Přístupy od 30.6.2000

Založeno v říjnu 1997
Last update:
25.6.2000, 11:30
Emulators CZ Logo, vytvorene Zdenkem Musilem

Tyto stránky by nemohly existovat bez pomoci firmy InterneXt 2000.

 

  

Novinky:
[Aktuální]
[Archiv novinek]
[Archiv odkazů dne]

Ostatní:
[Links]
[Articles]
[Download]
[Game History Line]

Arcade Emulators:
[Callus]
[JAS-SYS1]
[M72]
[RAGE]
[Raine]
[System 16]

Home Computers:
[Amiga]
[Amstrad CPC]
[Commodore C64]
[Commodore C128]
[Commodore +4 (C16/C116)]
[Commodore VIC20]
[MSX]
[Sinclair ZX80/81]
[Sharp X68000]

Konzole/Handheld:

[Arcadia 2001]
[Atari Lynx]
[CD-i]
[Neo Geo]
[Neo Geo Pocket]
[Gameboy]
[Gameboy Color]
[Sega 32X]
[Sega CD]
[Sega Game Gear]
[Sega Master System]
[Sega Saturn]
[PC Engine]
[Virtual Boy]

Kontakt:
  ICQ #2562871

  

Freedom of Speech
CLEAR - IDSA BoycottArchiv novinek - 29.5.-24.6.2000

 

  24. června 2000
  New releases
NeoMAME 0.37b4
RockNES 1.080
Vegas 0.94
Emul
Emul
Emul
590 kB
501 kB
247 kB
  Nové zdejší downloady
Vegas 0.94
výčet novinek nové verze emulátoru SegaMD/32x zahrnuje predevším bugfixy a různé optimalizace. V praxi by údajně měly znamenat cca dvojnásobné zrychlení od verze 0.92. Nu, jakési zrychlení tu opravdu je, ale bohužel ono dvojnásobek velmi pomalého je pořád ještě dost pomalé... Takže stále jen pro majitele opravdu velmi rychlých PC. Bohužel to asi bude platit i do budoucna, protože autor už má na webu info o další verzi, na které pracuje, a tam přidal různé videorežimy, díky čemuž mu average fps spadlo z 60 na úžasné 2, po optimalizaci 20. Jelikož testovací konfigurací je PIII/600, lámu na Vegasem definitivně hůl...

NeoMAME 0.37b4
kompilace MAME podporující jenom a pouze NeoGeo hry. Jelikož je díky tomu exe čtyřikrát menší, je to docela použitelné. Navíc pokud mne paměť neklame, naposled vyšlo NeoMAME někdy hodně dávno v dobách verzí 0.36.

Cowering konečně dodělal novou verzi engine pro své sběratelské utility - verzi 0.999. Zatím v ní vyšla na zkoušku jen GoodCPC, ovšem je to jakási podivná verze bez dokumentace jen s krátkým readme slibujícím další rerelease se seznamem novinek na co nejbližší dobu. Zatím tedy zde nevystavuju k downloadu, i když k tomu aby bylo možno začít shánět těch cca tisic nově přidaných Amstrad programů (vesměs PD a coverdisky z časopisů) už pochopitelně použít jde...

  Game Music News
Nové album Bjorn Lynneho s hudbou z hry Seven Kingdoms 2: Frythan Wars si můžete poslechnout na mp3.com. IMHO docela stojí za to.

nexuslogo.jpg (5332 bytes)Přesně podle předpokladů se od čtvrtka dá koupit nové C64 remixové CD Nexus 6581!! Na c64audio.com ho mají za cca 10 liber, a dokonce tentokrát ten jejich NetBank bez problémů sežral mou kreditní kartu, takže recenze bude doufám co nevidět. Vše důležité o tomhle albu jsem tu psal už minule (30.5.), takže snad jen zopakuji, že krátké ukázky ze všech jedenácti skladeb v mp3 si můžete poslechnout zde.

V mailu od Chrise Abbotta byly krom reklam na Nexus také znovu zopakovány zvěsti o tématickém rozdělení dalších dílů BIT, sice žádná opravdu nová informace, ale stejně nemohu než zacitovat:
Each future volume will be themed. Back in Time 3 will be BIT - Sci-Fi, Back in time 4 will be Martial Arts/Beat 'em up, Back in Time 5 will be Swords and Sorcery/Fantasy, and Back in Time 6 will be real action/puzzle games. This seems better than the scattergun approach I've previously taken.

The Sci-fi album will be VERY Jarre, and will have a spacey luxuriant feel, and will be mostly based around Rob Hubbard tracks. It will also feature Trap (finally), a stonking version of Agent X 2, and lots of unusual creative work based around the C64 themes... a lot of work still to do though.

The Martial Arts album will feature Last Ninja symphony, finally, plus Instant Remedy will be doing a patented IK+ remix, and Reyn Ouwehand will be expanding his Way of the Exploding Fist medley from Nexus to a track based on just that. International Karate gets the Chris Abbott/Pete Connelly treatment, and Yie-Ar Kung Fu 2 comes out sounding just like Vangelis. You're going to love this one!

Swords and Sorcery will also feature many Rob Hubbard tracks, including Spellbound, Master of Magic and Nemesis the Warlock along with Wizardry, Storm Warrior and Ghouls and Ghosts.Chris také píše o své návštěvě USA, odkud si přivezl booklety BIT1/2 podepsané od Rob Hubbarda, Martina Galwaye, Paula Normana a dalších autorů či aranžérů skladeb prvních dvou dílů BIT. Tyhle booklety se spolu s dalšími hodnotnými a tématicky zaměřenými cenami (HardSID) stanou základem nějaké pěkné soutěže, která bude snad brzo vyhlášena.

Rozhodl jsem se vystavovat při pravidelných hudebních novinkách k lokálnímu (tedy skoro - webzdarma.cz) downloadu nejnovější releasy remixů herních skladeb, posbírané z různých zdrojů od posledního updade. Dnes tu tedy můžete najít poprvé 10 skladeb. Největší úlety jsem vytřídil už na vstupu, takže tu snad zůstalo jen to lepší a zajímavější, co za těch cca 40MB downloadu stojí. Osobně se mi nejvíc líbí tři Hubbard remixy z dílny o2: Zoids, Human Race n.4 a Gerry the Germ, a především naprosto úžasně znějící Hawkeye od Soundwavers (původní autor Jeroen Tel). Další remix Delty tentokrát pochází z poslední commodorácké Radwar party, a je to, ehm, něco opravdu hodně jiného než ta vynikající beta kterou jsem linkoval minule. Sázkou na jistotu je cokoliv od Puffyho, byť tentokrát zvolil jako cíl svého snažení Maniac Mansion (Chris Grigg), jehož hudba se mi zase tak moc nelíbí... Sanxion loader je nový remix od Petera Mörcka, přičemž původní verze (původní verze remixu, ne Hubbarda) byla někdy v roce 1997-8 jedním z průkopníků herních MP3 remixů.

