Přístupy od 27.11.1999

Založeno v říjnu 1997
Last update:
24.11.1999, 20:40
Emulators CZ Logo, vytvorene Zdenkem Musilem

Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000.

 

  

Novinky:
[Aktuální]
[Archiv novinek]

Ostatní:
[Links]
[Articles]
[Download]
[Game History Line]
[The Guardian]
-
Arcade Emulators:
[Callus]
[JAS-SYS1]
[M72]
[RAGE]
[Raine]
[System 16]

Home Computers:
[Amiga]
[Amstrad CPC]
[Commodore C64]
[Commodore C128]
[Commodore +4 (C16/C116)]
[Commodore VIC20]
[MSX]
[Sinclair ZX80/81]
[Sharp X68000]

Konzole/Handheld:
[Arcadia 2001]
[CD-i]
[Neo Geo]
[Gameboy]
[Gameboy Color]
[Sega 32X]
[Sega CD]
[Sega Game Gear]
[Sega Master System]
[Sega Saturn]
[PC Engine]
[Virtual Boy]

Kontakt:
  ICQ #2562871

  

Freedom of Speech
CLEAR - IDSA Boycott

Archiv novinek: 5.10.-23.11.1999

 

  22. listopadu 1999
  New releases
Billy_Bobs_Huntin_n_Fishin_GBC-MNC
DBoy 0.54
Donkey_Kong_64_USA-TC
Dune_2000-KALISTO
Grand_Theft_Auto_GBC-KEL
NBA_Live_2000_USA-TC
MAME 0.36 beta 10
Medarot_2_Parts_Collection_JAP_GBC-MNC
MESS 0.36 beta 10
Missile_Command-FLT
Mission_Impossible_GBC-MNC
Mission_Impossible_USA-ACC
Namco_Museum_64_USA-TC
NBA_Showtime_NBA_On_NBC_USA-TC
Need_For_Speed_V-Rally_2-KALISTO
No_Fear_Downhill_Mountain_Bike_Racing_USA-ACC
Pokemon_Gold_JAP_GBC-EUR
Pokemon_Silver_JAP_GBC-MNC
QBert-FLT
QBert-KALISTO
Rainbow_6_USA-INC
Rainbow_Six_PAL_MultiLanguage-KALISTO
Rampage_2_Universal_Tour_GBC-OS
Rampart_GBC-OS
Resident_Evil_2_USA-TC-Redump
Rocket_Robot_on_Wheels_USA-TC
RomCenter 1.71
Shadow_Tower_USA-ACC
Star_Wars_Shuggeki_Rogue_Chitai_JAP-MNC
Supreme_Snowboarding_GBC-CPL
Test_Drive_6_GBC-EUR
Tonka_Racing_GBC-EUR
TOSBOX 1.09
Toy_Story_2-KALISTO
Turok_Rage_Wars_USA-TC
Wrestlemania_2000_USA-TC
WWF_Wrestlemania_2000_GBC-MNC
GBC
Emul
N64
PSX
GBC
N64
Emul
GBC
Emul
PC
GBC
PSX
N64
N64
PSX
PSX
GBC
GBC
PC
PSX
N64
PSX
GBC
GBC
N64
N64
Util
PSX
N64
GBC
GBC
GBC
Emul
PSX
N64
N64
GBC
481 kB
102 kB
28 MB
489 MB
1330 kB
13 MB
1857 kB
671 kB
750 kB
453 MB
217 kB
358 MB
6 MB
15 MB
481 MB
180 MB
714 kB
719 kB
271 MB
134 MB
14 MB
278 MB
492 kB
493 kB
65 MB
9 MB
523 kB
165 MB
14 MB
632 kB
650 kB
128 kB
179 kB
435 MB
6 MB
22 MB
624 kB
  GameBoy News
Na videogames.com vyšel rozsáhlý article "Padesát nejlepších her pro GB". Sám bych tedy asi vybral jinak (hlavně ty sportovní hry...), ale pokud třeba někdo s Gameboyem začíná, coby tip na dobré hry tenhle článek může posloužit dobře.

Na trhu se objevila lehce pozměněná verze mnou toužebně vyhlíženého Worm Light - údajně si někteří hráči stěžovali (bože! oni mají červí světlo a STĚŽUJÍ SI @#$%!@#$), že světlo neosvětluje plynule celý display, a tak nová verze svítí o něco méně, ale zato všude stejně.

Rozsáhlý materiál k příležitosti Miyamotových 47ých narozenin byl zvěřejněn na Nintendorks. Článek je výborný, i když ještě nedokončený... S vrozenou skromností musím upozornit na cosi menšího podobného, co je vystaveno zde na emu.cz od loňského května... ;-)

  MAME 0.36 beta 10
Na nové betě MAME je několik zajímavých věcí. Krom toho, že se objevila až nečekaně brzo, je to zejména podpora první komerčně úspěšné videohry - Pong z roku 1972. Přitom ještě nedávno se na MAME auditech objevovalo dosti autoritativní vysvětlení, proč původní Pong hardware nelze emulovat. Ostatně - při bližším pohledu do dokumentace, a zejména na fakt, že Pong nevyžaduje žádnou ROM, je vše jasné - Pong je první simulovanou hrou MAME. Konkrétní technické detaily emulace/simulace lze najít na této stránce. Ze seznamu nových her níže bych obzvláště doporučil opravdu zábavný Metro-Cross. Mimochodem - obrázky ze všech her se postupně objevují v tom malém java okně napravo, tenhle vůbec první applet na webu jsem nasadil proto, že se mi zdá být velmi praktický... Pokud někomu snad náhodou nefunguje, mail me plz, Netscape s ním občas bůhvíproč mívá problémy...
Nové hry: Pong, I Robot, Baraduke, Metro-Cross, Flak Attack, D-Con, Dr. Toppel Tankentai, Double Dragon 3, Combatribes, Dynamite Duke.
Aktualizace jako obvykle postihla i MAME WiP.
ROMs: MAME DK, Emuviews.
  Midway strikes again...
Midway Games začíná být mou oblíbenou herní společností, a to nejen pro své kvalitní Gameboy tituly (jen tento týden Rampage 2 a Ramparst). Minulý týden mne ale přece jen více zaujala informace o jejich chystané spolupráci s Shockwave. Midway zdarma (!) vytvoří přesné kopie (tj. s největší pravděpodobností ne emulátory, ale simulátory) některých svých populárních arkád pro novou generaci Shockwave pluginu. Hráč si bude moci stáhnout hru na svůj disk, a ve fullscreenu si užívat hry přímo ve svém browseru. Pro začátek by měly být k dispozcici minimálně: Defender, Joust, Spy Hunter, Moon Patrol, Marble Maddness. Po prvních třech měsících exkluzivity na shockwave.com budou hry ke stažení i na domovské stránce Midway.
  DBoy 0.54

