosim. BTW autor stránky není hudbou příliš nadšen, jak vidno z hodnocení... :-)

Zajímavý rozhovor s Shigeru Miyamotou je na IGN.

 

  28. srpna 1999
  New releases
nic zajímavého...
  Classic Gamer Magazine
Velmi zajímavě vypadá nově vzniklý americký časopis Classic Gamer Magazine. Na 50 stranách přináší informace nikoliv o nejnovějších, mnohdy ještě neexistujících hrách, ale naopak o hrách starých, různé zajímavé materiály z historie počítačových her, rozhovory s legendami - prostě vše, co by mohlo zajímat stále rostoucí komunitu retrogamerů. Cena je i pro našince příznivá (4 dolary, 15 dolarů čtvrtletní předplatné), ale bohužel se časopis nedá zaplatit po internetu kreditní kartou... :-(( Z obsahu prvního čísla: historie Donkey Kong, Classic Easter Eggs, nejlepší tipy pro hraní za noční bouřky (offtopic - já to mám easy, za bouřky tu vždy vypínají proud), recenze knihy Joystick Nation, jak poznat rare cartridge... Damn, asi jim peníze pošlu v obálce.
  TG16 News
Dalším emulátorem, jehož nová verze by se měla objevit co nevidět, je HU6280. Ač nejsem zrovna jeho fanouškem (ME i Hu-Go jsou mnohem lepší), nové obrázky na homepage z TG16CD her, a tvrzení o úspěšné emulaci CD (tj. ne ISO jako Hu-Go) rozhodně vzbuzují zájem. Mimochodem když už jsem zmínil Hu-Go. Poslední verze 1.0b, o které jsem se tu zmiňoval včera, je opravdu skvělá, a nebál bych se říct že se hodně blíží ME. Navíc podporuje ISO formát, a to s velmi slušnou kompatibilitou - z 15 her co jsem zkusil nešla jen jedna. Hu-Go homepage byla dnes aktualizována o info o vylepšení podpory ISO - nový formát ISQ, což bude vlastně ISO kompresované jakýmsi vlastním algoritmem, a bude se rozpakovávat při spouštění dle potřeby... Mno, trochu crazy záležitost určená jen k ušetření trochy místa na disku.

Dva zajímavé linky k TG16CD emulaci zaslal MSoft. Díky. Tady je ke stažení DraculaX, sice ne jako BIN, ale jsou tu všechny audiostopy v MP3, a pokud to chapu správně, je přitomen i návod jak hudbu vypálit zpět do audiostop (celá stránka je v italštině). Bez záruky, sám na dialupu těžko moho vyzkoušet.

Stejný obsah má i druhý link - The Project TurboX. Zde je zatím vystaven Loom, a jakmile to bude možné, objeví se i Dragon BallZ. Loom by nemusel vypadat zle, určitě stáhnu/vyzkouším příští týden.

  Krátce z domova i ze světa
Evropské uvedení Dreamcastu na trh se odkládá na 14.října. Údajně je zdržení o více než měsíc způsobeno tím, že Sega chce k DC dávat zdarma připojení k internetu.. No. Silně pochybuju, že si někdo koupí DC kvůli inet přístupu, a čekatelé na první kusy konzole asi nebudou zrovna nadšeni, že 9.září nedostanou nic...

Podle SNES9X Developer Journalu lze očekávat nový windows release opravdu co nevidět... Poslední (zejména 3dfx) verze byla dost bugovitá, doufejme že krom spojení glide i software verze do jednoho programu přibude i trochu stability. Zajímavě vypadají i sliby dalších vylepšení emulace SuperFX.

Na videogames.com je dost zajímavý článek o historii filmů natočených podle počítačových her. Obzvlášť pokud jde o animované filmy, nejen že jsem žádný neviděl, ale o některých jsem ani nevěděl... :-(

Nové hry, které se objeví v další verzi Raine, budou tentokráte stát opravdu zato - Chimera Beast i Cachat jsou prototypy, které se nidky v hernách neobjevily. Chimera je trochu crazy horizontální střílečka, a Cachat vypadá na mix Tetrisu a Locomotion... Krom těchto dvou jsou k dispozici i obrázky z American Horsehoes, což bude zřejmě opravdu házení podkov... fuj... :-)

Na Genesis Power je další 32x dump - WWW Raw.