DFL_-_Ocean_Loader.mp3
Delta2000Maxi Layer-3.mp3
DhS-TsW_Hawkeye.mp3
Peter_M_-_Sanxion_Loader.mp3
o2-C64GerryTheGerm#7.mp3
o2-C64HumanRace_4.mp3
o2-C64Zoids.mp3
puffy_-_Maniac_Mansion_(intro).mp3
starforce_fighter.zip

Všechny skladby jsou dosažitelné i přímo na remix.aktualne.cz (abych byl v souladu s rules webzdarma.cz),  a vydrží zde doufám až do dalších Game Music News.

  210 legendárních Amiga her - Excalibur strikes again?
Poslední vydání "časopisu" Nejlepší hry (pohrobek Excaliburu) nese hrdý podtitul 210 legendárních Amiga her. Což mne pochopitelně nemohlo nechat před trafikou chladným, a tak jsem investoval 150 Kč jen abych se podíval copak to pan Ludvík čtenářům servíruje.
No a přesně podle očekávání, -ml- nezklamal. Hlavní předností výběru má být snadná použitelnost úplně pro každého bez nutnosti cokoliv instalovat. WinUAE je proto rozbalené v rootu, a autorun spustí jakýsi obrázek PC, kde stačí tuknou na monitor a startuje UAE. V tištěné příloze CD je na třech stranách podrobně popsána konfigurace, aby emulátor dokázal spustit opravdu každý. Nutno přiznat, že tenhle záměr zřejmě autorům vyšel.

Krom WinUAE jsou na CD zabaleny verze UAE pro Linux a Mac, a také DOS i Win verze Fellow. Mimo her je tu něco pres stovku dem (AGA i ECS - v časopise dost pateticky reklamovaných jako "120 uměleckých dem"), a asi 100mb aplikací. Kompletní výpis obsahu CD si můžete prohlédnout zde (250kB txt).

V tištěné příloze se krom již výše zmíněného návodu pro nastavení UAE nachází kraťoučké popisky několika her, článek o historii Amigy, článek o budoucnosti Amigy, a návod jak dostat data ze skutečné Amigy na PC. Všechno celkem na snesitelné úrovni.

Vydat CD se spoustou Amiga her neni jen tak. Na můj přímý dotaz na Mageu -ml- tvrdil, že všechno je legální, a dokonce i v tištěném návodu je "poděkování firmě Amiga Inc. a všem dalším firmám". Ne že bych těmto tvrzením nějak nevěřil, ale myslím že Amiga Inc. může povolit tak maximálně distribuci Kickstartu a Workbenche (což na CD je), ale vzhledem k tomu, že sami prodávají vlastní kompilace (resp Cloanto), věřit se mi tomu nechce. V každém případě ale práva na jednotlivé hry vlastní konkrétní firmy či lidé, a že by od všech -ml- měl svolení? Zadarmo? Asi ne.
Taktéž distribuce UAE je dosti podivná. Verze 0.8.8 release 5 rozhodně není žádná žhavá novinka, a jelikož CD bylo vytvářeno v květnu tak nechápu proč nebyla použita aktuální public 0.8.8R8 z října minulého roku. Navíc na CD chybí originální dokumentace k emulátoru. O tom, že takový způsob šíření je v rozporu s GNU licencí WinUAE, snad ani není třeba příliš mluvit. Asi se někdo bál, že v dokumentaci by si zvídavější čtenáři mohli přečíst jakže to vlastně je s tím "legálním" Kickstartem...

Můj osobní dojem tedy je, že v souladu s dobrou tradicí českých herních časopisů i toto CD je čistá zlodějna.

Závěr. CD lze doporučit jen tomu, kdo nemá vůbec žádné Amiga hry, a tahat je dialupem by ho přišlo zřejmě dráž než těch 150 Kč - CD je totiž opravdu zaplněno do posledního bajtíku.

A jen tak mimochodem na závěr trochu odbočím, když už je tu naprosto vyjímečně reč o Amize. Nedávno jsem si říkal, že už dlouho jsem nějak nezasledoval co za posledních několik týdnů vyšlo pro N64. I lognu se na svůj oblíbený site, a při přechodu do /incoming/console/n64 najednou s překvapením registruji adresář /incoming/amiga. Vlezl jsem dovnitř, a nestačil jsem se divit - plno aktuálních releasů her i programů! Přiznám že Amiga mne nikdy moc nebrala, takže co se kolem ní děje vím opravdu jen zběžně a na AmiNetu jsem byl asi jen jednou (takže dost možná se tam tyhle novinky objevují). Přesto jsem ale byl docela překvapen:

Foundation_Gold-DCS
 _____ _________ ________ _
._\__ \ \_ _  // _____//   DUAL CREW
|  |  \/  \__/_\____  \    SHINING
|  !  \  !  \  \  \ _ /\ _________
l________/________/________//// \/
-===============================[15.06.00]=-
       FOUNDATiON GOLD       
      (C) PAUL BURKEY / EPiC     
-=[030/06MB/AGA/GFX]================[NFO]=-HereticII-HTS
   /\__________/\________ /\__________
¸-----/   /   /     Č\/  ________/¸
 ::::/  _/   /_____/   /\____   \:: 
 :::/Ě  \   /wE'RE/Ě  /Ě  /   /:: 
 :://  /   /hOTyO//  //  /   /::: 
 :/_____/____ /rEN'T/____ /__________ /:::: 
¸-(cRu/1oo)-\/----------\/----------\/-----¸
 Heretic II - ISO          [.nFO!]
¸-(xx/xx/xx)-------------------------------¸
|Hi AMIGASCENERS,                       
|                               
|HOT RELEASE AGAIN: THE fIRST AMIgA ISO RELEASE EVVER !!!!!  
|THIS GAME IS WORTH IT WE THOUGHT SO HAVE FUN WITH THE ORGASMO
|HERETIC...--                         
|NOTE 1:
| INSIDE THE LHA FILES THERE IS A MULTIVOLUME LHA FILE 
| UNPACK IT WITH lha -V x hts-hcd1.lha TO A DIRECTORY. 
| THEN DO THE SAME WITH hts-hcd2.lha AND YOU GET SOME 
| FILES. JOIN THE FILES CD1.1, CD1.2 AND CD1.3 TO GET 
| THE ISO FOR THE FIRST CD, (JOIN IT IN SHELL WITH:  
| "join cd1.1 cd1.2 cd1.3 to cd1"). THE SECOND ONE IS 
| CALLED CD2 AND IS ALREADY COMPLETE. THE MP3S ARE THE 
| AUDIO TRACKS FOR CD2. SINCE WE DONT KNOW WHAT AN ISO IS
| ASK ANYBODY HOW TO HANDLE THEM, WE HEARD ABOUT A TOOL
| CALLED MAKECD WHICH MAKES IT POSSIBLE TO MAKE CDS  
| (BUT ONLY IF YOU HAVE A SPECIAL HOTT CD DRIVE WHERE 
| YOU CAN "BURN" STUFF)                Joyride-TRSI
JOYRIDE - TITAN COMPUTER [16MB/AGA][.NFO!]
 ________________ /\___________
 \    ____  \/  _________/  TRiSTAR
 \/  \/  _ _/\____ \/  \ RED SECTOR!
 / rtx! \  |  \_  |  \   \----------+
 \ ____/___|__ /_____ / ____/ PRESENTS!
+--\/-----------\/------\/\/---------------+
     RELEASE DATE: 10-06-2000
+------------------------------------------+
|   A TEST DRIVE LIKE RACING SIMULATION - ONLY THE  
|         INTRO ANIMATIONS GOT RIPPED.CONTAINS AN AGA 
|          AND A CGX VERSION.
|    *** S Y S T E M  R E Q U I R E M E N T S ***   
|                             
|       MINIMUM: 68030, 16MB RAM, AGA        
|    RECOMMENDED: 68040/060, 20MB RAM, GFX-CARD     
  Návrat starých časů...
Mobilní telefony jsou vyloženě přínosná zařízení. Nejenže mohu být neustále ve spojení s kým chci v podstatě kdekoliv, a to včetně připojení na internet, navíc díky jejich postupnému vylepšování se oprašují "mrtvé" technologie - a tak teď můžu číst některé super hitech flash weby raději v nádherně malé a přehledné textonly WAP verzi, předvést Tetris, Snake nebo Qix lidem, co by jinak netušili o čem je řeč (btw Motorola prý spolupracuje se Segou na nové verzi "herních" mobilů pro rok 2001, včetně Sonicu!), a nebo už brzo hrát klasické textovky. Větší display nových mobilů umožňuje zobrazit více informací bez otravného scrolování, a tak se možná textovky dočkají nové vlny zájmu - a jejich hlady umírající programátoři neočekávaného zisku... :-)