Nová verze nejlepšího GBC emulátoru (možná bych měl přidat IMHO, protože když jsem tohle napsal minule, přisly mi dva maily s jinými návrh na kandidáty tohoto titulu :-) ).
Homepage.
Novinky:

 • HuC3 clock function added(.tdf file).
 • SRAM & Time data unsaved when quit by F10 key.
 • MBC3 fixed a bit.
  Krátce z domova i ze světa
Další ohlášená Raine hra tentokrát není příliš zajímavá - QUIZ SEKAI WA SHOW BY SHOBAI je jednou z těch divných nehratelných japonských kvízů-her.

Jak to tak vypadá, vývoj NGPC emulátoru z této stránky, o kterém se tu psalo minule, byl zastaven. Není to zas takové překvapení - novým projektům se to stává často, ovšem jeliko program je shareware, a registrační poplatek nízký, skoro určitě už někdo zaplatil a teď asi není moc rád...

Dost překvapivá je zpráva o nových hrách pro NeoGeo - ještě celkem nedávno se mělo  za to, že SNK už žádné další hry nepřipravuje. Pochopitelně pro fandy NeoGeo emulace je to informace dvojnásob zajímavá, i když fair to asi moc není... Přímo na SNK stránce lze obdivovat obrázky z Garou: Mark of The Wolves, což je opravdu skvěle vypadající mlátička, vycházející koncem měsíce. Strikers 1945 Plus je klasická střílečka ve stylu 1942, vyjít by měl ještě před Vánoci.

Když už je řeč o NeoGeo, na DarkMazda utěšeně přibývají CD covery. Některé jsou opravdu moc pěkné...

A ještě jednou - NeoGeo Team 2000 má vychytralý plán, mít online k downloadu všechny NeoGeo CD releasy. Jistě záslužná myšlenka. Zatím je na stránce pouze League Bowling, což je jedna z nejmenších (co do velikosti) CD her, jediný uvedený mirror v této chvíli nefunguje. Každopádně se stránku vyplatí sledovat, NeoGeo CD jsou celkem rare, a žádný mirror díky trafficu na něm nebude online dlouho.

Po měsících neaktualizace se zdá, že MSoftova emulátorová stránka na speed3dfx už zase funguje.

Přáli jste si někdy vědět, co si o hraní her myslí republikánský prezidentský kandidát G.Bush mladší? Tak prosím... ;-))

O víkendu vyšel dlouho (velmi dlouho) očekávaný N64 hit - Donkey Kong 64. Dokonce i já, když jsem před pár měsíci viděl nějaké screenshoty, jsem se začal vážně zabývat myšlenkou zakoupení N64. Jinak si totiž tuto hru určitě jen tak nezahrajete. A že je o co stát - viz IGN review, na IGN poměry neuvěřitelně dlouhé. Množství videí ze hry je také neobvyklé - více než 100MB, ale OPRAVDU to stojí za to.

 

  17. listopadu 1999
  New releases
Legend_of_the_River_King_GBC-MNC
MAME 0.36 beta 9.1
Mario_golf_pal-gbc-eurasia
Mr_Nutz_GBC-MNC
NBA_Live_2000-KALISTO
NBA_Showtime_NBA_On_NBC_USA-TC
NeoGeo Pocket Emulator TRIAL
Papyrus-GBC-OS
Ronaldo_V_Football_GBC-NBC
Tomorrow_Never_Dies-KALISTO
Warpath_Jurassic_Park-KALISTO
ZSNES 0.985
GBC
Emu
GBC
GBC
PSX
N64
Emu
GBC
GBC
PSX
PSX
Emu
316 kB
1876 kB
1100 kB
362 kB
512 MB
15 MB
72 kB
335 kB
367 kB
353 MB
367 MB
341 kB
  První NGPC emulátor!
Příspěvek do news od někoho jiného než ode mne, to už tu dlouho nebylo:

Takže vážení přátelé, jsem tu abych vám v krátkosti předvedl nový Neogeo Pocket Emulator, který vyšel 17.11.1999 jakožto TRIAL VERZE. Emulace vypadá velmi slušně, i rychlost je velmi dobrá. Tento emulátor jsem testoval na P133 + 2MB SVGA. Ani na jednom stroji, kde jsem emulátor zkoušel, mi nefingoval tlačítka, takže jediné co jsem mohl shlédnout byly demo ukázky vlastní hry, ale i tak to stálo za to. Jenom doufám, že se někdy v dohledné době začne prodávat něco jako GBX Charger :o)). Takže to by bylo vše u další verze nashledanou.
CarloS ()

Evilmind speaking again... :-) Sám jsem měl jen velmi málo času se na emulátor podívat, ale to ovládaní je zjevně disabled zcela úmyslně - feature unregistered verze. Také není emulován zvuk, ale potěšitelná je podpora NGP i NGPC. Registrovaná verze stojí 5 dolarů.
Homepage projektu je zde, ale užijou si ji jen znalci japonštiny, překlad do angličtiny je na Vintage. ROMs pro vyzkoušení lze sosnout na téhle brazilské stránce (je tam všech 6 existujících dumpů), linky zaslal opět Carlos, thnx. BTW - to je pěkný příklad pro ostatní, zjevně je vidět, že já nestíhám, tak je třeba zapojit i čtenáře... ;-)

Mimochodem - podle nejmenovaného, ale obvykle dobře informovaného zdroje, se budou co nevidět NGPC prodávat i u nás! V konkurenci Nintenda sice SNK zaostává zejména nabídkou her pro evropský/americký trh, ale na druhou stranu ty existující jsou většinou velmi vydařené. Cena se pravděpodobně (=můj tip) bude pohybovat na úrovni cen konkurence, čili relativně příznivá. Příznivci bojových her SNK z "velkého" NeoGeo by měli zbystřit pozornost - chvíle, kdy budou moci hrát King of Fighters v tramvaji, se nebezpečně přiblížila!