Minulý víkend se v San Jose konala každoroční Classic Arcade Game Show - California Extreme, kam se opět sjela většina předních světových hráčů bojovat tentokráte o hodnotné ceny. Vítězové jednotlivých kategorii si odsud tradičně mohou odvézt coinop či ponball dle vlastního výběru, a nejinak tomu bylo i letos. Bohužel, ani po týdnu zatím nebyly vydány oficiální výsledky turnaje...

Konečně se našlo trochu času, takže byla podstatně updatována stránka Links, lehce Downloads (v polovině adresářové struktury mi došly sily), a trochu i Necropolis.

 

 

  18.-26. srpna 1999
  New releases
Animal-Breeder3-GBC-OS
Aturukun-JAP-SGB-OS
Boggle_Plus_US_GB-NEWBIE
CCS64 Win 990818
D-Gen 1.17
Dance_Dance_Revolution_2nd_Edition_JAP-ACCESSION
Egypt_FINAL_STORE_MULTILANGUAL_PAL-PARADOX
GBX-Tool_V1_4-Eurasia
Hu-Go 1.0b
Kanji-Boy-GBC-OS
Konchu-Hakase1-SGB-OS
MAME 0.36 beta 3
Missile_Command_GBC-MNC
Neo_Geo_Pocket_ID_v1.1-TOOL-EURASIA-NIL
Pachislot-CR-Genjin-GBC-OS
Pitfall-GBC-JAP-OS
Pro-Mahjong-Tsuwamono-GBC-OS
RC_Revolt-USA-TC
RC_Stunt_Copter_USA_FINAL-KALISTO
Sakata-GBC-OS
SHADOWMAN_USA-NBC
Sled_Storm_USA-KALISTO
SPEC256 1.17b
SPEC256 - Abu Simbel
SPEC256 - Solomon's Key
UmJammer_Lammy_USA-KALISTO
Z26 1.34
GBC
GB
GB
Emu
Emu
PSX
PSX
Util
Emu
GBC
GB
Emu
GBC
Util
GBC
GBC
GBC
N64
PSX
GBC
N64
PSX
Emu
Game
Game
PSX
Emu
659 kB
133 kB
90 kB
258 kB
269 kB
392 MB (1 CD)
437 MB (1 CD)
51 kB
414 kB
427 kB
326 kB
1605 kB
70 kB
50 kB
101 kB
174 kB
178 kB
11 MB
261 MB (1 CD)
34 kB
30 MB
611 MB (1 CD)
73 kB
83 kB
56 kB
547 MB (1 CD)
51 kB
  SPEC256 1.17b
Nová verze vylepšeného Spectrum emulátoru překvapila příjemně, především díky svým dvěma průvodcům - Abu Simbel a Solomon's Key, dvoum novým hrám s předělanou grafikou. Krom nich autoři zejména zapracovali na samotné Z80 emulátorové části, která po pravdě řečeno zatím dost pokulhává.
Na homepage projektu je k dispozici KONEČNĚ i návod na úpravu her, doufejme že toho využijí další nadšenci a předělají některé, řekněme... více žádané hry. I když Solomon's Key je jedna z mých oblíbených a rozhodně zatím nejlepší hra podporovaná SPEC256. Největším problémem emulátoru je zatím asi rychlost emulace - v režimu s vylepšenou grafikou to na  P200 rozhodně plynulé není... ;-(
Níže přikládám opět obrázky before / after.

abusimbelbefore.jpg (26076 bytes) abusimbelafter.jpg (26335 bytes)
Abu Simbel, imho zatím graficky nejpovedenější konverze

solomonskeybefore.jpg (33687 bytes) solomonskeyafter.jpg (31740 bytes)
Solomon's Key, skvělá logická hra - ačkoliv nová grafika není špatná, přece jsem si těch pár levelů zahrál raději v původní grafice. Ostatně je to mnohem plynulejší.