AFAIK jako první deklarovala zájem o portování některých klasik do WAPu firma Bedouin (projekt Red Grendel) někdy počátkem tohoto roku. V současnosti už provozuje cca 300 her, přičemž jejich autoři se podílejí procenty přímo na zisku.

Grendel ale není ve svém konání osamocen. Zrovna minulý týden Nokia ve svém tiskovém prohlášení ohlásila, že ve WAP verzi budou k dispozici všechny textovky od Infocomu, a to včetně Hitchhiker's Guide to the Galaxy (práva na tuto hru má Dougles Adams, zbytek produkce Infocomu patří Activision).

Zjevnou nevýhodou koncepce WAP textovek je cena. Při hraní je nutno být připojen, což stojí přece jen peníze, k nimž je navíc třeba přičíst i poplatky za každou hru (v současnosti řádově desetiny centu). Jenže v dobách různých zvýhodněných tarifů to zase už není taková hrůza, a tak se dost možná brzo dočkáme podobných aktivit i u nás. No řekněte - změnili byste operátora kvůli tomu, že konkurence nabízí textovky od Fuxoftu? ;-))

  Odkaz dne

Overclocked
http://www.overclocked.org/
Většina anglicky psaných emulátorových sajt vypadá jako vytvořená přes kopírák - minimálně pokud jde o obsah. Jedna přebírá novinky od druhé, každej release zpola nefunčního NES emulátoru se objeví pravidelně všude s velikou slávou. Ale koho to zajímá? Úspěch proto mají i sajty, které jsou něčím jiné, které přinášejí vlastní názory, vlastní novinky, jiný úhel pohledu. Jako třeba OverClocked. Většina zdejších informací je míněna ne zcela vážně. Proslulý je docela zdařilý comix parodující aktuální dění na scéně, review si zásadně vybírají ty nejhroznější z hrozných her (Legend of Success Joe), informace o herních konzolích jsou doplněny o věci jako "xx her které jsme nikdy nechtěli vidět", prostě cokoliv trochu srandovního co se kde objeví určitě najdete dříve či později i zde. Humor je sice často poněkud, ehm, zvláštní, ale jak jsem řekl v úvodu - aspoň to není další tuctová sajta.
Typickým příkladem OC textu je aktuální anketa:
CPS2 emulation will happen when . . . ?
- OverClocked reaches a million hits
- Aliens land & give us their technology
- Jupiter aligns with Mars-Age of Aquarius
- Tomorrow! . . did I mention I can fly??
- the great Sardu emerges from his cocoon
- Megaman learns how to duck (i.e. never)
- Already has, man - Kallus 2 r0x!!

Na OC se ale dají najít i opravdu užitečné věci - především jejich sbírka pravidelně aktualizovaných hudebních remixů. Jsou tu sice občas hodně slabé kusy, či žánrové úlety, ale některé remixy klasických skladeb jsou povedené. Každopádně ale OC alespoň za občasnou návštěvu stojí.

  Krátce z domova i ze světa
Registrace na mame.dk má první hmatatelný výsledek. Dle informačního mailu, který dorazil minulý týden, mají všichni registrovaní uživatelé při downloadu vlastní vyhražené pásmo se zaručeným minimem 128kbps, zatímco všichni anonymní uživatelé sdílejí jednou společné pásmo, tvořené momentálně nevytíženým zbytkem co zůstal po registrovaných. Což v praxi (alespoň zatím) znamená, že žádné rozdíly mezi registrovanými a neregistrovanými nejsou.

Vyšlo nové číslo Retrogaming Times - 34. K nejzajímavějším informacím uvnitř patří určitě info o nových hrách pro Intellivision, zajímavá úvaha nad sběrateli her (ne dumpů, ale opravdických carts), či pokračování Rock&Roll Videogames Songs (imho ale slabší než minule). Znalostní test, kde se přiřazuje dosažené score ke hrám, to už považuju i já trošku za úchylnost... ;-)

Přišel mi mail z Lik-Sangu, že neuvěřitelně zlevnili GBX. Bohužel nějak nevím kolik stál dřív, ale trošku mám pocit že to stejně bylo něco kolem těch stávajících 26 dolarů. Nicméně je to slušná cena. Určitě nový je tu ale jeden bundle - GBX + tři 16M karty za 129 dolarů.

Když je řeč o GBX, nemohu nevzpomenout na svůj, který jsem si zapomněl v práci, a zrovna jak na potvoru konečně vyšlo Heroes of Might and Magic!!! Full review soon.

Na závěr tradičně neco pro zasmání, tohle mi přišlo mailem:
This is a "DIY" (Do It Yourself) virus.
I have unfortunately been very busy lately and haven't had the time to
create a virus executable, so please take a couple of minutes to open
Windows and randomly delete 10 or 12 files (including a minimum of 3
system files) and then send this e-mail on to everyone on your mailing
lists.
Thank you for your co-operation.

 

  18. června 2000
  New releases
DBoy 0.62
GoodN64 0.998.2
GoodNGPx 0.998.1
MAME 0.37 beta 4
Emul
Util
Util
Emul
155 kB
62 kB
27 kB
2016 kB
  Nové zdejší downloady
MAME 0.37 beta 4
pět nových her a pět nových klonů podle manuálů, podle MAMERGE se toho změnilo o dost víc ale to je celkem, jedno, protože tak jako tak na MAME.DK naleznete vše potřebné. K downloadu to tentokráte obnáší cca 10mb, přičemž máte-li v pořádku Raine a Callus romsety po posledních verzích, můžete ještě ušetřit (Puzzle Bobble, Pang 3...). Z toho mála nových her se bohužel neurodila žádná bomba, ale porci dobré zábavy určit skrývají v sobě třebas brutálně srandovní hokej Hit the Ice, klasická šílená akce Rambo 3, nebo Pang 3.