MSLUG.jpg (30686 bytes) SamuraiShowdown2.jpg (21583 bytes)
Metal Slug First Mission a Samurai Shodown 2

  MAME 0.36 beta 9
Tak nám ty beta začínají zase pěkně bobtnat. Tentokrát dokonce vyšla devátá beta nadvakrát, bugfixed release 9.1 je ten nahoře v downloads. Když nebudu počítat klony, je tu tentokrát "jen" sedm nových her. Mezi důležité novinky patří nová volba depth (resp. změněná), kterou se určuje použití 256 barev/16bit/auto - takze zmenit na auto v CFG, abyste se nedivili že se MAME zpomalilo...
ROMs: MAME.DK, Romulus & Remus.
Pokud chcete ušetřit trochu trafficu, na SYS2064 je jako obvykle fixfile na některé změněné romsety.
Po týdnu byla také aktualizována MAME WiP.
  ZSNES 0.985
Seznam novinek je tentokrát příliž dlouhý, než abych ho sem kompletně pastoval, a stejne z toho nerozumím ani slovo... ;-) Každopádně - jeden ze dvou nejlepších emulátoru SNESu je snad povinnosti si stahnout, ne?
  Krátce z domova i ze světa
Nová verze přehrávače ataristických musacz (SAPů) je ke stažení zde, aktualizován byl i archiv SAP souborů.

Stránka Hu-Go!, výborného emulátoru TG16, byla aktualizována o compatibility list TG16CD, a také několik docela užitečných linku na sajty s TG16 ISO releasy.

Stránka RomCenter, výborného (nejen) MAME ROM manageru, byla aktualizována o nové datové soubory pro některé platformy.

Návod jak hrát US/euro verze her, koupíte-li si japonskou verzi Dreamcastu (což má logiku, dá se koupit laciněji), najdete zde na EmuGamingu.

Na Raine page je titulní obrazovka z jakési hry Landmaker, která bude podporována v příští verzi.

Že jsou v Raine dvě skryté hry, už je známo dávno, ale z nějakého ne moc jasného důvodu nebyly dumpy nikde k dispozici. Až do včera, kdy se prní z nich, Gun Lock, objevil zde na Romlistu. Velikost něco přes 6MB, je nutno překousnout stupidní Romlist download skripty.
Pro aktivaci hry nezapomeňte do raine.cfg přidat řádky:
[romlist]
gun_lock = 86420

 

  13. listopadu 1999
  New releases
Bass_Masters_Classics_GBC-OS
Earthworm_Jim_Menace_2_the_Galaxy_GBC-MNC
Jeff_Gordon_XS_Racing_GBC-OS
Jet_Force_Gemini_PAL-G5
Medal_of_Honor-KALISTO
Mr_Nutz_GBC-MNC
Othello_Milaniam-GBC-JAP-EURASiA
Qix_Adventure-GBC-JAP-EURASiA
Pocket-GT-GBC-OS-JAP
Ready_2_Rumble_USA-TC
Ready_2_Rumble_USA-ACC
Resident_Evil_3-KALISTO
SuperRealFishing-GBC-OS-JAP
SuperCross_Circuit-KALISTO
Suzuki_Alstare_Extreme_Racing_GBC-CPL
Tazmanian_Devil_Munching_Madness_GBC-MNC
Test_Drive_6-KALISTO
The_Smurfs_PAL_MultiLanguage-KALiSTO
Toy_Story_2_USA-iNC
Worms_Armageddon_GBC-CPL
Worms_armageddon_multi_pal-nil
GBC
GBC
GBC
N64
PSX
GBC
GBC
GBC
GBC
N64
PSX
PSX
GBC
PSX
GBC
GBC
PSX
PSX
N64
GBC
N64
482 kB
290 kB
107 kB
30 MB
493 MB (1 CD)
361 kB
198 kB
338 kB
268 kB
30 MB
123 MB (1 CD)
423 MB (1 CD)
227 kB
255 MB (1 CD)
168 kB
411 kB
263 MB (1 CD)
505 MB (1 CD)
10 MB
361 kB
10 MB
  Gameboy News
Tak jsem předevčírem opravdu vyrazil do Computer City na Zličíně. Nikdy jsem ještě tak daleko od centra Prahy nebyl, ale překvapivě tam jede metro, a kdosi na iRC mne vybavil radou "ten velkej svítící barák nemůžeš minout". Pravda, metro tam jede. Dokonce z něj vede jen jeden východ, takže odpadá obvyklý počáteční problém nás, notorických bloudilů. Před východem je dokonce jasnou řečí hovořící rozcestník, který dává vybrat buď 5 minut pěšky doleva, nebo 100m k autobusu doprava. Cha, kampak na nás s turistikou. Ale pozor, stanoviště číslo 4, odkud autobus do Shopping Center startuje, není zcela prosto malé zrady. Odjíždí z něj totiž také autobus do Berouna. A víte jak ho poznáte? Když vběhnete dovnitř a zaujmete výhodné místo u okna, zvedne se řidič a chce po vás dosti nevybíravě peníze!