  MAME 0.36 beta 3
Pochopitelně jakmile jsem vytáhl paty z domu, vyšlo nové MAME. Třetí beta přináší včetně všech klonů 44 her, když se odečtnou klony, jazykové mutace a zatím nefunkční věci zůstane tu těchto 12 titulů: Flash Gal, AirWolf, 88 Games, Parodius, Vendetta, Super Contra, Off The Ball, Enduro Racer, Samurai, Nunchackun, Hunchback, Dokaben. Ostatních vylepšení tentokráte není příliš, ale stejně každého zajímají jen nové hry... ;-)
Z her nelze než doporučit skvělou střílečku Parodius (bohužel já se nedokázal dostat z TEST modu :-(), pouliční mlátičku Vendetta se skvělou hudbou a Off The Ball - zábavnou variaci na Arkanoid.

vendetta.jpg (16479 bytes) offt0000.jpg (11437 bytes)
Na první obrázku Vendetta, na druhém Off The Ball

ROMky: Arcade ROM Haeven, Romulus, EmuViews.
V souvislosti  s novou verzí byl proveden i rozsáhlý  update MAME WiP.

  CCS64 Win 990819
Nejlepší (především nejrychlejší) emulátor C64 není ve své WIN verzi aktualizován právě často. Navíc díky tomu, že se nemění název souboru ke stažení, občas zjistit že je nová verze  není zrovna easy... Nicméně co je zde nového:
 • Added: Option for maximum 1541 speed while loading or writing.
 • Added: Sound support for Windows NT by adding driver for old Windows MCI sound device.
 • Added: Page up/down scrolling in the monitor.
 • Fixed: Freeze load/save completely rewritten (it was really a lot of work).
 • Fixed: Backspace now works while editing the filename for creating new .D64 disks.
 • Fixed: Better display of $D000-DFFF memory area in monitor.
  Hu-Go 1.0b
Nová verze emulátoru TG16/CD emulátoru přináší některé opravdu zásadní změny - především v dalším vylepšení emulace ISO TG16CD ripů. Zajímavě vypadá možnost konverze audio stop do MP3, v praxi se mi ovšem DraculaX audia z mého jediného originálního CD programu vnutit nepodařilo, nevím jestli to nefunguje nebo já dělám něco špatně...
Novinky:
 • Begin of true PC Engine CDs support
 • EXCELLENT sound with a new sound librairie which will also allow em to emulate CD audio tracks with MP3 or WAV.
 • Better support of joypad in ISO files
 • Easier ISO launching, just like a ROM if you specify the path of your CD system in the INI file
 • Auto execution of CD system cards ofter loading (no need to press start) (if yours don't, tell me, I'll add it)
 • Fixed a little error in the debugger that was sometime preventing the displaying
 • Fixed another bug in BIOS read function
 • Log actions into Hu-Go!.log
 • Now dump sound in WAV RIFF format
  Gameboy News
Z mnoha GBC releasů posledního týdne (i když pravda většina je japonských) jsem zatím neviděl jediný, snad o víkendu...

Nintendo Power je název nové služby, kterou Nintendo začne od listopadu provozovat ve vybraných japonských prodejnách. Princip: zákazník si koupí lacinou přepisovatelnou cartridge, a v obchodě si namísto koupě hry nechá hru pouze nahrát - za cca 20% ceny celé hry. V listopadu by mělo být zatím k dispozici 21 her (žádný šunt, mj. Zelda, Super Donkey Kong), a v průběhu roku 2000 se tento počet zvýší na 100. IMHO je to docela dobrá idea jak ještě získat peníze za staré (byť dobré)   hry, co se dnes už moc neprodávají... Navíc bude možné nahrát si na cartridge her tolik, kolik se vejde, což je vskutku velkorysé (no, ne zas tak moc, cartridge je 8MBit).

The Legend of Zelda: Acorn of the Mystical Tree nebude pitomá logická hra, jak se ještě nedávno říkalo, ale stará dobrá RPG. Na trhu se objeví celkem tři díly hry (první už v říjnu), přičemž příběh bude na sebe navazovat a bude možno si přetáhnout koncový save do dalšího dílu. Což o to, ja si ho přetáhnu pomocí GBX velmi snadno, ale když jsem četl popis jak Nintendo doporučuje přesun pozice do dalšího dílu pomocí dvou gameboyů spojených kabelem... brrr. No ale je to jen pro jednou. Vše se samozřejmě týká jen japonské verze, kdy bude anglická, těžko říct (pokud bude), ale může to trvat hooodně dlouho. :-(

Dnes začíná v Japonsku třídenní Nintendo Space World ! Díky časovému posunu zatím žádné informace...