Zajímavé je, že MAME32 už je teď za DOS verzí o 4 releasy pozadu. Já ji třeba nepoužívám, tak se můžu jen smát, ale na iRC i web auditech to docela vře, a tak se pravděpodobně dočkáme, vlastně dočkáte,  do konce příštího týdne.

hiti0000.jpg (9580 bytes) hiti0002.jpg (13612 bytes)
Hit the Ice - chtěl jsem zachytit super rozklepanýho rozhodčího při vhazování (což se mi nepovedlo na prvním obrázku) a nějakou pěknou zakončovací akci, jako třeba tu na obrázku číslo dvě, kdy jsem nejdřív zabil brankáře, a pak snadno skoroval. Bohužel za nápisem GOAL není nic vidět, ehm...

pang3.jpg (12196 bytes) pang0000.jpg (12252 bytes)
Pang 3. Sice už byl v MAME dřív, ale nemohl jsem odolat pokušení dát sem koncovou obrazovku po dohrání všech levelů. Všech levelů easy. Hodně easy. No ale stejně je to na jednu minci úspěch, jakejch moc nemám.

hanaawas.jpg (7122 bytes) ramb0000.jpg (8826 bytes) victory.jpg (4374 bytes)
Hana Awase je něco jako Mahjong nebo Shanghai, což si bohužel asi v originále moc nevychutnáte. Victory na posledním obrázku je docela fain kloník Asteroids a Earth Defence. No a uprostřed je Rambo 3, neuvěřitelně zkušeně típnut ve chvíli, kdy zrovna na obrazovce nejsou žádní nepřátelé...


Během uplynulého týdne se z Good Utils dočkal nové verze pouze GoodNGPx (0.998.1) a GoodN64 (0.998.2). Zato se objevila nová utilita GoodWin, což je všeobecně velmi chválený frontend ke všem Good utilitám. Proč chválený, to ovšem tedy nevím. Zkoušel jsem jeho poslední verzi 1.2 (jen tak mimochodem distribuční balík je větší než všechny utility dohromady). Jeho užitečnost mi opravdu uniká, jen těžko se dá věřit, že někdo potřebuje pro vykonání goodxxxx.exe rename dirs frontend. Navíc přestože program vyžaduje původní exe každé jednotlivé utility, potřebuje pro vykonání téhož řádově víc času, a pokud se scanuje CD, tak celý den. Dobrá rada - GoodWin se rozhodně obloukem vyhněte.

DBoy 0.62
- Improved PSG emulation
- new option: -map for if-sega/pci mapping
- fixed DMA transfer

  Konec Bungu
Jak se zdá, postupný nucený útlum aktivit se podepsan na svého času nejznámějším výrobci a prodejci backup units více, než asi sami čekali. Firma končí s prodejem úplně všeho, a na homepage tak lze najít jen lakonické závěrečné prohálšení:

Bung Enterprises Ltd

Due to a lot of people keep sending us e-mail to ask the order status and the products enquire, we want to clarify that Bung Enterprises Ltd. has been suspended and is going to close the business. We have shipped out all the complete order, which placed before the deadline. We haven’t process those orders and charge any money, which placed after March 8, 2000. Also, we’ll stop the e-mail account activities and we won’t reply all the e-mail. If we charged your credit card and you still not received the parcel, please try to contact your local post office or fax to us as soon as possible.

  Odkaz dne

Retro-Remakes
http://i.am/retro-remakes
Konverze starých arkád už dnes asi nikoho nepřekvapí - vlastníci práv je v komerční verzi, nezřídka zdeformované v aktuálním 3D kabátě k nepoznání, chrlí jako na běžícím pásu. Pokud si ale chcete zahrát, emulovaná verze vám nesedí, a peněz nemáte nazbyt (navíc jak říká moudře v každém čísle časopis Level - Hry jsou jako sex, jsou lepší když jsou zadarmo), můžete sáhnout po množství free/shareware konverzí. Na zbrusu nové stránce Retro-Remakes je k mání cca 60 klasik z coinopů či domácích počítačů osmdesátých let, mnohé v několika různých verzí. Něškdy se autoři snažili o co nejvěrnější simulaci originálu, jinde přidali mnoho vlastní invence (doporučuji hry Jeffa Andersona), a někdy to moc dobře nedopadlo. Autor stránek přidává ke všem vystaveným  hrám vlastní hodnocení, tak nechcete-li se napálit, málo hvězdičkové netahejte....

  Krátce z domova i ze světa
Ještě úplně naposled k Virtual GameHall - kecal jsem, House of the Dead 2 tam maji, dokonce dvakrát. Musím ovšem říct, že nejvíc ze všeho mne nadchnul Sega Virtual Tennis.

Zprávy o zastavení prodeje NGPC mimo Japonsko (krom USA překvapivě i asijské trhy) se bohužel potvrdily, ovšem potěšující je vyjádření SNK, že nekončí s NeoGeo, a na příští rok se dokonce chystá plných 5 nových her! SNK také nebude nadále vyvíjet hry pro PSX a DC...

GameBase64, výborná databáze více než 10 tisíc C64 her, má konečně vlastní doménu.

Nintendo vydalo jásavou tiskovou zprávu u příležitosti prodeje sta milionu kusů GB/GBC. Obsahuje různé zajímavé a hodnotné informace jako že věž ze všech prodaných gameboyů, postavených na sebe, by byla vysoká jako 287 Mount Everestů a tak podobně... :-)

 

  11. června 2000
  New releases
DBoy 0.61
FCE Ultra 0.21
Hu-Go 1.25b
TOSBOX 1.10
Emul
Emul
Emul
Emul
154 kB
90 kb
707 kB
182 kb
  Nové zdejší downloady
TOSBOX 1.10
tenhle emulátor Atari ST je neustále tak nějak přehlížen velkými novinkovými weby, a tak myslím že nikde nebylo info o nové verzi z už předminulého týdne. Trochu si za to autor pravda může sám - TOSBOX není příliš vhodný, pokud nevlastníte originální Atari ST. Chcete-li hrát především ST hry, jednoznačně nezbývá než sáhnout po osvědčeném PacifiSTu.

FCE Ultra 0.21
číslo verze zůstalo od minule stejné, ale uvnitř archivu je aktualizovaný exe tohoto DOSového NES emulátoru (jednoho z těch lepších). Původní verze údajně způsobovala nečekané problémy při pokusech o spouštění VS her...