Ale ne každý má trvalou smůlu jako já, takže to určitě najdete snadno. A dostáváme se tak konečně k otázce - stojí to vůbec zato? IMHO stojí. Nabídka je na naše poměry docela slušná, a zejména ceny her uspokojivé. Cena samotných GBColor a GBPocket ale příliš zajímavá není - 2999 resp 1999 Kč. To si myslím že se dá GBC sehnat i v Praze o něco levněji, o možnosti malého výletu do Rakouska či Německa ani nemluvě - pod 2500 ho koupíte s jistotou. Na druhou stranu zde ale mají výběr z pěti odstínů, je tu ochotná obsluha (o den dříve jsem byl v Máji, kontrast je tím větší) a v neposlední řadě - příslušenství a hry. Nechybí kabel pro síťovou hru v ceně cca 300 Kč, síťový adaptér, dobíječka baterií, docela šikovná taška pro přenášení GBC/baterie/hry (i když vzhledově se na mou ručně šitou koženou nechytá ;-) ) a Light Max 2 za 750 Kč, který jsem si nakonec po chvíli zkoušení i koupil (více níže). Hry. Nechtěl jsem vypadat jako fízl, co si něco zapisuje ;-), ale na skladě byla odhadem tak třicítka titulů v cenách cca od 800 do 1200 Kč, přičemž hry byly vesměs relativně nové. Rozhodně tu nenajdete cenovky s astronomickými částkami jako 1800 apod, které mne tak otrávily v již dříve zmíněném Máji. Běžná cena her za hranicemi je cca 25 dolarů, jsou ale i tituly levnější či dražší, takže myslím že to kolísání kolem tisícikoruny ja fair.

Light Max 2 je lupa, kombinovaná se světlem. Všude jinde po Praze se prodává starší typ, který nelze použít s GBC, ale tady ho naopak nemají (takže zase přijdou zkrátka majitele GBP). Světlo v LM2 je napájeno dvěma AAA bateriemi, které jsou přiloženy v krabici. To není moc ideální řešení, ale co se dá dělat - jako mezičlánek do doby, než u nás bude možné KONEČNĚ koupit Worms Light to prostě musí stačit. Každopádně vydávané světlo je dostatečně silné na to, aby se dalo hrát v naprosté tmě, a určitě je to lepší než stolní lampička namířená zoufale na display. Pokud používám světlo, musím použít i lupu, což obráceně pochopitelně neplatí. Vůbec to ale nevadí, obraz pod lupou vypadá trochu divně, ale jde spíše jen o zvyk. Při použití lupy za denního světla je nutná trochu nepříjemná manipulace s vystavením celého přístroje do vhodné polohy. Ono i samotný GBC je  nutno občast naklánět, aby na display dopadalo světlo pod příhodným úhlem, teď se k tomu navíc přidávají odlesky skla lupy, a stíny vrhané konstrukcí samotného LM2. Sám jsem nakonec dospěl k tomu, že LM2 používám buď komplet se zapnutým světlem, nebo vůbec. Celá konstrukce je nasazovací, a dá se sympaticky sklopit, takže není nutné ji sundávat a můžete ji nosit v pouzdře i s GBC. Pochopitelně máte-li takové šikovné pouzdro, jako já... ;-))

Až po návratu ze Zličína jsem si přečetl následující zprávu v auditu na Průvodci:
Conquest (11. 11. 1999 - 09:29)
Distribuce Nintendo
Zacina to distribuovat firma Conquest a.s. Prodavat se to bude v Computer City, Elektro City a dalsich velkych nakupnich strediscich. Na Nuselske 46 bude firemni prodejna Nintendo, doufam, ze co nejdrive. Snazime se :)

Navíc v mailboxu jsem nalezl dopis přímo od technického ředitele Conquestu, pana Kantora:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
From: "Josef Kantor"
To: evilmind@pech.net
Subject: Distribuce Nintendo
--------------------------------------------------------------------------------

Dobry den,

prosim pribrzdete svou aktivitu :) a do Conquestu zatim nechodte.
Psal jsem v konferenci Nintendo, ze prodejna Nintendo v Nuslich bude,
ne ze je. Doufam, ze do 14 dnu tam bude slusne zarizena prodejna,
zatim je tam pouze nas standardni sortiment, coz asi uvidite sam,
jestli jste ji mezitim stacil navstivit.

GameBoye a hry jsou v Computer City v Praze a v Brne, pristi tyden se
tam budou instalovat stojany pro GB, aby si je zakaznici mohli
osahat.

Takže jak to vypadá, konečně se s neexistujícím prodejem výrobků Nintenda u nás začíná něco dít, a těšit se mohou nejen zájemci o GBC, ale také N64 - ostatně je vhodná chvíle, myslím že někdy minulý týden jsem zahlédl info o oficiálním snížení cen N64 v Evropě.

Capcom odložil většinu svých chystaných titulů, takže se jich do vánoc nedočkáme... :-( Speciálně u Resident Evil a 1942 to opravdu zamrzí. Release date je nyní posunuto na březen 2000.

  Krátce z domova i ze světa
Na Ivildeadově stránce jsou obrázky ze Sonic the Hedgehog a Rad Mobile, běžící v System32 emulátoru. Zatím nic moc teda... ;-)

CPS-2 Shock byl aktualizován, žádná z informací se ovšem netýká pokroku v cracknutí kodovaných ROM, a nejsou ani moc zajímavé.

Po měsící nečinosti se opět začíná cosi dít na RetroFX. Pokud už někdo zapomněl - to jsou ti lidé, co předělávají Ghost'n Goblins do pěknějšího, přesněji řečeno do proklatě pěkného kabátu. Doby, kdy bylo slibováno demo do dvou dnu jsou už sice dávno pryč, ale na projektu se stále pracuje a tak se snad někdy přece jen dočkáme. Momentálně bylo přidáno několik nových obrázků, ukázka hudby z prvního levelu, a dokonce video ukázka hry!