  Krátce z domova i ze světa
Jelikož jsem si užíval dovolené, nebyla stránka v uplynulém týdnu updatována. V dnešním "vyrovnávacím" update jsou proto i nejzásadnější releasy, které se objevily v době mé nepřítomnosti.

Objevilo se relativně velké množství dumpů pro nejrůznější systémy:
F-CDX releasli Dead of the Brain 1 & 2. Krom toho je zde konečně funkční mirror pro jejich první release - Fighter Street. No, to od nich nebylo chytré, dát ACE soubor na xoon.com... Raději proto doporučuji sosat z TG16 stránky na RomHQ.
NAZ - Rockman 2: the Power Fighters (Q-sound ROMs), TMNT 2 Sound rom fix a Marvel Vs Street Fighter (CPS2). Vzhledem k velikosti souborů se nenamáhám tahat po dialupu, ale většina CPS2 her, které jsem protlačil QSoundPlayerem, zněla opravdu velice pěkně, takže to určitě bude stát za to.
SMS Power pravidelně releasujou novou hru pro jeden z osmibitových Sega systému cca každé dva tři dny, ani tento týden nebyl výjimkou. Už v několika uplynulých týdnech jsem na jednotlivé releasy neupozorňoval, a nebudu to dělat i nadále - na téhle stránce je prostě pořád něco nového, koukejte tam každý den... :-)
Genesis Power - čtyři další 32x releasy: Start Trek Starship Bridge Simulator, Zaxxon's Motherbase 2000, Star Wars, Spiderman: Web of Fire.

Několik stránek změnilo URL:
ClrMAME... Kinox... E.N.D....Nemu64...
BTW novým hostitelem ClrMAME homepage je velmi dobře vypadající nový web MAME World, kde našlo útočiště i několik dalších, většinou MAME related stránek. Obzvlášť zaujal EmuAdvice.

Na téhle stránce jsou nové screenshoty z chystaného System32 emulátoru (znovu Golden Axe 2 a Super Visual Football). Tamtéž se majitel zmiňuje i o svém testování Impactu, zjevně budu muset svuj už dva roky starý systém letos konečně upgrejdnout... :-( Veškeré použité obrázky z Impactu jsou nové, nepublikované na Impact homepage.

Demo RetroFX by se údajně mělo objevit už tento víkend! Jedna z mála věcí, na kterou se opravdu těším. Hlavně už bude po dovolené, a tak těch 40MB nebudu muset tahat dialupem...

SNK je na nás hodná, a vydává Prehistoric Isles 2 v arcade verzi - na NeoGeo hardware. První obrázky ovšem vypadají snad až příliš šíleně...

O násilí, či přímo brutalitě přítomné ve hrách se mluví často. Což ale takový sex? Autor těchto stránek pěkně popisuje, jak záludně je sex ukryt v mnoha na první pohled "nevinných" hrách... :-)))

Sega v USA zastavila příjem objednávek Dreamcastu, neb počet objednaných konzolí přesáhl množství, které jsou schopni dodat. Doufám, že DC bude co nejúspěšnější (protože ho nechci), což pomůže snížit cenu PSX2 a Dolphinu (které pro změnu chci)...

Nový emulátor Sinclairu Speccyal 0.54, který se objevil v těchto dnech a je hypovaný jako úžasné veledílo, jsem osobně vyzkoušel, a rozhodně ho tu nehodlám vystavit. Je to shit. Windoze emulátorů sice není mnoho, ale klesnout takhle hluboko? Rychlost je hrozná, na P200 se určitě ani neblíží 100%, což opravdu nechápu. Podpora jediného formátu SNA vzbudí jistě útrpný úsměv na tváři každého. Co o něm říci dobrého? Je free...

V dalším kole soudního sporu Sony vs. Bleem se Sony opět nepodařilo dosáhnout zastavení prodeje Bleemu. To je pro emulátorovou scénu dobrá zpráva. Osobně si myslím, že Sony dělá chybu - měli by se raději soustředit na jediného opravdového protivníka, Connectix VGS. Bleem, ubohý zabugovaný kus software, zajde časem sám... [grin]

Starší novinky 5.8.-18.8.1999 byly přesunuty do archivu.