DBoy 0.61
zatím se neobjevil nikde na netu překlad japonského whatsnew tohoto GBC emulátoru, ale jedno víme. Jsou to tři věci... ;-)

Hu-Go 1.25b
dost jsem přemýšlel, jestli mám novou verzi PCE/CD emulátoru vůbec dávat online. Od minule totiž největší změny postihly Linux verzi, která tu stejně není (přehrávaní mp3 u ISO  her). V této DOSové je tak jedinou využitelnou novinkou možnost omezit maximální fps. Tak to se mne tedy také určitě netýká... :-)

  Update
 • databáze her na stránce NGPC byla aktualizována na současný stav 69 barevných plus 8 mono dumpů
 • stránka o Raine byla aktualizována o nové informace vyplývající z verze 0.28h. BTW při dopisování poznámky k odstraněným hrám jsem si teprve všimnul, že krom těch 5 neveřejných romsetů jsou odstraněny ty, které nefungovaly zcela korektně. Nepovažuju to ale vůbec za dobrý nápad, protože smazat podporu hry která se dá dohrát, a teprve potom se zhroutí (Shingen), a přidat Macross 2 který ze skoro stejného důvodu začít hrát vůbec nelze mi prostě nepřijde moc logické.
 • nová good utilitka - GoodIntl. Umožní udělat si pořádek v dumpech pro Mattel Intellivision, i když obsahuje zatím jenom 167 her. Stahujte v GoodUtils.
 • nová stránka o Atari Lynx. Zatím s nekompletní databází her, bude doplněno postupně v průběhu týdne.
  Gameboy News
Jednou z dalších konverzí úspěšné (?) PC hry bude dílo našich severních sousedů - Mortyr! Jak můžete vidět z přiložených obrázků, grafika nevypadá vůbec špatně, a podle ovládací lišty dole to vypadá na pěknou akci, dost možná zábavnější než Mortyr z first person pohledu. A mimochodem - tuhle informaci ještě nikde jinde na GB stránkách nenajdete, ani na nepřekonatelném Pocket IGN... :-)

mortyr_gb1.gif (4197 bytes) mortyr_gb2.gif (10657 bytes) mortyr_gb3.gif (4165 bytes)
mortyr_gb6.gif (4272 bytes) mortyr_gb7.gif (4420 bytes) mortyr_gb8.gif (6139 bytes)

Konečně (po asi 10 verzích) vydal Bouchiki kompletní dokumentaci k nejlepšímu GBC emulátoru - DBoy - také v angličtině. V prostém TXT k nahlédnutí a uložení zde...

Aktualizovaná data vydání Nintendo her pro GBC:
Crystalis:
26. června
Warlocked: 24. července
Perfect Dark: 28. srpna
Donkey Kong Country: 11. září
Pokémon Gold: 16. října
Pokémon Silver: 16. října
Pokémon Puzzle League: 20. listopadu
Little Mermaid 2: Pinball Frenzy: 4. prosince
Bohužel jak vidno tu nejsou všechny Nintendo hry, předváděné na E3, což vypadá na přesun na příští rok... škoda. Ale ještě bych to nevzdával, na podzimní Tokyo Game Show (letos třetí týden v září) se ještě může ledasco změnit.
I ostatní firmy mohutně posunují svoje release dates, a ti kdož tak dosud neučinili si to nejspíš šetří naposlední chvíli (3DO). Zatím ale platí tyto data (jen nejzajímavější tituly do konce prázdnin):
Towers: Lord Baniff's Deceit - 14.června
Tyrian 2000 - 25.června
Heroes of Might and Magic - 30.června
Lemmings Revolution - 19. července
Dragon Warrior 1 & 2 - 17. srpna

Nečekaná a šokující zpráva se objevila na IGN - SNK zastavila prodej NGPC v Evropě a USA!!! Na oficiální stránce SNK ještě žádné tiskové prohlášení není (mělo by se objevit v úterý), ale IGN není důvod nevěřit. Je to dost smutná zpráva, a začínám si říkat že je dobře že jsem NGPC ještě nestihnul koupit. Pokud se totiž bude prodávat nadále jen v Japonsku, s největší pravděpodobností nejen že se nedočkáme většiny US verzí her, ohlášených na E3, ale taky nejspíš už nikdy žádných vůbec... :-( Jelikož pro jedinou další konkurenci GBC, Wonderswan, nejsou nejaponské hry prakticky vůbec žádné, Nintendo si může spokojeně mnout ruce nad 100%ním ovládnutím trhu s handheldy v USA. No i když až do této chvíle nad těmi 98% asi nijak nesmutnili... :-)

I když 100%... IGN dnes také píše o GameAxe. Ten se začal v poslední době docela hodně prodávat (LikSang už ho má 2 měsíce a také jsem tu o tom psal), ovšem žádná novinka to rozhodně není. Handheld kompatibilní s NESem je ale především jasně pirátské zařízení - jeden z několika desítek pirátských NES klonů (známých i u nás z vietnamských tržnic, ano všechny ty plastikové krámy, co zmizely po aféře s rušením TV signálu byly NES kompatibilní), a jeden zde dvou existujícíh pirátských NES handheldů. IGN se většinou velmi striktně vyhýbá tématům za hranicí legality, a myslím že tuhle reklamu jim ještě Nintendo dá pěkně sežrat...

psone.jpg (4462 bytes)Dalším (pofidérním) konkurentem GBC by mohl být nový přístroj od Sony - PSone. Vzhledem k rozměrům se ale rozhodně nejedná o handheld - spíš prostě o mobilnější verzi klasického PSX, se kterým by měl být také kompatibilní. Ono takhle na tom obrázku vpravo to ještě vypadá docela malinké, ovšem ten 4palcový LCD display se bude prodávat až někdy na jaře příští rok, takže zatím si majitelé budou muset vystačit s normální TV. A i potom - vy byste s sebou vláčeli přes půl kila těžký přístroj (plus Dualshock) o rozměrech cca 14x20cm? Já teda ne, tak velký rozdíl oproti velikosti PSX to není, aby se to vyplatilo koupit...
Celé se to bude prodávat uz od 7.července v Japonsku, v USA od září.

Povídá se, že jedním z titulů, které budou k dispozici ve chvíli zahájeni prodeje GBA, bude speciálná a hodně vylepšená verze Pokemon Trading Cards. Jinak ale Pokemoní tituly překvapivě nejsou pro GBA zatím plánovány. Údajně proto, aby případné opadnutí pokemanie (jako by to bylo možný) neohrozil i GBA (jako by to bylo možný).

  Odkaz dne

Zany Video Game Quotes
http://www.portalofevil.com/zanyvg/
Víte kdo řekl ""? No jasně, já vím že to bylo lehký, a to i když si psanou podobu musíte samostatně převést na zafixovanou fonetickou formu, protože bohužel neslyšíte můj drsný mužný hlas (nemám mikrofon). Ale teď něco těžšího - kdo řekl ""? Chachá, nikdo neví. No, já taky ne. Se Zanyho stránkou se vám to ale stát nemůže. Najdete tady hlášky ze známých i neznámých her (celkem xxx her), pravidelně aktualizované o nové příspěvky. O některých výrocích by se asi dalo s úspěchem pochybovat jestli jsou dostatečně "charakteristické", ale důležitejší je, že tu najdete všechny opravdu známé věci...