 

  10. listopadu 1999
  New releases
Army_Men_Air_Attack_USA-KALISTO
Ballistic_USA-KALISTO
Bleem 1.5a
Knockout_Kings_2000_USA-KALISTO
Marvel_VS_Capcom_EX_Edition_JAP-KALISTO
NBA_Courtside_2_Featuring_Kobe_Bryant-AGS
Pacman_JAP-ACC
Specbase 1.7
SPYRO.2.Riptos.Rage_PAL-STATiC
TNN_Outdoors_Fishing_Champ_GBC-OS
Toonstein_USA-ACC
Wizardry_Empire-GBC-JAP-OS
Wu-Tang_Shaolin_Style_FINAL-GPSX
PSX
PSX
Emu
PSX
PSX
N64
PSX
Util
PSX
GBC
PSX
GBC
PSX
322 MB (1 CD)
159 MB (1 CD)
948 kB
257 MB (1 CD)
278 MB (1 CD)
15 MB
422 MB (1 CD)
191 kB
477 MB (1 CD)
446 kB
416 MB (1 CD)
383 kB
535 MB (1 CD)
  Gameboy News
Dovolil jsem si převzít z FGN Online žebříček prodávanosti her v USA za poslední týden v říjnu. V Japonsku se v čele podobného žebříčku umísťují GBC hry naprosto běžně, ale jak je vidět, Gameboy vládne i Americe! No, vlastně spíš - Pokemonmanie vládne všude :-), a dokonce i já jsem nezůstal k Pokemon Pinballu zcela lhostejný... BTW nejúspěšnější Dreamcast hra NFL2k je až na 18. místě. Žebříček neobsahuje absolutní čísla, ale kdybych měl odhadnou kde by se tak asi umístily nejlepší PC hry... hmm... tak možná konec druhé desítky.
V pravé části tabulky je jen tak pro srovnání jak se ve stejném týdnu prodávaly hry v Japonsku.
 1. Pokemon Yellow: Special Pikachu Edition (GB)
 2. Pokemon Blue (GB)
 3. Pokemon Red (GB)
 4. Pokemon Snap (N64)
 5. Pokemon Pinball (GB)
 6. Driver (PSX)
 7. Tony Hawks Pro Skater (PSX)
 8. Crash Team Racing (PSX)
 9. Madden NFL 2000 (PSX)
 10. Gran Turismo (PSX)
 1. Arc The Lad III (PSX)
 2. Super Robot Taisen 64 (N64)
 3. Revive ~ Revival (DC)
 4. Dragon Quest 1 & 2 (GB)
 5. Derby Stallion '99 (PSX)
 6. World Soccer Jikkyou Winning Eleven 4 (PSX)
 7. Professional Baseball Dugout '99 (PSX)
 8. Jojo's Bizarre Adventure (PSX)
 9. Dance Dance Revolution 2nd ReMix (PSX)
 10. Monster Collection (PSX)


V německých McDonalds rozdávají šťastným kupujícím Kino News, reklamní plátek s announcemi nových filmů v kinech ale také především - nových GBC her! Tak takhle se liší kulturní národ od banánových opičáků... ;-)

Takhle vypada to menu - obrazek prevzat z Euro-AsiaColor Magic Card je nový zajímavý kus hardware pro GBC. Mono GB hry se sice dají v GBC hrát v barvě, a dokonce si při bootu můžu tu barvu vybrat, ale celé je to takové nešikovné.  Navíc výběr nefunguje v multiboot menu na GBX kartách, což je smutné - mnohé výborné starší hry jsou v defaultních barvách naprosto   nehratelné (třeba Splitz). A tohle zařízení právě problémy řeší. Zapojí se jako průchozí prvek do "štěrbiny" pro zasunování cartdridgí, a je možné kdykoliv vyvolat menu a barevnou paletu si změnit. Cool, škoda že není vysloveně uvedeno, jestli to s GBX funguje, protože hra i zde po změně palety restartuje... Cena - zatím neznámá, zařízení není k dispozici v elektronických obchodech.
BTW - u nás ho pochopitelně nekoupíte ani až v obchodech bude, u nás totiž nekoupíte vůbec nic (snad krom již výše zmíněných banánů), v týhle pitomý zemi ještě POŘÁD není normální zastoupení Nintenda. Včera jsem čel kolem Dětského domu, a ani ten mizernej obchod co tam byl už neexistuje... :-( Stránka www.nintendo-cr.cz jen podtrhuje svou (ne)aktuálností u nás panující bídu.

Na lepší časy by se snad mohlo zablesknout už brzo, údajně k nám bude GBC sortiment dovážet jakási firma Conquest. Když to dnes vyjde časově, do jedné z jejich šesti prodejen se dnes podívám a poreferuji.

Na této stránce se objevují nové GBC releasy jen s malým zpožděním...

Hry. Poslední GB News už jsou málem historickou relikvií, a v mezidobí se objevilo mnoho opravdu moc pěkných kousků. Psaní krátkých infos mne ale už nějakou dobu celkem znechucovalo, takže jsem se rozhodl zveřejňovat plnohodnotné (snad :-) ) recenze jen na to nejlepší. Dneska už nestíhám (jdu do Conquestu), ale zítra se tu poprvé objeví Gameboy News ve tvaru, v jakém si je sám představuju...

  Bleem 1.5a
Menší bugfix rls pro 1.5 z minulého týdne, zjevně hnaný nutností fixnout chybky, které způsobily objevení různých 3rd party patchů pro zprovoznění FF8. BTW 1.5 dokonce už nějak snesitelně funguje i u mne doma, alespoň tedy na tom velmi malém vzorku PSX her, které mne zajímají...
Novinky:
 • Minor speed improvements
 • Corrected bug in Emulation Logic (FF8 and others)
 • Error messages for unsupported Direct3D 24- / 32-bit modes
  Krátce z domova i ze světa
Na ZD je už několik dní registrována doména třetí úrovně bloodlust.zophar.net, což svádí k různým spekulacím o návratu autorů skvělých emulátorů Callus/Nesticle/Genecyst. Obzvlášť když přístup do rootu byl až do včerejška chráněn heslem... Dnes už ale není, a tak si může probrouzdat pěknou stránku každý. Předem říkám - nic o případných budoucích projektech Bloodlustu tady ale není... Ani být nemůže, protože Bloodlust je programátorská skupina, kde se vývojem emulátorů zabýval pouze Sardu, a ten definitivně ze scény odešel a nemá s touto stránkou ani teď nic společného. Škoda.

Na téhle stránce si může aktualizovat váš ROM dump KOF99, čtyři redumpy opravují různé drobné nedostatky.

V2c je zajímavá a asi pro leckoho užitečná stránka s linky na hry, programy či dema pro Amigu, a to vesměs legálně vystavené kusy.

Na EmuChristu už je 5 ROM dumpů pro The Impact, sice je zbytečné je leechovat když není emulátor out, a navíc až bude, budou ROMky všude. Člověku to ale stejně nedá, a když linka zahálí... ;-)

Podle infa na ZD se KGen, jeden z nejlepších emulátoru Genesisu, už nebude dále vyvíjet. Poslední DOS verzí tak zůstane 0.34b. Další vylepšování by si údajně vyžádalo zcela nový směr vývoje programu. Nevím, ale každopádně se jeho kompatibilta už dávno blíží 100 procentům, možná by to už jen chtělo dotáhnout těch pár posledních nefunkčních kousků...

Zajímavý rozhovor s Jamesem Surinem, autorem MAMED - portem MAME pro kamery Kodak, je na Euro-Asii page. Pokud náhodou Kodak DC265 máte, homepage projektu je zde.

 

  8. listopadu 1999
  New releases
Ballistic_GBC-MNC
Evel_Knievel_GBC-CPL
Hot_Wheels_Turbo_Racing_PAL-INC
Knockout_Kings_2000_PAL-SP
Ms_Pac-Man_Special_Color_Edition_GBC-MNC
Pokemon_Red_SPA_GB
Pokemon_Blue_SPA_GB
Rayman_2_The_Great_Escape_USA-TC
Wetrix-GBC-JAP-OS
World_Driver_Championship_MULTI_PAL-NIL
GBC
GBC
N64
N64
GBC
GBC
GBC
N64
GBC
N64
157 kB
893 kB
13 MB
14 MB
86 kB
385 kB
385 kB
19 MB
85 kB
15 MB
  Back in Time II News
bit2cover.jpg (14403 bytes)Oficiální datum zahájení prodeje, 12.11., což je... už za... eee.... za čtyři dny, stále platí! Objednat si CD online můžete už nyní zde za 11 liber plus poštovné. Pokud budete chtit i extra CDROM s MP3 verzemi různých skladeb, kompletním mirrorem všech novinek na c64audio.com apod., přijde vás to na necelých 15 liber.
Ukázku ze všech patnácti skladeb na CD si lze v MP3 sosnout přímo ve výše uvedeném elektronickém obchodě (cca po půl minutě každá skladba), takže rozhodně nejde o kupování zajíce v pytli. No, vlastně jde, ukázky jsou moc krátké na nějaké bližší posouzení... :-| Nejvíc se mi  líbily Comic Bakery, Galway is God, Ivory Tower, Terra Cresta, Warhawk. Naopak některé začátky skladeb byl trošku odpudivější (resp. neměly ten sound který jsem od toho čekal), až se mi vkrádala na mysl kacířská myšlenka nejprve počkat, až MP3 projde warezem... Ale odolal jsem, zítra objednávám!
  Krátce z domova i ze světa
Po delší době živo nejen tady :-), ale na homepage Raine - dvě nové hry pro příští verzi, Shippu  Mahou Daisakusen (vertikální střílečka) a Football Champ, od pohledu nadějně vyhlížející fotbal.

Zkoušel jsem novou verzi ClrMAME Pro - RC1, a nemůžu si pomoct - ten program je snad čím dál horší. Pomalejší, neustále nachází chyby kde nejsou, a snad je dokonce i generuje - takže zůstávám u MAMEMERGE, ten toho moc neumí, ale dělá to aspoň pořádně.

Back to the Roots, skvělá amigácká sajta, dosáhla dalšího velkého úspěchu, když získala povolení Sierry k vystavení všech jejich her pro Amigu k volnému downloadu. Sierra se tak připojila k celé řadě herních producentů (na B2R jsou všechny hry legálně). Zatím jsou na stránce k dispozici všechny díly King Quest a oba Manhuntery.

Že má Hasbro práva od Atari na remaky jejich úspěných arkád ví asi každý. Určitě každý také viděl alespoň některé z již exitující titulů - Centipede, Frogger, Pong. Další budeme mít možnost vidět brzo - já osobně se těším nejvíce na Q*Bert (prosinec 99). V pátek bylo oznámeno, že se pracuje na nové verzi Galagy! WOW...

Sbírka NeoGeo CD covers na DarkMazda serveru se začíná utěšeně rozrůstat... Pěkné covery tentokrát pro NeoGeo Pocket Color jsou na Roaru.

Vím že mou stránků navštěvují příznivci klasických japonských RPG, takže snad je to zaujme - zde je možno shlédnout intro a outro ze zbrusu nové PSX verze skvělého Chrono Trigger. Oba MOV soubory mají po 20MB, a doporučuji použít pro našince mnohem rychlejšího mirroru #02.

 