  Krátce z domova i ze světa
Ve čtvrtek jsem stihnul skočit podívat se do nové arcade herny, o které psal v mailu Bludr (otevřeno je od středy). Virtual GameHall, jak se objekt jmenuje, se rozkládá na docela velké ploše, a kolem většiny boxů je snad až příliš mnoho místa. Proto trochu překvapí, že ne všem hrám je dopřáno realizovat se na plnou klasitost - něco řve a a něco není skoro slyšet. Naprostá většina automatů je od Segy (Ferrari F355, 18 Wheeler, Harley Davidson LA Racers, Emergency Call Ambulance, Jambo Safari, Star Wars Trilogy, Manx TT Superbike), ale najde se tu i nějaké to Namco (Silent Scope). V žádném případě se nejedná o žádné vykopávky (ostatně ani nemůže vzhledem k cenám), vesměs je to aktuální produkce. Škoda ale že chybí zrovna ty hry, které se mi u Segy teď líbí nejvic - Crazy Taxi a House of the Dead 2. Ceny. Jak říká má oblíbená postava z MM7 - i'm not impressed. Asi nelze čekat nostalgickou dvojku za hru, ale 30 Kč za jeden hrací žeton mi přijde docela dost.

 18 Wheeler (28890 bytes)Emergency Call Ambulance (17600 bytes)Jambo Safari (24043 bytes)

BTW - byl jsem pouze v horním patře, protože jsem pitomej a nevšiml jsem si úzkého schodiště do sklepa, kde jsou další coinopy, údajně především bojovky.

iRC Quote of Day:
[03:17] GI JOE isn't sweet.. it's violent. OPEN YOUR EYES

 

  10. června 2000
  New releases
GoodN64 0.998.1
GoodNGPx 0.998
GoodSMS 0.998.1
GoodVBoy 0.998
Handy 0.73
Raine 0.28h
Util
Util
Util
Util
Emul
Emul
málo kb
málo kb
málo kb
málo kb
327 kB
901 kb
  Nové zdejší downloady
Raine 0.28h
Jasně nejzajímavější událost minulého týdne. I tato verze je neoficiální. Kompletní seznam novinek je níže, nejzajímavší je přidání dvou nových her - další verze Puzzle Bobble a nové hry Macross 2, která ovšem bohužel v podstatě nefunguje (rozsypaná grafika). Celkem ovšem her ubylo, dokumentace tvrdí, že odstraněny byly všechny romsety, které dosud z nejrůznějších důvodů nebyly vypuštěny na veřejnost. Nekompletních romsetů ovšem bylo jen pět, a zde chybí plných devět her - Grind Stormer, International Cup 94, Operation Wolf 3, Psychic Force, Ensoniq Test, Salamander 2, Shingen, SuperChase a Ufo Robo Dangar. Z důvodů které nechápu, neb poslední jmenované romsety byly afaik přístupné ve správném tvaru.
BTW - obě nové hry jsou ke stažení na Geoshocku.
Novinky:
* Compiled with Allegro 3.9.27 WIP with additions by Antiriad. All speed problems Raine 0.28g had should be fixed with this.
* Compiled with SEAL 1.07 for better compatibility with PCI soundcards.
* Feveron EEPROM issues fixed. Insert Coin and the test mode are working now.
* Puzzle Bobble 1 (B-System version) added.
* Macross 2 added. Very preliminary, playable, but with loads of graphical glitches.
* All unreleased sets are removed, will help you to complete your romset by showing you only missing stuff that you really can find out there (don't bug neither me nor Antiriad about roms).
* Added the MAME names for some romsets (e.g. DFEVERON for Dangun Feveron).

GoodUtils
Cowering se opravdu činil, krom aktualizace GoodN64 a GoodSMS vydal verzi pro dvě nově podporované konzole - GoodVBoy a GoodNGPx. Obzvláště s NGPC už bylo na čase, nové dumpy vycházejí skoro každý den, a už dvakrát v poslední době se stalo, že vypukl zmatek v číslování nových releasů... Pořádek musi bejt :-)
Jinak jak se zdá, pro Coweringa teď chystají datové soubory externisté, jedním z nově podporovaných databází by údajně mělo být ZX Spectrum. To mi trochu nahání hrůzu, vzhledem k nepřebernému množství kolujících kopií stejné hry (především dumpů Z80 a SNA). Zatím totiž Good utility zpracovávají především oblast konzolí, kde se povětšinou hra nevyskytuje v desítkách správných dumpů vrůzném formátu, a z osobních počítačů si troufnul autor jen na historický Oric a Amstrad CPC, kde ale zdá se obrazy disket DSK jsou velmi standardní. To, co by ale hrozilo u Spectra, jsem si na vlastní kůži zkusil v GoodGenu. Backup units pro Genesis existovala celá řada, a proto se také dají sehnat na internetu různé formáty správných dumpů. GoodGen sice podporuje všechny formáty (raw bin, smd, multidoctor i splitnuté fajly) ale v databázi má každou hru jen jedinkrát (patrně v smd). Takže přestože mám naprostou většinu her v dobré, hratelné kopii, z hlediska GoodGenu jako bych neměl nic, a musím shánět SMD... :-((
Všechny Good utility jsou samozřejmě ke stažení v nejnověší verzi také na zdejší lokální stránce.

Handy 0.73
Nová verze jediného slušného emulátoru Atari Lynx nepřináší na první pohled žádnou převratnou novinku. Povětšinou drobné optimalizační technické záležitosti, kterým nikdo jiný než jiní programátoři nerozumí (já tedy určitě ne). Ovšem po vyzkoušení v praxi se ukázalo, že Handy se konečně, konečně zbavil neuvěřitelné vlastnosti, kterou dosud měl snad jako jediný emulátor vůbec - různou rychlost emulace v závislosti na velikosti okna. Na mém P200 se dalo hrát jen v nejmenším, už při trojnásobném zvětšení se vše v podstatě zastavilo. Takže kdo máte pomalejší počítač, tuhle verzi si určitě nenechte ujít.

  Odkaz dne

CGB Archive
http://www.cgbarchive.org/
Dnes je odkaz dne, přiznávám, trošku méně zajímavý než bych sám chtěl. Pokud ale nemáte dobrý zdroj nejnovějších GBC a NGPC her, možná se vám přesto CGB Archive zalíbí. Aktualizace je vždy velmi slušná, dumpy jsou vystaveny maximálně den poté, co se objeví na sites. Pozor ale navštěvovat často - online je vždy jen několik posledních releasů. Krom romek si lze stáhnout také trainery (v IPS, takže chcete-li je do goodgbx, musíte si to patchnout sami) a dokonce několik SAVů z Pokémoních her.

  Krátce z domova i ze světa
PS2 se sice začne prodávat v Evropě až za pár měsíců, ale nadrženců je tu pochopitelně hodně už teď, a tak má systém i první českou stránku - zde na Speed3dfx.