  1. listopadu 1999
  New releases - krutě protříděno především o JAP, je to přece jen za 14dní...
Bleem 1.5
CamaGEDDON_64_PAL-NIL
Carmaggedon_MULTI-GBC-CPL
CENTIPEDE_PAL-PARADISO
CHRONO.TRiGGER_JAP-STATiC
Disneys_Beauty_and_the_Beast_GBC-KEL
Earthworm_Jim_3D-AGS
Final.Fantasy.8_PAL-iNTERGANG
Grand_Theft_Auto-GBC-CPL
Grand_Theft_Auto_2_USA-KALISTO
Lego_Racers_USA-Tc
Madden_NFL_2000_GBC-MNC
MESS 0.36 beta 8
Metal_Gear_Solid_VR_Missions_USA-KALISTO
MISSION_IMPOSSIBLE_PAL_MULTILANGUAGE-KALISTO
Monster_Truck_Madness_64_PAL-NIL
MTV_Snowboarding_USA-KALISTO
MAME 0.36 beta 8
N64 VM beta 2
Paberboy_64-AGS
Pac-Man_World_USA-KALISTO
PONG_PAL-KALISTO
Rayman_2_The_Great_Escape_MULTI_PAL-NIL
Rugrats_Time_Travelers_GBC-OS
Space_Invaders_GBC-MNC
The_Adventures_of_Elmo_in_Grouchland_GBC-OS
THE_NEXT_TETRIS_PAL-PARADISO
Thousand_Arms_USA-KALISTO
Trick_n_Snowboarder_USA-ACC
Win_Back_-_Covert_Operations-USA-TC
Emu
N64
GBC
PSX
PSX
GBC
N64
PSX
GBC
PSX
N64
GBC
Emu
PSX
PSX
N64
PSX
Emu
Emu
N64
PSX
PSX
N64
GBC
GBC
GBC
PSX
PSX
PSX
N64
942 kB
11 MB
230 kB
493 MB (1 CD)
290 MB (1 CD)
678 kB
12 MB
2200 MB (4 CD)
1510 kB
395 MB (1 CD)
11 MB
329 kB
741 kB
346 MB (1 CD)
370 MB (1 CD)
7 MB
243 MB (1 CD)
1850 kB
144 kB
7 MB
443 MB (1 CD)
211 MB (1 CD)
20 MB
546 kB
93 kB
88 kB
365 MB (1 CD)
940 MB (3 CD)
109 MB (1 CD)
11 MB
  Narozeniny !!!!!
V sladkém nicnedělání a povalování se prošvihnul jsem minulý týden (20.10.) druhé výročí vzniku tohoto webu. Tak si ten gif s dortem schovám na příští rok, no...
  Zajímavý mail
Konečně zase na chvíli začal fungovat pech.net, takže jsem se po 10 dnech dostal k poště, a v hromadě čekajících dopisů jsem našel i tento:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
From: "Dr.Hans"
To:
Subject: tv
--------------------------------------------------------------------------------
Nazdarek!

Mozna to vite, ale mozna taky ne, ze na satelitu vysilaji nekodovane 2 TV, zabyvajici se hrama na PC, PSX a N64. Obe vysilaji 24 hodin denne. Jmenuji se GAME ONE a GAME NETWORK. Game One vysila z druzice Astra na 19,2°E v MPEG-2, frekvence 12.402 GHz, Vertical, Symbol Rate: 27500, FEC: 3/4. www.gameone.net

GAME NETWORK vysila z druzice HotBird na 13°E, MPEG-2, frekvence 12.673 GHz, Vertical, Symbol Rate: 27500, FEC: 3/4. www.gamenetwork.it

Pro prijem je nutny digitalni prijmac.

DR. HANS
www.hansweb.cjb.net
www.d2codes.cjb.net

Nonstop vzsílání o hrách, to si dám líbit, škoda že mám doma jen Astru... Diky za zajímavý tip.
  MAME 0.36 beta 8
Já prostě vím, kdy se objevit online... :-) 19 nových her, když nepočítám klony, kvalitní jsou zejména vesměs všechny System2 hry, a nade všemi ční - Rolling Thunder 2!

ROM: EmuChrist, Arcade Heaven, MAME DK, EmuViews.
  Back in Time II News
Oficiální datum zahájení prodeje je 12. listopadu, tj. koncem příštího týdne! Zatím se ještě nepřijímají objednávky, prý kvůli problémům s online shopem, což zní dost divně. No, já si počkám. Současně bude možné si koupit "deluxe CDROM", kde bude plno rare MP3, plus kompletní obsah c64audio.com od BIT1, plus pár dalších dosud nepublikovaných MP3, mj. od Hubbarda. Zatím se rozmýšlím, jestli koupit i tohle... ale spíš ne.
  Krátce z domova i ze světa
K slíbenému přehledu nových PC arkád jsem se zatím nedostal, neb neustále hraju Pong... ;-(

Zajímavé je, že krom MAME a Bleemu se vlastně nic podstatného za posledních 14 dní neobjevilo, což je celkem překvapivé...

CPS Patch Center je teď zde.

 

  17. října 1999
  New releases - krutě protříděno především o JAP, je to přece jen za 14dní...
3_Lions_GBC-IND
Battle_Tanx_-_Global_Assault-USA-TC
Bubble_Bobble_GBC-MNC
DBoy 0.53
Destruction_Derby_64-USA-TC
Die_Maus_MULTI_GBC-PDX
Gex_3_Deep_Cover_Gecko_USA-TC
Hu-Go 1.04b
Jet_Force_Gemini-AGS
Knockout_Kings_2000-USA-TC
MAME 0.36 beta 7
Mario_Golf_GBC-CPL
Mario_Golf_USA-HS
Michael_Owens_World_League_Soccer_2000_PAL-UKA
NeoGeo.Collection.Vol_1-ReG
NLMSX 0.20
ROM Center 1.70
SNEeSe 0.371
StarCraft_64_BETA_USA-TC
The_New_Tetris_PAL-PDX
Tom_and_Jerry_GBC-MNC
WinUAE 0.8.8 R8
World_Driver_Championship_USA-ind
GBC
N64
GBC
Emu
N64
GBC
N64
Emu
N64
N64
Emu
GBC
N64
N64
ISO
Emu
Util
Emu
N64
N64
GBC
Emu
N64
313 kB
5 MB
134 kB
99 kB
10 MB
334 kB
27 MB
626 kB
30 MB
14 MB
1825 kB
1100 kB
17 MB
12 MB
756 MB (1 CD)
284 kB
492 kB
314 kB
27 MB
11 MB
189 kB
641 kB
15 MB
  Back ??
Ostudná pauza v aktualizaci, zaviněná mými mnoha jinými aktivitami - přece jen ono se to nezdá, ale jelikož každý nový program opravdu zkouším, a tak i malý update zabere hodně času. Na konec mne k updatu donutilo až srovnání s quake.cz, který hostuje na stejném serveru (možná jsem se nakazil!), a také měl měsíční pauzu... ;-)
Každopádně už asi nikdy (pokud jsem tedy včera nevyhrál první ve Sportce) nebude tento web aktualizován každý den - časově si to nemohu dovolit. Už hodně dlouho mi zbýval čas pouze na novinky, a teď prostě nestíhám ani to. Protože musím pochopitelně dát přednost věcem, které mne živí, stránka bude aktualizována jen jak budu stíhat... Rozhodně ale nekončí, přece jen by to byla škoda, vždyť se rychle blíží naše druhé narozeniny!
  MAME 0.36 beta 7
V sobotu se vynořilo nové MAME, jako na zavolanou, aspoň něco mne víc nutilo se vrátit na chvíli k emulátorům... ;-) Je tu 20 nových her, plus nějaké ty klony, většina lepších věcí je zbytek M72 her odminule. Doporučuju Arcade Classics (resp. Super Centipede), Battle Choper, Ninja Spirit, Sparkz, či osvědčenou klasiku X-Multiply. Crazy Climber 2, na který jsem se docela těšil, se bohužel příšerně ovládá (každá ruka zvlášť)... :-(
ROMs: Romulus and Remus, EmuChrist, MAME.DK, EmuViews.
Pokud nechcete tahat všechno, na SYS2064 už je příslušný fixfile, i když tentokrát to moc nepomůže...