Bung zastavuje prodej jejich NGPx backup unit a všeho příslušenství k 18.červnu.
We regret to announce that, China Union Company will cease retail sales all of their products due to some internal problems. We will suspend our business for selling the following products after 18/06/2000.
P
ocket Flash 16M, Pocket Flash 32M Card for NGPC, Pocket Linker, Pocket voice DX256, DS1, DP4 and DB-25 Cable.

Není ovšem třeba nijak panikařit, jak se ukázalo na příkladu GBX - k sehnání bude vše bez problému i nadále jinde...

Na Gamespotu je fakt bezva článek o historii "homebrew" her. Čtěte zde.

PSXEmu má online tři videa z E3 (Gran Turismo 2, Ridge ricer 4, Omega Boost), kde je vidět jak běhají PSX hry na Bleemcastu. Ujde to... :-)

Avsp17.gif (33611 bytes)

Lameři zase měli svátek. Objevilo se několik velmi pěkných screenshotů z Alien vs Predator, což je CPS2 hra, a rázem se mluvilo (a ti pomalejší ještě mluví) všude jenom o prolomené CPS2 enkrypci a o tom co ten který konkrétní lamer bude hrát za  hru (CPS2 romsety už má, hrdina). Jak se ovšem ukázalo, nic takového se samozřejmě nestalo. Obrázky totiž pocházejí pravděpodobně z bootlegu, běžícím na vylepšeném hardware CPS1...

Avsp19.gif (12936 bytes)

Irc Quote of Day:
cool more nude games in mame, soon we will have enough for a nude only mame


  3. června 2000
  New releases
DBoy 0.60
RomIdent 2.1
RomIdent DAT file - 3442  romsets
Emul
Util
Util
153 kB
73 kB
447 kB
  Nové zdejší downloady
DBoy 0.60
Od posledně vyšly tři (!) nové verze DBoye, takže nestačím ani přepisovat upoutávku. Ke stažení vystavuju jen tu poslední z včerejší noci, seznam novinek níže ale je ze všech verzí. Jak se zdá, hlavní směr prací je momentálně hnán touhou autora po stoprocentně fungujícím Metal Gear Solid, dle mnohých nejlepší GBC hry vůbec...
- More improvement on PSG emulation engine using PCM sound.
- Fixed bugs about sprites and background display priority. (work properly in Ghost Babel)
- Now in autodetect, it will use "-sgb" switch as default.
- Added realtime states saving option. ( "-rtssave" or "-rs" )
- More improvement on PSG emulation engine.
- Improvement on CPU emulation (fixed some games problem like Ghost Babel).

Rom Ident 2.1
Tuhle identifikační utilitku od Thierry Lescota, mj. autora skvělého emulátoru System16, jsem vždycky považoval tak trochu za zbytečnost. Jenže doba pokročila, já si konečně udělal 100%ní pořádek ve svém adresáři MAME romsetů, a ejhle - asi 300mb zazipovaných souborů mi zbylo stranou. A teď co s tím - jsou to nějaké duplicity, nebo tajné poklady které se budou hodit v budoucnu? S RI jsem se to dozvěděl ve většině případů hned, příklad generovaného výpisu:

Zip file to ident = 'F:\--MAME--\NOTNEED\MS2_FIX.ZIP'
MS2_S1.ROM   [f3d32f0f] = MS2_S1.ROM   from Metal Slug 2 (SNK, Neo Geo)

Zip file to ident = 'F:\--MAME--\NOTNEED\BLOCKB~1.ZIP'
BLE_07.ROM   [1d114f13] = BLE_07.ROM   from Block Block (Capcom, bad)
BL_19.ROM    [1ae942f5] = BL_19.ROM    from Block Block (Capcom, jpn)
                        = BL_19.ROM    from Block Block (Capcom, bad)
READTHIS.DOC [169d11ce] NOT FOUND!

Zip file to ident = 'F:\--MAME--\NOTNEED\XXMISSIO.ZIP'
XX1.4L       [86e07709] = 1.256         from Mission XX (Upl)
                        = XX1.4L       from XX Mission (UPL, set 2)
XX2.4B       [13fa7049] = XX2.4B        from XX Mission (UPL, set 2)
XX3.6A       [16fdacab] = 3.256         from Mission XX (Upl)

Celkem RI pozná 3442 arcade romsetů.

  Nová super (?) herna v Praze
Dostal jsem zajímavý mail, zatím ponechám bez komentáře, ale jelikož pokud jsem správně pochopil kde ta herna je, tak občas pracuju jen asi o 20 metru dále, myslím že tentokrát překonám svou vrozenou lenost a navštívím jí osobně...

Dneska sem si sel do prahy koupit boty, coz te asi nebude zajimat :-),
ale zaskocil jsem vedle do Laser Game a zjistil jsem ze tam maj novy
automaty (resp. pred mesicem tam jeste nebyli). Je tam Lost Word,
Gauntlet Legends (+4 players, pro fajnsmekry), dva velky kabinety
od Namca (jedno litani na kole a jedny buginy) a Virtua Striker 2 (neni
to 2000 edition, ale stejne skvelej fotbalek).

Co je ale jeste zajimavejsi - dnes v Jungmance (kousek vedle bejv. domu Sportu) otviraj novou hernu. V poledne tam byla oteviraci party pro kravaty, takze jsem dovnitr nemohl, ale rekl bych ze uz vecer to bude otevreny, nebo nejpozdeji behem par dni. Nahledl jsem vylohou a nevidel jsem az dozadu, takze nevim co vsechno tam maj, ale vypadan to HODNE dobre - ctyri sesitovany Ferarri F350 (nejlepsi zavody na coin-opu), nevim jestli kompletni velky kabinety s tema trema obrovskejma monitorama, ale rozhodne sou ctyri :-). Dale 18 Wheller, coz jsou zavody trucku s obrovskym volantem. Atd. Samy zbrusu novy automaty, vsem doporucuju k vyzkouseni. Konecne solidni herna v Praze - do Spanelska mame jeste daleko, ale tohle je zas par stanic metrem, zejo ;).

cus
Bludr
  Odkaz dne

MZunity
MZunity.hyperlink.cz
Při čištění svéha mailboxu jsem narazil včera na jeden email, na který jsem v neustávajícím zmatku a shonu úplně zapomněl. Přece jen dobrých českých stránek není mnoho, a navíc dobrých stránek věnovaných osmibitových Sharpům není mnoho ani ve světě. Jelikož stránka je kompletně v angličtině, není registrovaná na českých vyhledavačích, a proto jsem o ní dosud nevěděl... :-( Co zde najdete: novinky, popis hardware MZ-x00, screenshoty z her, download emulátorů i několika her, tipy pro připojení Sharpa k PC, odkazy na další Sharp related weby apod. Překvapil mne výskyt celkem tří emulátoru MZ-800 a jednoho MZ-700, neb ja měl v emubazi jen jeden z nich. Navíc je jeden ještě stále ve vývoji, pokud lze soudit z novinek tak dokonce ve vývoji bouřlivém, a další emulátor v Javě se chystá - a proto nezbývá než pověsit na zdejší novinky watchdog... :-)

  Krátce z domova i ze světa
Na iRC se v posledních dnech hodně diskutuje o tom, co znamenají záhadné vzkazy ukryté nadvakrat v html kodu homepage NeoRage. Zatím nejpravděpodobnější hypotéza tvrdí, že:
((nop>>4)*3)++" = 28, "sub bh, 7" = 28 - 7 = 21.. | so release is on 21
aneb že release nové verze NeoRageX můžeme čekat už za tři týdny. Bylo by to jistě pěkné...

Arcade Flyer Archive nabízí ke stažení další art pack - v pořadí již dvacátý.

Včera začal na MAME Action Replay Page další dvouměsíční turnaj. Tentokrát se soutěží v těchto osmi hrách: Arkanoid 2, Bubble Bobble, Gaplus, Green Beret, Pnickies, Rally X, Solar Fox, Street Fighter 2. Pokud si věříte, tak si zde přečtěte nutné nastavení dipů a můžete posílat výsledky až do 31.července.

Osmé číslo Bit Ages sice není nic moc, ale najde se tu i tak ledasco zajímavého - pokračování výpisu padesáti nejvýznamnějších her historie se pomalu blíží do finále, a především další díl povídky "I Was a Teenage Altered Beast"... :-)

Podle informací na playstationmods.com se už začaly za 350 hongkongských dolarů prodávat modchipy pro PS2.

Na about.com dali dohromady seznam nejzajímavějších stránek, které už existují v očekávání dvou nových konzolí - Dolphina a XBoxu.

Novinky z období 7.5.-28.5.2000 byly přesunuty do archivu. Zároveň jsem založil novou stránku pro archiv Odkazů dne.

Po delším čase opět na závěr neco z iRC - Quote of the day:
this rom is 4 mb , if i cut it in two part , and i load the first , will i will be able to play the first level?

 

  30. května 2000
  New releases
DBoy 0.59i 
Hu-Go 1.24
PD 0.007
RockNES 1.061
Emul
Emul
Emul
Emul
151 kB
706 kB
37 kB
499 kB
  Nové zdejší downloady
DBoy 0.59i
PD 0.007
Boukichi updatoval oba své GBC emulátory. Zatímco novinky v DOSovém DBoy se týkají výhradně vylepšování emulace zvuku, u windozáckého PD se vývoj sune za lepší (no řekněme zatím alespoň funkční) síťovou hrou. Což je přesně ten vývoj, který bych si přál, protože rozhodně nehodlám z DBoye přejít na nic windouzího, nicméně síťovou hru bych občas ocenil. Zatím to ale nefunguje (nebo jsem na to nepřišel), sice se programy na obou počítačích spojí, ale žádná z her které jsem zkoušel, nedetekuje vůbec gamelink...

Cowering pokračuje v převádění jednotlivých Good utilit do nového enginu, kde se dá mnohem snadněji oddělit zrno od plev, a tak si můžete stáhnout novou verzi GoodSNES.

  Game Music News
Chris Abbott včera vyslal do mailinglistu přesnější info o novém CD Nexus6581 (zmiňoval jsem se předevčírem):
As Reyn has hinted, there is a "secret" link on my shop page for [HVSC] and [C64RMX] people to preorder Nexus 6581. If you go to the bottom of the page where it says "Nexus 6581 coming soon", you can click on that to order. (Price is Ł10.99 + postage + VAT).
http://www.c64audio.com/shop
All paid orders which come in by the end of Thursday 1st June will be
shipped before I fly to LA on Friday, so you can have them well before launch date.
Clips are available at http://www.c64audio.com/nexus6581
Reyn also asks for your feedback on these clips, and on the CD when you listen to it :) (prevue@bart.nl)
Chris

Zároveň Chris aktualizoval svou stránku o nové informace ohledně dalších dílů Back In Time. Myslím že už jsem se kdysi zmiňoval, že veškeré info je třeba brát velmi s rezervou, protože zvažovaný obsah CD se mění co chvíli. Doufám že v tomto případě to bude platit dvojnásob, protože se mi nová koncepce pro BIT3 vůbec nezamlouvá. Chris se rozhodl rozděli skladby žánrově dle her, ze kterých pocházejí, a tak bychom se měli dočkat titulů: Back in Time 3: The Next Generation (sci-fi, vyjde v listopadu), Back in Time 4 (Beat 'em Up, vyjde v červnu 2001), Back in Time 5 (Swords, Sorcery and Fantasy) and Back in Time 6 (real action and puzzle games). Smysl toho rozdělení mi uniká, protože nemá nic společného s druhem hudby, ale co nadělám. Na prvním "scifi" výběru by měly být skladby:
Agent X 2 (3:00) (Jogeir)
Arcade Classics (7:00) (Loads of people)
Zoids (6:00) (Pete Connelly and Chris Abbott)
Phantoms of the Asteroids (6:00) (Pete Connelly and Chris Abbott)
Flash Gordon (8:00) (Marcel Donne, Pete Connelly and Chris Abbott)
Last V8 (4:00) (Marcel Donne, Pete Connelly and Chris Abbott)
Shadowfire (4:00) (Fred Gray and me, based on an arrangement by Darren Izzard)
One Man and his Droid (6:00) (Marcel Donne and Chris Abbott)
Trap (finally!) (12:00) (Benn and Chris Abbott)
Delta In-game (11:00) (Pete Connelly and Chris Abbott)
Various clever inserts from Feekzoid based on trippy Wizball stuff and PoTA (10:00) (Feekzoid)
WAR (Rob's Orchestral ST:TNG version) (5:00) (Rob Hubbard and Steven Scherer)

Čili od prvního pohledu kvalita, převaha melodií Roba Hubbarda, a ať už se to bude jmenovat jakkoliv, jasný kandidát na koupi.

  Odkaz dne

SP-X Videogame Warehouse
http://gamereview.darkmazda.com/
Stránka, která si vytkla neskromný cíl - mít online review na všechny hry co kdy vyšly na libovolný systém. Nechci být pesimistou, ale zatím každý pokus byť jen o databázi všech existujících her zkrachoval (nebo přežívá ve velmi nedokončené verzi). Včetně toho mého, ehmm. Důvodem je obrovská časová náročnost takového projektu, protože k existujícím statisícům her přibývá každý den několik dalších... Proto nepřekvapí, že v systému je zatím jen 80 záznamů, a to ty reviews jsou opravdu "mini". Nicméně kdo ví kolik se autorům podaří na zadávání dat nahnat lidí, a tak se možná vyplatí si stránku booknout a sledovat ji.

  Krátce z domova i ze světa
Podle informací z firmy Conquest by se už TENTO týden měl začít u nás konečně prodávat Wormlight pro GBC! Hurá hurá hurá!

NeoGeo Team 2000 releasnuli další ISO release - Top Hunter.

Pokud ještě taháte MAME romky, možná vás zaujme tato polská stránka, kde jsou všechny pěkně pohromadě.