arcadecl.jpg (13828 bytes) cclimbr2.jpg (18879 bytes) spar0000.jpg (18342 bytes)
Super Centipede, Crazy Climber 2 a Sparkz

  PC Arcade remakes
pong025.jpg (29987 bytes)S předělávkami arkád se za poslední měsíc vysloveně roztrhnul pytel. Krom avizovaných věcí od Hasbro se objevilo i několik noname dílek, takže materiálu je dost, a tak na víkend chystám malé review všeho zásadního - co si stáhnout a na co si dát pozor. Každopádně velmi doporučuji PONG od Hasbro, opravdu jsem ani sám nečekal že to bude tak zábavné....
Konkrétně se v mém popisu objeví minimálně:
/0day/1001/SPACE_INVADERS-CLS (12F/29.2M/17d 14h)
/0day/1008/ARCADE.FRENZY-SCAR (16F/38.7M/9d 20h)
/0day/1013/Pong-PARADiGM (24F/61.4M/4d 16h)
/0day/1015/Arcade_Games-DVN (52F/144.8M/3d 0h)
  Nový emulator - Daphne
dragonlair.jpg (39005 bytes)Daphne je zajímavým novým počinem na poli emulace. Jeho cílem je emulace laserdisc her od Cinematronics - Dragon's Lair a Space Ace. Bohužel má jeden zásadní nedostatek - krom ROM dumpu, který je alespoň u první zmiňované hry k dispozici již delší dobu, vyžaduje program také originální disk a pochopitelně Laserdisc přehrávač... :-( Škoda, program tak bude k užitku pouze velmi úzké skupině šťastných, sám bych si  Dragon's Lair moc rád zahrál, přece jen PC verze nebyla zrovna podařená, a grafika této hry z roku 1983 je i dnes více než uspokojivá...
Homepage.
  Krátce z domova i ze světa
MAME WiP update, z her zaujal Crazy Climber 2, který mi cosi velmi připomíná.... však já si vzpomenu než bude další beta... ;-)

MAME Testers aktualizovali svuj mameinfo.dat, popisující drtivou většinu problémů ve všech MAME hrách. Download zde z jejich stránky (pure txt).

Krom puvodního Donkey Konga bude v Donkey Kong 64 ukryta i další stará hra - Jet Pac! Více zde, thnx za tip jdou na adresu Bludra.

Předchozí tři novinky jsou tu z 6.10., kdy jsem nakonec update neposlal, takže jsou trochu outdate...

Dave's Classics se teď jmenujou Vintage Gaming Network či co... a původní URL přehazuje sem. Vypadá skoro stejně, a jedinou faktickou změnou asi bude ignorování emulace highend strojů. Zřejmě v naději ve vyšší zisky z reklamy.

Z jásavých news na Ivildeadově stránce, ohledně nových úžasných vlastností The Impact (lepší QSound, rychlost, network play (!) ), na mne pomalu padá představa, že s tímhle emulátorem nebude asi přece jen něco v pořádku... ;-(

Apollo69, jeden z nejlepších NeoGeo dumperů, znovu otevřel svou webovskou stránku zde. Její náplň by ovšem neměly nyní tvořit nové dumpy, ale spíše informace o NeoGeo hardware, novinkách v NeoGeoCD emulaci apod. Zatím je stránka prudce ve výstavbě.

Znovu se objevila jakási snaha o rozkódování CPS2 dumpů - CPS2 Decryption Team. Chvályhodné. Po prozkoumání obsahu stránky, především oddílu Work In Progress, musí ovšem vyjádřit jistou skepsi nad brzkým úspěšným výsledkem. Stránka je sice zpracována velmi pěkně, ale nejsou tady žádné nové informace, než bylo možno už dávno nalézt na stránce Kalus 2, onoho známého fake emulátoru. Za projektem ovšem tentokrát stojí několik známějších jmen...

Nové hry v Raine: Ghox (celkem dobře vypadající klon BlockOut) a Exzisus (divná horizontální střílečka).

Minul jsem plno 32x dumpů z Genesis Power: World Serie Baseball 95, Motocross Championships, Romance of Three Kingdoms 4.

Back In Time má v poslední době docela brzo recenze nových PC konverzí, a i tentokrát je tu zajímavá (ač ne arcade remake) recenze na hru Arena Blast. Té je věnován prostor zejména proto, že je to první hra po dlouhých letech publikovaná pod hlavičkou Atari. Musím řícet, že mne first person shootery moc neoslovují, a když jsem viděl ty úmyslně řvavé barvy na přiložených obrázcích... mno... nic pro mne.

Když jsem tu před pár týdny doporučoval vložení consoledev.com do bookmarků, rozhodně jsem neradil špatně - jednotlivé sekce se docela dobře rozjíždějí, obzvláště sledovaná je NGPC, kde už si dnes lze stáhnout prohlížeč grafiky. Moc mi teda nefungoval, ale je tam... :-)

Stále lepší amigácká stránka Back to the Roots vystavila se svolením Core Design všechny jejich hry.

CPS Patch Center je teď tady. UNAE na vlastní doméně tady, byť zatím bez dat.

Starší news byly přesunuty do archivu.